John6900 John6900 komentáře u knih

Velké hledání Velké hledání Robert Jordan (p)

Tak tady se to konečně pořádně rozjelo. Jsem prostě nadšený. První polovina ještě taková vlažnější, ale druhá je prostě pecka a napínavá až do samotného konce. Těším se na další a doufám že kvalita vydrží.
Během čtení jsem shlédnul 6 epizod seriálu, tam už tak nadšený nejsem, ale zase mi to dost pomohlo se zorientovat v příběhu a hlavně v celkem velkém množství postav. I když spoustu jsem si jich představoval jinak - hlavně Egwain...

14.12.2021 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Buď už jsem toho přežraný nebo nevím. Téhle sérii ale nějak nemůžu přijít na chuť.

28.11.2021 3 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Kdysi hodně dávno, k patnáctým narozeninám, jsem dostal všechny tři díly Pana prstenů. Společenstvo prstenu jsem odložil asi po 80 stranách, kdy mě to vůbec nebavilo a nemohl jsem se začíst. Po třech letech jsem to zkusil znovu, překonal ten roztahaný (tehdy jsem si to tak myslel, už to neplatí :) začátek a začal se skvěle bavit. No, od té doby, i díky zfilmování, už několikrát.
Tady to tak nějak začalo podobně i když už jsem na to byl připravený. Je to, jak tady každý píše, fakt hodně podobné Pánovi prstenů. Což ovšem není vůbec na škodu. Otevře se před vámi obrovský a do nejmenších detailů propracovaný svět a jeho příběh. Za mě zatím čtyři hvězdy, jelikož vím že se bude zlepšovat :)
Jediná výtka, taky tady už psaná, je velikost knihy a písma ( u písma tedy spíš malost)

20.11.2021 4 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek I Conan z Cimmerie. Svazek I Jean-David Morvan

Na komiksy moc nejsem, po Draculovi, je to teprve moje druhá komiksová kniha, ale je to nádhera. Conana mám rád od dětství a teď vzít do ruky tuhle fakt velkou knihu, plnou tak krásných obrazů...orgie...Všechny tři příběhy skvělé, topovka ten poslední.

06.11.2021 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Takhle nějak má vypadat dokonalá povídková sbírka. Ne že by všechny stály za 5 hvězd, ale jako celek je tohle prostě pecka.

24.10.2021 5 z 5

Nové jaro Nové jaro Robert Jordan (p)

Já to teda risknul a jako nepolíbený touto obří sérií, jsem se pustil do tohoto dílu, jako do prvního. No a vůbec toho nelituju. Četlo se to moc dobře a hezky to nastíní hrubou linii toho, co nás v dalších knihách čeká. Těším se na další.

18.10.2021 4 z 5

Vagíny a vetřelci: Pulp stories (limitované vydání 01) Vagíny a vetřelci: Pulp stories (limitované vydání 01) * antologie

Tak nějak se mi zdá, že už je tady hrozně "překotletováno". Ať mrknu kam chci, všude jen Kotleta a doporučuje knihy od kohokoliv a valí se jedna povídková sbírka za druhou. Né že by to nefungovalo, ono je tam i spousta skvělých autorů, ale už mi to tak přijde. Hodíme tam Kotletu a ono už se to bude prodávat samo...

Každopádně na mě to zabírá a zatím asi i zabírat bude. Kotleta prostě umí, od něj a pár dalších je to vždycky taková hrozně chutná a odpočinková jednohubka.

No, tady většina povídek horší průměr, zbytek dost dobrý. Nejvíc mě asi potěšil Neffi a samozřejmě Kosek.

09.10.2021 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Topovka na jeden zátah. Neuvěřitelně čtivá kniha. Ale od Bureše to snad ani jinak nejde...

26.09.2021 5 z 5

Šestá hlídka Šestá hlídka Sergej Lukjaněnko

Důstojné zakončení celé série. Kniha se skvěle četla a opět jsme se dozvěděli spoustu nových detailů o fungování tohoto universa. Závěr byl, no, nakonec dobrý, každopádně vůbec jsem ho takhle nečekal. Jsem rád že mám celou sérii v knihovně.

24.09.2021 5 z 5

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

A opět další skvělý kousek puzzle do téhle skládačky. Napínavé od začátku do konce. A ten závěr...

14.09.2021 5 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Pecka, pecka a konec megapecka. Mimo temné hlídky se mi zdá každý díl lepší a lepší. A v každém dalším díle se dozvíme další části do skládačky tohoto skvělého universa.

08.09.2021 5 z 5

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

Čekal jsem od tohoto dílu všechno, jen ne to, že mě to bude tak bavit. Náhodou, ten příběh není vůbec špatný. Jasně, nové postavy, nové místa, tak toho popisování bylo víc, ale celkově jsem si knihu, stejně jako předchozí díly, užil.

31.08.2021 4 z 5

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Skvělé, tak pro mě zatím nejlepší díl. Přečteno jedním dechem. Každý z dílů krásně a postupně dovysvětluje fungování celého světa hlídek.

23.08.2021 5 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Asi patřím na temnou stranu, ale oproti prvnímu dílu, tohle byla jízda. No, ono teda spíš jsem tomu všemu líp porozuměl a začalo mi to do sebe zapadat. Osudy postav jsou napříč příběhy provázané a doplnil jsem si spousty hluchých míst z prvního dílu. Těším se na další.

17.08.2021 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Asi jsem měl od téhle knihy moc velké očekávání, které se u mě bohužel nekonalo. Bavila mě, strašně dobře se mi četla, ale prostě něco mi tam chybí. Takové to, co člověka nutí udělat si chvilku, aby se k ní mohl vrátit. Po odložení jsem prostě zapomněl a dokud se znovu nezačetl, bylo mi to jedno. No, jdeme na druhý díl, tak se uvidí...

25.07.2021 4 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Celkem originální postapo. Začátek mi přišel trochu utahanější, ale jako celek to byla skvělá četba.

15.06.2021 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Za mě spokojenost. Od tohoto dua autorů, je to pro mě zatím pokaždé jako jednohubka. Atmosféra na Skořápce hustá. Akce o něco míň, ale vůbec mi to tady nevadilo a vtipných momentů a hlášek dostatek. Těším se na další a určitě vím že nebudu řešit, kdo z těch dvou to napsal.... Jo a komu se to nelíbí, ten dostane flákanec :)

27.05.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Mám rád postapo a tady jsem si ho fakt užil. Četl jsem delší verzi a nelituji jediné stránky. King prostě umí.

20.05.2021 5 z 5

Z archivu Z archivu Larry Correia

Povídky moc nemusím, ale tyhle nejsou vůbec špatné. Jo, pár slabších kousků tady je, ale celkově jsem se bavil. Navíc pro fanoušky LM stejně povinnost.

16.04.2021 4 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Tento díl jsem četl několik let po všech předchozích, které, jak každý ví, jsou super. Začátek, pro mě bohužel, byl takový nemastný, neslaný... Naštěstí se to pak opět hezky, tak jak jsem byl zvyklý, rozjelo a zdárně pokračovalo až do konce. Prostě brak, jak ho mám rád, i když tentokrát trochu slabší úvod. Každopádně se těším na pokračování.

07.04.2021 4 z 5