juli2 juli2 komentáře u knih

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Je to první kniha, které se mi líbila méně než film. Kniha byla zaměřena více na Jacoba a Marlenu. Dle mého názoru, je film zaměřen více na slonici a to se mi asi líbilo více. Na druhou stranu závěr knihy je krásný a člověku až vhání slzy do očí. Kdybych neviděla prvně film, asi bych byla nadšenější. U této knihy rozhodně platí nejprve kniha poté film.

23.09.2015 3 z 5

Zašeptej do vlasů Zašeptej do vlasů Lenka Lanczová

Knihy od Lanczové jsem četla během základní školy a ráda se k nim vracím i teď. Už tehdy byla tato serie moje nejoblíbenější. Styl psaní odpovídá čtení pro mládež, kniha je totiž napsaná velmi jednoduše. Někdy se ke knížce opět ráda vrátím :-).

15.09.2015 3 z 5

Ničená láskou Ničená láskou Nicci French

Děj je velmi napívavý. Vtáhne vás do sebe a nepustí. Už od první stránky jsem byla nadšená a knihu jsem prostě musela přečíst až do konce během chvilky. Velmi příjemné počtení, doporuuji ostatním :-)

05.09.2015 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem četla již dvakrát a pokaždé v ní najdu něco nového. Kniha je napínavá a ani chvilku jsem se u ní nenudila.

01.09.2015 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

asi nejhorší díl z celé série, bohužel je bella naivnější a naivnější.Ale jinak nápad na téma dobrý :-)

01.09.2015 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem četla jako malá i jako povinnou četbu. Pokaždé se mi kniha velmi líbila, hlavně pasáž, kdy malý princ pozoroval východ slunce :-). Ale celá kniha je naprosto báječná.

01.09.2015 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Další výborné pokračování. Celou sérii doporučuji k přečtení.

01.09.2015 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Kniha určená pro děti oslovila i mě. Příběh se mi strašně líbil, taky děj a všechny zápletky. To samé platí i pro filmové zpracování.

01.09.2015 5 z 5

Další výborné a jedno ze silnějších pokračování. Líbí se mi námět na cestování časem a zároveň mozkomorů, kteří vysávají štěstí. Prostě jedna velká paráda :-)

01.09.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Za mě je to díl, který mě nejméně bavil. Děj mi přišel zdlouhavý, ale musím si ji znovu přečíst :-D

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha je naprosto super. Opět jako předchozí díly, je napínavá až do konce. Baví mě, jak jednotlivé dílky do sebe zapadnou na samém konci, kdy vše vypluje napovrch. Prostě super a komisař je velkej sympaťák :-)

28.08.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Příběhy se mi strašně líbily, taková nostalgie :-). Klidně bych brala více dílů této série

Divergence Divergence Veronica Roth

výborná kniha, napínavá, vtáhne vás do děje. Je to lehčí čtení, které jsem slupla jak malinu. za mě výborný

Aliance Aliance Veronica Roth

Celá serie je výborná, lehčí čtení a na konci je to trochu i doják :-) prostě super

21.08.2015 4 z 5

Za mě super. krásné zakončení příběhu.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět parádní kniha, opět je díl strašně složitý, obsahuje spousty postav, které mají své příběhy a ve finále se to spojí ve velké bum. Parádní kniha od parádního spisovatele.

21.08.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Napětí od začátku do konce! Líbí se mi ten kontrast kněží vs. feťák apod., a samozdřejmě v dnešní době "moderní" stalking. Ještě není kniha, která by od této dvojce zklamala!

Polibek Polibek Anna Todd

Právě dočtěno. Tuto knížku jsem si vzala asi po 4leté pauze ve čtení. První půlka se četla jedním dechem. Druhá polovina byla už slabší a přišla mi umělě natahovaná... Zakoupila jsem si celou serii, tak jsem zvědavá na pokračování. Ale jinak porovnání kniha vs. film je kniha lepší.

24.11.2022 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Zase nezklamali. Knížka je plná napětí a výborně se čte. Ocenila jsem i rekapitulaci některých faktů z předchozího dílu - např. proč je Joona ve vězení apod. Určitě tuto knihu doporučuji.

30.03.2017 5 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Kniha mě chytla od první stránky. Trochu jsem se bála s ohledem na to, že knihu psal muž - nějak mi téma andělé a muži nejdou dohromady. Ale nelituji, určitě si přečtu i pokračování. Pokud je toto slabší kousek (dle hodnocení na DK), tak se mám na co těšit :-). Jediné co mě překvapilo, bylo shrnutí faktů z první části na začátku druhé části. Když je to v jedné knize, tak se snad předpokládá, že ji čtenář přečte najednou a ne na pokračování. Jinak obě části jsou super a za mě mají jeden velký palec nahoru :-)

08.02.2016 4 z 5