Elfové I

1. kniha série Elfové - první část ze dvou. Třeskutá zima panuje v zemi u fjordu, když Mandred Torgridson vytáhne se svými druhy na lov nestvůry, která řádí v těsné blízkosti jeho vesnice. Ale zatímco na obloze tančí vílí záře, vyrazí z lesního podrostu proti nim podivná bytost – napůl muž, napůl divoký kanec a připraví lovcům rychlou smrt. Jediný Mandred se těžce raněný zachrání v blízkém kamenném kruhu, ale jeho rány jsou příliš hluboké a zima příliš velká. Když pak znovu procitne, nalézá se pod obrovským dubem, který se s ním podělí o svou zázračnou léčivou sílu. Mandred zjistí, že byl přenesen do tajemstvím opředeného světa elfů. A zmocní se ho podezření, že netvor by mohl pocházet právě odtamtud. Neohroženě předstoupí před stejně krásnou jako chladnou elfí královnu a žádá pomstu za oběti kančího muže. Královna povolá k tomuto účelu legendární elfí lov, aby byla bestie co nejdřív zneškodněna. S Mandredem odcestují do země lidí i dva válečníci Nuramon a Farodin, dva elfové, které obklopují mnohá tajemství a kteří podle tradic dávných minesengrů soupeří o přízeň kouzelnice Noroelle. Brzy však lov obklopí zlá kouzla a klam. Z kančího muže se vyklube démon ze starých časů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2768/elfove-elfove-kniha-.jpg 3.7107

Elfové 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Die Elfen, 2004

Kniha Elfové I

Alma-Nacida
24.08.2018

Tak to mě fakt nechytlo, postavy ploché, celou dobu mi bylo v podstatě fuk, co se s nimi stane, snad s výjimkou Mandreda asi do strany 120. Elfové mi vesměs šli všichni na nervy, sežrala bych je i sama. Přiznávám, odložila jsem na straně 144, dál to prostě nedávám. :(

PeťkaW.
21.03.2017

Napínavé fantasy se spoustou pokračování. Všechny mám stáhnuté v pdf, ale i když se mi první díl opravdu líbil, nějak se nemůžu dokopat k tomu, pustit se do dalších. V dnešní době, kdy je knižní svět doslova zahlcen knihami s podobnou fantasy tématikou, je opravdu těžké vymyslet něco nového, co čtenáře alespoň trochu zaujme a u čeho nebude mít pocit, že něco podobného četl už stokrát. V tomto případě se jedná o úspěch. Jsou tu zajímavě propojeny světy lidí i elfů a mnoho dalších. Národ ladných lidí je tu vylíčen trochu jinak, než obvykle, což také hodnotím jako plus. Zkrátka kvalitní počtení pro všechny, kteří mají podobný žánr rádi.

AnetAndBooks
02.01.2017

Abych se přiznala, tak jsem po knize sáhla jenom kvůli obalu a hlavně názvu :D
A určitě jsem neudělala chybu. Akční, napínavý děj. Velmi zajímavý nápad s časem ( Myslím tím Mandreda vůči jeho vesnici). Taky se mi líbilo, jak osudy postav byly propojené a zapadaly do sebe.

Ale pořád musím myslet na to, že to není jedna s těch knih, která vás uchvátí a musíte číst nepřetržitě několik hodin.

Zelený_Drak
20.08.2016

Domnívám se, že knihu, která je tímto způsoběm rozdělena do dvou nelze zodpovědně hodnotit samostatně. Dalo se čekat, že konec bude jen příslibem dalších dobrodružství, když jde o jednu knihu ve dvou svazcích! Proto nejsem v tomto směru zklamaná. Kniha je o pár chlupů nad průměrem a občas je něco podáno docela vtipně. Jak se ale uzavíraly jednotlivé linie, měla jsem tendenci knihu na delší dobu odložit. Možná by bylo lepší zpracování povídkové, neboť jde o několik krátkých příběhů skládajících se do jednoho velikého. Jako nejzásadnější nedostatek vidím právě to, že potenciál jednotlivých dílků skládačky není dostatečně vyčerpán. Je to trochu hrr sem, mrtvola, hrr tam, pár dekád pryč, hrr jinam. S množstvím vedlejších postav se čtenář ani pořádně neseznámí a už tam zase nejsou. Já třeba napůl čekala, že válečnice z pouště se k triu hlavních hrdinů připojí. Ale ona je v knize úplně zbytečná! Kdyby ji autoři vyškrtli, nic by se nestalo! A toto by právě bylo jiné, kdyby se jednalo o soubor povídek, z nichž každá by měla vlastní pointu.

Na knize ale oceňuji mnoho drobností. Ať už paralelu ke křesťanským kněžím nebo modlu, které je denně obětována panna, a to tím způsobem, že je vhozena do chřtánu modly, v němž jsou plameny. Zrovna tento prvek má asi nějaký historický základ, protože jsem na něj nenarazila poprvé.

Rovněž hrdinové mi přijdou přiměřeně sympatičtí. Myslím, že je například vcelku úspěšně dosaženo toho, aby královna působila jako nesympatická tyranka, která není ochotná ani v nejmenším vysvětlit své rozkazy a rozmary. Bohužel už nebylo dost srozumitelné, proč ji vlastně elfové tak strašně obdivují, když za tisíciletí její vlády muselo zákonitě opakovaně mnoho z nich odhalit, že je dost neschopná. Mojí oblíbenou postavou je Nuramon. Zatím působí jako kladný hrdina.

Občas jsem narazila na neohrabanost v překladu. Jako "chci nazpět zbroj, plášť a meč" zní, že to Nuramonovi někdo vzal a on to chce zpátky. Ve skutečnosti to Nuramon chce vrátit královně. Nebo záměna pohlavku a políčku. Nezajímá mě, co na to online slovník synonym (neodlišuje úplná a neúplná). Pohlavek je po hlavě a políček po líčku, to je snad zřejmé. Mluví-li Faunův dub ženským hlasem a je to dokonce zdůrazněno, snad by o sobě měl mluvit v ženském rodě? Podobně píseň orákula poprvé uvedená v mužském rodě je později zpívána s ženským rodem. Takové věci se mají sjednotit, jinak je vidět, že překladatel o překladu příliš nepřemýšlí. Také si nejsem jistá, zda se koni dávají ostruhy. Ostruhy si snad bere jezdec a koně s nimi případně pobídne? Celkově je to ale na překlad z němčiny dobré.

Jekysek
28.07.2016

Po čtení knih od Heitze jsem došla k názoru, že na německé fantasy musí něco být - a proto jsem si Elfy půjčila a četla.
Nicméně, na rozdíl od alfů, tito elfové neměli náboj, wow efekt, jiskru. Víceméně šlo o popis prostředí, postav, dokonalosti dětí Albů.
Nápad určitě skvělý, postavy načrtnuté zajímavě, jen by to chtělo trochu hype. Protože ta kniha má potenciál.
Lehká fantasy, která neurazí, ale ani vás nepřinutí zadržovat dech.

markulka
25.12.2015

Mám ráda Elfy, takže kniha se mi pochopitelně líbila. Nicméně musím říct, že jsem knihu četla déle, než jsem měla v úmyslu... Moc bych chtěla ocenit autorův způsob vyjadřování se a promyšlenost děje. Nemohu však dát pět hvězdiček, protože na mně tam bylo málo toho vzrušení a děje. Prostě mi tam chyběla nějaká bomba, která by mně dostala. Určitě si ale přečtu další díl! :-)

juli2
04.11.2015

Táhle kniha pro mě byla opravdu náročná! Začátek knihy byl super a s nadšením jsem se do ni zažrala. S každou další cestou, která opět končila dalším cestováním do jiné části světa, bylo moje nadšení čím dál tím menší. Knihu jsem dočetla jen proto, že nemám rádá nedočtené knihy. Co kdyby náhodou kniha jako celek byla užasná? No a zde? Nic. Kniha končí a oni pořád nikam nedošli!
I když kniha má pouze 360 stran, mě to přišlo jako bych četla knihu velikosti Bible!
Na jednu stranu mě zajímá jak to dopadne, ale k přečtení dalšího dílu by mě musela přimět situace, kdy bych neměla co jiného k přečtení.

petrvyhy
24.08.2015

Velké zklamání pro mě. Nedokázal jsem se začíst a ke knize jsem se vracel málo kdy. Děj mě nevtáhl a postavy nezaujaly. Další díly číst pravděpodobně nebudu.

elfové

Autoři knihy