Jordyz Jordyz komentáře u knih

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Skvělá kniha. Miluji jógu a vše co o ní autorka píše s ní prožívám i já. Četlo se to tak krásně, že při popisech dechů jsem se přistihla, že automaticky dech prohlubuju:-)....Určitě se ke knize ještě vrátím!
A ty citáty! Krása, pohlazení po duši!

02.01.2019 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Kniha psaná zvláštním způsobem. Tak jaksi "příběh života po chlapsku", bez příkras, bez hraní si na lepšího, prostě tak jak to bylo. Tato nesnaha se vylepšovat mě ve skutečnosti hodně dostala.

26.12.2018 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Autor patří mezi mé oblíbené. Opět nezklamal. Čtivé, napínavé až do konce a překvapivý závěr.

17.12.2018 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Skvělé čtení. Hodně podobný příběh s jedničkou, ale to mi vůbec nepřekáželo. Určitě si přečtu i třetí díl.

10.12.2018 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Nějak se nemůžu rozhodnout, jaký mám vlastně z knihy pocit. Na jednu stranu mě bavilo ji číst, na druhou trochu zklamání z konce. Začátek se mi četl mnohem lépe než konec.

03.12.2018 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Skvělá kniha. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout a pak mě zase mrzelo, že už jsem ji dočetla tak rychle.

12.11.2018 4 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Další skvělý případ Tóry. Celá série mě baví. I když tento případ se mi zdál trochu překombinovaný, četlo se dobře. Taková sázka na jistotu, dobré počtení.

08.11.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha je skvělá. Někomu může připadat nijaká, mě připadá zvláštním způsobem jemná. Celý ten příběh s takovou lehkostí plyne. Hrůzy války celý příběh dokreslují a přidávají na dramatičnosti a přesto je v knize něco navíc.... Prostě stojí za přečtení!

05.11.2018 4 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Další skvělá kniha ze série. Už se těším na další :-)

29.10.2018 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nebylo to špatné. V tomto případě mi ale dost vadilo, že jsem nejdřív viděla seriál. V knize prakticky nebylo nic navíc a chvílemi mě nudila. Neustále jsem srovnávala se seriálem. Jsem zvědavá na další díly.

29.10.2018 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá kniha, skvělá série. Jen mi trochu překáží nedotažený, nebo spíš neuvěřitelný příběh v pozadí - Tóřiny děti a její péče o ně. Z mého pohledu je to nedotažené. Ale každopádně jdu na další díl ze série a moc se těším!

22.10.2018 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Skvělá kniha. Musím říct, že mě nenudil ani kousek, ba naopak. Měla jsem celou dobu pocit, že mi příběh nějak samovolně běží před očima... Přečetla jsem na toto téma již spoustu knih a tato patří mezi me favority! Možná právě proto, že se zbytečně nepitvají zvěrstva a nepopisují se ty nejhorší věci, co se tam děly, do nejmenšího detailu. Není to potřeba. Z této knihy si odnáším velký obdiv k vnitřní síle člověka.

15.10.2018 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Skvělá česká detektivka. Byla jsem mile překvapena. Určitě si od autorky přečtu i další.

05.10.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Za mě dobré čtení i když s pár výhradami. Bylo tam napětí, psychologie, prostě vše co mě baví. Za mě jen ten konec byl sice překvapivý, ale zároveň na mě působil unáhleně.

20.09.2018 4 z 5

Tři plus jedna Tři plus jedna Danka Šárková

Nic jsem od knihy nečekala. Celkem nic mi nedala. Taková oddychovka na dva dny, na kterou ale velice rychle zapomenu.

14.09.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha! Opravdu stojí za přečtení. Je napsaná tak skvěle, že jsem měla pocit, že příběh sama prožívám. Přes těžké téma se kniha četla lehce. Přečteno za 2 dny a to se mi nestává.

11.09.2018 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Kniha je velice čtivá, téma zajímavé a nutí k zamyšlení. Za mě dobré čtení :-)

10.09.2018 4 z 5

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Pět hvězdiček opravdu nedávám prakticky nikdy, tady to nejde jinak. Kniha ve mě zanechala zvláštní pocit o dokonalosti světa a krásy každého člověka, přesto že byla převážně o tom, jak jednoduše jde svět zničit. Pořád o celém příběhu přemýšlím... Úžasná kniha, doporučuji.

02.09.2018 5 z 5

Tři až pět let v Číně Tři až pět let v Číně Lucie Drahovzalová

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu podpořila a mám ji v knihovně. Ale stejně tak musím napsat, že mi dost vadila forma psaní ve třetí osobě. Taky bylo cítit, že knihu nepsala spisovatelka, některé věci se opakovaly, některé potřebovaly více rozvést. Uvítala bych více propojenosti celé knihy a více příběhů z běžného života - kniha mi připadala zvláštně rozkouskovaná. Každopádně pokračování z Dubaje bych uvítala :-)

02.09.2018 3 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Mám prostě ráda série. Můžu tak sledovat životní příběh jedné z postav se všemi chybami, radostmi... Kniha je napínavá, čtivá, nemám co vytknout.Tato série je jedna z mých oblíbených, určitě budu číst i další díly.

16.08.2018 4 z 5