Bouře přichází

Rand al’Thor, Drak Znovuzrozený, usiluje před Poslední bitvou o sjednocení roztříštěné sítě království a uzavřených aliancí. Zatímco se snaží zastavit postup Seančanů mířících na sever – a přitom si přeje, aby s vetřelci dokázal uzavřít alespoň dočasné příměří – jeho spojenci s hrůzou sledují stín, který narůstá v srdci samotného Draka Znovuzrozeného. Egwain al‘Vere, amyrlinin stolec vzbouřených Aes Sedai, je zajatkyní v Bílé věži a objektem rozmarů její tyranské vůdkyně. Zatímco vše směřuje k seančanskému útoku, o jehož bezprostřední hrozbě ví, snaží se Egwain spojit nesourodé frakce Aes Sedai a poskytnout jim vedení tváří v tvář narůstající nejistotě a zoufalství. Její boj prokáže odvahu Aes Sedai a rozhodne o budoucnosti Bílé věže – a možná i samotného světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/282342/boure-prichazi-Zvb-282342.jpg 4.743

Kolo času 12.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

The Gathering Storm, 2009

Kniha Bouře přichází

petrulka
29.11.2017

Sanderson převzal Jordanovu štafetu se ctí. Pro mě osobně příjemnější styl. Po několika předchozích a velmi rozvleklých dílech má tento opravdu spád. Vůbec mi nechybí nekonečné popisování vzhledu šatů a jejich uhlazování. Ale to je možná tak vše, co bije do očí, pokud jde o změnu autora. Drobné niance jsou samozřejmé, ale nic rušivého, téměř jakoby se nic nestalo. Pro mě velmi příjemné překvapení.

Weezing
23.02.2016

První čtvrtina knihy mě moc nezaujala. Přišla mi moc seznamovací, jako kdyby jsme postavy nikdy předtím neviděli nebo uplynulo 10 let od vydání předchozího dílu. Ale potom to byla celkem jízda, která to bohatě vynahradila. Děj se zaměřuje převážně na Randa a Egwain. Rand se snaží vypořádat se Seanchany a Egwain sjednotit Bílou věž. Kromě toho ale dojde k řadě dalších důležitých událostí, které posunují svět blíže poslední bitvě.

Jinak co se týče stylu psaní, tak kromě rychlejšího střídání perspektiv (skoro každá kapitola znamená novou), které je vidět na první pohled, bych řekl, že Sanderson je mnohem víc orientován na děj oproti Jordanově popisnosti světa a postav. Možná je to ale jen tím, že už se blíží konec a není čas na žádné odbočky a Jordan by to napsal podobně. Dále mi také přišlo, že Mat je psán jinak. Sanderson ho má jako spíš prvoplánově komickou figurku.

Autoři knihy

Robert Jordan