Tři až pět let v Číně

Tři až pět let v Číně https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384177/mid_tri-az-pet-let-v-cine-1QW-384177.png 4 10 8

Tato kniha není o cestování, ale o skutečném každodenním životě v cizí zemi, který je většinou mnohem méně atraktivní a daleko náročnější, než se zdá během letní dovolené. Zajímavé a mnohdy až neuvěřitelné situace s místními obyvateli se prolínaly s pocity samoty, pracovním tlakem, rýží plnou sójovky a glutamanu, víkendových výletů na elektrické motorce, akceptování jiné kultury a společenského uvolnění místních obyvatel. Kniha je sepsána z deníkových záznamů a vytváří tak poutavý, citlivý, někdy zas vzrušující a napínavý příběh doplněný o barevné fotografie. Anotace: "Lucko, Lexina letí do Číny s tebou? To se nebojíš, že ji tam zpracujou do guláše?" zeptala se kamarádka Ivana. "Letí, ale pro jistotu budu všude říkat, že tento druh psa je po uvaření hořký," zasmála se své odpovědi Lucie a pokračovala v balení věcí do země, kterou znala jen z televize. A jak to se psem nakonec dopadlo? Otevři knihu, začti se do první kapitoly a nech se vtáhnout do napínavého příběhu o skutečném rodinném a pracovním životě na druhém konci světa.... celý text

miroslav1074
miroslav1074
05.12.2018 4 z 5

Kniha, kterou psala dcera mého kolegy. Pro mě docela zajímavé čtení, jen jsem se do konce knihy nedokázal sžít s používání 3 osoby při vyprávění vlastních zážitků. Ale to jak je vidět v komentářích ostatních není jen můj problém....

Olia
Olia
07.09.2018 4 z 5

Jsem moc ráda, že jsem malounko pomohla knížce na svět.. a tak jako někteří ostatní dodávám, že Ich forma by byla určitě působivější.. takhle působí vyprávění trochu neosobně a chladně.. O některých čínských zvyklostech jsem nikdy neslyšela viz malé děti v zimě venku.. zajímavé čtení, doufám, že přibude dubajské pokračování.. bylo by fajn i hlubší odhalení sebe sama.. Zdravím :-)

Jordyz
Jordyz
02.09.2018 3 z 5

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu podpořila a mám ji v knihovně. Ale stejně tak musím napsat, že mi dost vadila forma psaní ve třetí osobě. Taky bylo cítit, že knihu nepsala spisovatelka, některé věci se opakovaly, některé potřebovaly více rozvést. Uvítala bych více propojenosti celé knihy a více příběhů z běžného života - kniha mi připadala zvláštně rozkouskovaná. Každopádně pokračování z Dubaje bych uvítala :-)

Martina061
Martina061
21.08.2018 4 z 5

Kniha je pro mne velmi zajimava, i kdyz ma par much. Neocekavala jsem zadne odbornosti, ale zivotni zkusenosti me spoluzacky. Je az neskutecne,jak narocne muze byt takoveto pracovni "dobrodruzstvi", a jak draze muze byt vykoupen radoby zivot v "luxusu". Tesim se na pokracovani:-).

xxtom
xxtom
14.08.2018 3 z 5

Autorka vypráví o životě v Číně, kam se s manželem přestěhovala z důvodu jeho zaměstnání. Od knížky jsem čekal, že se o Číně dozvím trošku více.

lagina
lagina
13.08.2018 3 z 5

Dost mě tahalo za oči, že to není Ich forma, což mám u knih, o kterých dopředu vím, že je autor přožil, ráda. Myslím, že by to tomu přidalo šťávu...
Nicméně i tak to bylo příjemné čtení, některé situace jsou vážně až absurdní.
Doufám, že Lucie přemýšlí o pokračování z Dubaje, ten konec byl najednou hrozně rychlý :-)

Danago
Danago
12.08.2018 3 z 5

Knížka je napsaná zvláštní způsobem tak nějak mi připomínala dokument , který je namluvený jedním odosobněným hlasem.
Děje se tam toho docela málo, je to taková dost amatérská knížka. Ale je docela tenká a je tu hodně fotek, takže se četla celkem rychle. Já jsem navíc byla přesně v těch místech, kde se kniha odehrává, takže to pro mě bylo o to zajímavější.

MarieNka390
MarieNka390
10.08.2018 5 z 5

Sleduju Lucku na Instagramu už tři roky a díky tomu jsem byla mezi prvními, kteří si knihu koupili. Znám lehce příběh z Dubaje, ale jak se tam z Číny dostali jsem nevěděla ❤️. Dokonce jsem nevěděla, že je syn narozený v Šanghaji. Kniha mne pohltila a už teď se těším na druhý díl‼️

Čína životopisy, biografie islám cestování Dubaj komunismus deníkové záznamy Spojené arabské emiráty

Autorovy knížky

Lucie Drahovzalová