juli2 juli2 komentáře u knih

366 pohádek na dobrou noc 366 pohádek na dobrou noc kolektiv autorů

Doma ji máme do teď. Jediná kniha, která zůstala nepomalovaná (a to je u dětí co říct :-D)

06.01.2016 5 z 5

101 dalmatinů 101 dalmatinů Walt Disney

Jedna z oblíbených knížek z dětství. Krásná ilustrace.

06.01.2016 4 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Po této knize jsem sáhla po zkouknutí filmového zpracování. Od filmu se trochu liší a řekla bych, že se knihou pouze inspiroval.
Každopádně kniha byla suprová. Dle mého názoru vystihuje lidskou psychiku naprosto dokonale. Představa posledního člověka na světě, který je imunní vůči nákaze a tím je vlastně divnej a jinej. Všichni blízcí a známí jsou hladové obludy kroužící kolem zabedněného baráku nebo jsou mrtví. Naprosto zarážející je pasáž, kdy se do domu vrátí jeho martvá manželka a nechápe co se stalo. Obdivuju jeho zapálenost a snahu přežít, kdy by to jiní dávno vzdali.
Na to v jaké době je kniha napsána, je to naprostá bomba. Prostě jsem knihu zhltla a těšila jsem na každou následující stránku, co zase přijde.
Knihu jako takovou bych komukoliv doporučila, ale nečekejte knižní verzi filmu.

04.12.2015 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásný romantický příběh. Kdybych nemusela do práce, tak bych ho přečetla jedním dechem. Kniha mě zaujala okamžitě na první stránce.
Filmové zpracování této knihy je taky velmi povedené a líbí se mi, že se v mnoha ohledech snaží kopírovat knihu. Za mě velké doporučení pro fanynky naivní romantické literatury :-)

23.11.2015 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha mě velmi překvapila. Bylo v ní úplně vše od mírné romantiky až po děsivé scény. A můžu přiznat, že jsem se u konce skutečně bála. Jako nenáročné čtení mohu tuto knihu vřele doporučit.

21.11.2015 4 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Tato kniha zapříčinila mou vášeň pro knihy. Příběh byl pro mě tak dojemný a strhující, že jsem ho musela přečíst okamžitě. Brečela jsem tak až mě bolela hlava! No byl to doják.

14.11.2015 4 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Trochu naivní, občas si protiřečí, ale je to čtení pro dívky. Knihy od Lanczové nyní čtu spíš jako nostalgickou vzpomínku na dětství, takže svůj účel splnila. Nyní už vím, že ji znova číst nebudu, ale je to hezké, odpočinkové čtení.

08.11.2015 3 z 5

Elfové I Elfové I Bernhard Hennen

Táhle kniha pro mě byla opravdu náročná! Začátek knihy byl super a s nadšením jsem se do ni zažrala. S každou další cestou, která opět končila dalším cestováním do jiné části světa, bylo moje nadšení čím dál tím menší. Knihu jsem dočetla jen proto, že nemám rádá nedočtené knihy. Co kdyby náhodou kniha jako celek byla užasná? No a zde? Nic. Kniha končí a oni pořád nikam nedošli!
I když kniha má pouze 360 stran, mě to přišlo jako bych četla knihu velikosti Bible!
Na jednu stranu mě zajímá jak to dopadne, ale k přečtení dalšího dílu by mě musela přimět situace, kdy bych neměla co jiného k přečtení.

04.11.2015 2 z 5

Znamení vlkodlaka Znamení vlkodlaka Jason Dark (p)

Toto je první "kniha", kterou jsem od spisovatele četla. Přiběh byl zvláštní. Je pravda, že má vše rychlý průběh (není zde moc prostor na vykecávání :-D), ale přišel mi takový nijaký. Rozhodně mi to nepřijde jako horor, alespon ne v dnešní době. Ale špatné to není.

21.10.2015 3 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

První jsem viděla film a pak jsem se pustila do knihy.... A upřímně film je o hodně lepší než kniha. Přišla mi strašně vleklá a prostě taková nijaká.

26.09.2015 2 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Je to první kniha, které se mi líbila méně než film. Kniha byla zaměřena více na Jacoba a Marlenu. Dle mého názoru, je film zaměřen více na slonici a to se mi asi líbilo více. Na druhou stranu závěr knihy je krásný a člověku až vhání slzy do očí. Kdybych neviděla prvně film, asi bych byla nadšenější. U této knihy rozhodně platí nejprve kniha poté film.

23.09.2015 3 z 5

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

upřímně, byla jsem ráda, že jse knížku dočetla. Na to jak je kniha krátka, četla jsem ji asi měsíc. Měla sem občas problém se do knížky zabrat a sama knížka mi dala dost zabrat. V závěru kniha nebyla tak špatná, ale nějak nevím proč bylo tolik HALO kolem. Za mě nic moc a knihu už bych nikdy do ruky nikdy nevzala (možná jen otřít prach :-D).

23.09.2015 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Po přečtení této knihy vůbec nechápu poprask okolo 50 odstínů. Tato kniha je o 100% erotičtější a má alespoň nějaký příběh. Líbí se mi prolínání kapitol z pohledu jí a jeho. Nejen fanynkám 50 odstínů vřele doporučuji, určitě nebudete zklamané, ba navíc možná i mile překvapené.
P.S.: Jen drobné upozornění, nečíst v MHD se zvědavým sousedem :-D.

23.09.2015 4 z 5

Zašeptej do vlasů Zašeptej do vlasů Lenka Lanczová

Knihy od Lanczové jsem četla během základní školy a ráda se k nim vracím i teď. Už tehdy byla tato serie moje nejoblíbenější. Styl psaní odpovídá čtení pro mládež, kniha je totiž napsaná velmi jednoduše. Někdy se ke knížce opět ráda vrátím :-).

15.09.2015 3 z 5

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

Tato kniha je opravdu pro dívky. Knihu jsem četla jako malá/mladá a velmi se mi líbila, nyní už do kvality tolik ne. Přijde mi, že čtenářky celý příběh čekají na jeho konec, kdy se konečně něco odehraje a to zase velmi rychle končí.
Jinak bych považovala knihu za odpočinkové čtení.

11.09.2015 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Kniha neurazí ani nenadchne. Kniha se hezky čte a je velmi jednoduchá na čtení. Jako oddechové čtení je to dobré. Jsou tam i scény, u kterých jsem se zasmála. Zároveň potěšilo filmové zpracování, které knihu dost kopíruje.

06.09.2015 3 z 5

Ničená láskou Ničená láskou Nicci French

Děj je velmi napívavý. Vtáhne vás do sebe a nepustí. Už od první stránky jsem byla nadšená a knihu jsem prostě musela přečíst až do konce během chvilky. Velmi příjemné počtení, doporuuji ostatním :-)

05.09.2015 4 z 5

Červený pokoj Červený pokoj Nicci French

Tato kniha, je trochu slabší, ale pořád dobrá. Je zaměřena na psychiku "oběti" a ta je velmi zmatená, takže i děj knihy byl pro mě trochu zmatený. Ale jinak je kniha hezky čtivá.

05.09.2015 4 z 5

Zlé sny se někdy vracejí Zlé sny se někdy vracejí Nicci French

Tuhle knihu jsem objevila úplnou náhodou během praxe. Knížka mě zaujala už první stranou, možná snad prvním odstavcem či větou. Knihu jsem si okamžitě musela jít koupit. Škoda, že je tak krátká, protože jsem ji přečetla během jednoho dne. Během celého příběhu nemáte vůbec tušení, co bude dál. Líbí se mi na ní, že je zaměřena na psychiku oběti. Knihu jsem od zakoupení přečetla už 3x a pokaždý v ní najdu něco nového. Tahle kniha má mé velké doporučení a tato dvojce spisovatelů je opravdu výborná ve své práci!

05.09.2015 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Knihu jsem četla dvakrát a až na podruhé mě zaujala. Opět se mi líbí téma a jak je děj popisován. Za mě super.

01.09.2015 4 z 5