Velké hledání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Legendární cyklus Kolo času pokračuje druhou knihou… Mladík Rand má předurčeno stát se Drakem Znovuzrozeným. Jelikož je schopen ovládat jedinou sílu, musí zároveň prchat před Aes Sedai – ženami, jež dlouhá staletí stráží svět před podobnými muži. A k tomu všemu se znovu objevil Valerský roh, artefakt z dávných časů, který je schopen rozhodnout válku mezi Světlem a Temnotou. Podaří se jej Randovi a jeho přátelům získat dřív, než jej temní služebníci předají svým pánům?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139311/big_velke-hledani-RJl-139311.jpg 4.4152
Série:

Kolo času 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

The Great Hunt, 1990


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Velké hledání

alishek
16. března

Příběh se rozjíždí, postavy se vyvíjí a dozvídáme se více o další frakci Aes Sedai, která se po dlouhé době objevila.

bo_okista
13. ledna

Už je to celkem doba, co jsem dočetla druhý díl Kola času a s přibližujícím se datem premiérového dílu seriálové adaptace, nervozita stoupá. Zvládnou to zpracovat dobře? Zůstanou věrní tomu, co je podstatné, ale zároveň – dokážou to dostatečně přizpůsobit jinému médiu? (spoiler: jakoby... ani ne no)
Moje sny o tom, že zhltnu celou sérii, než se rozběhne seriál, zhatil letošní rok, kdy o každou přečtenou knihu musím fakt hodně bojovat. U Kola času to ale stojí za to. Kde se mi první díl sice velmi líbil, ale ještě to nebylo takové to „wowza, absolutně ultra bezchybná věc“, druhý díl se k mé představě ideálního vstupu do 10+ dílné epické série hodně blíží. Od prvních náznaků komplexity, jakou nabídne magický systém, přes náhledy do politiky až po (a já se budu opakovat, ale u Kola času to asi ani jinak nejde) do detailů vykreslené odlišné kultury.
Robert Jordan prostě umí a Perrin, do kterého jsem se v Oku světa zamilovala při první zmínce, mě i v druhém díle baví neskutečně. Stejně tak jsem nadšená z ženských hrdinek, před kterými jsem byla varována, že mě možná budou tak trochu štvát. (Neštvou! Vůbec!).
Jediný zádrhel tak pro mě představuje Rand, což je u hlavního protagonisty na jednu stranu nežádoucí, na druhou stranu pak člověka o to víc baví sledovat, jak s ním některé postavy zvládnou krásně manipulovat a ani ho to nemrzí.


John6900
14.12.2021

Tak tady se to konečně pořádně rozjelo. Jsem prostě nadšený. První polovina ještě taková vlažnější, ale druhá je prostě pecka a napínavá až do samotného konce. Těším se na další a doufám že kvalita vydrží.
Během čtení jsem shlédnul 6 epizod seriálu, tam už tak nadšený nejsem, ale zase mi to dost pomohlo se zorientovat v příběhu a hlavně v celkem velkém množství postav. I když spoustu jsem si jich představoval jinak - hlavně Egwain...

Hakkon
12.12.2021

Tak ako ma niekedy nebavila prvá časť, tak veľmi mi to vynahradila časť druhá. Akcia, zvraty, nové informácie/postavy/miesta pridávajú na tomto svete iba na atraktívnosti a fakt sa teším na ďalšie časti o to viac. Perfektný rozjazd!

denniys
03.08.2021

Jsem nadšená jako malá holka. Tuto knihu vnímám jako již poměrně složitý příběh, který se díky autorovu umu čte s naprostou lehkostí. Velké hledání se vymanilo ze stínu Pána prstenu a skvěle šlape vlastní cestou po několika dějových liniích. Hrdinové přibývají, vyvíjejí se charaktery a zamotávají se jejich osudy. Jestli mě víc bavila linka mužů nebo dívek, nedokážu říct, protože tohle počteníčko nemělo hluché místo. Těším se, co kolo utká dál a jaký bude vzor.

Lolila
09.03.2021

Druhá časť je ešte lepšia, menej putovania, dej sa trochu zrýchlil a dostal spád. Pribúdajú ďalšie postavy, nové tvory, nové ríše. Spisovateľ rozširuje fantazijný svet, odkrýva viac informácií.... Ďalšie časti ževraj sú ešte lepšie, takže som zvedavá.... A našla som správu, že sa pripravuje sfilmovanie tejto fantasy, super...:-)

Luigi1
09.01.2021

Jsem zvědavý jak dopadne boj o Valerský roh,přibývají postavy a děj se rozjíždí

Deia
20.12.2020

Druhá časť ma bavila viac ako prvá a aj sa mi čítala oveľa lepšie. Postavy síce opäť putujú z miesta na miesto, ale už je to zaujímavejšie. Veľmi som ocenila, že je tam viac Randa a oveľa menej Mata a Perrina. Perrin síce vyzerá ako zaujímavá postava, ale Mat mi je strašne nesympatický a tá postava mi strašne vadí, podľa mňa tam je úplne zbytočná (iba čo mi nervy robí :D). Podobne to mám aj s Nyneivou, jej dejová linka, ktorá je spoločná s Egwaininou, je zaujímavá, ale jej myšlienkové pochody mi naozaj vadia, hlavne jej neustála a podľa mňa neoprávnená nenávisť k Moirain a túžba sa jej pomstiť. Na druhú stranu sa v knihe vyskytovala Moirain spolu s Lanom veľmi málo, čo je podľa mňa škoda, dúfam, že v ďalšej časti dostanú viac priestoru. Čo sa mi veľmi páči je prepracovanosť Jordanovho fantasy sveta, jeho veľkosť, množstvo legiend... Dúfam, že ďalšie časti ma nesklamú a budú ešte lepšie.

1