Temná hlídka

4. kniha série Hlídka. V Benátkách Severu neboli v Sankt Petěrburgu se zničehonic objeví nezkrotná sekta Temných, kteří si říkají Černí. Krvavé lidské oběti, výrony energie neuvěřitelné síly, před níž se i moc mágů, jako je Zavulon či Geser, zdá nepatrná, podivné obřady – to vše zneklidňuje zbytek ruského světa Jiných. Je třeba situaci co nejdříve řešit. Nejjednodušší by bylo, kdyby v Pitěru zasáhli moskevští Temní, ale věkovitá rivalita mezi oběma ruskými metropolemi přiměje černého mága Zavulona, aby pro zásah povolal Denní hlídku z Kyjeva. Ta ale na boj proti sektě nestačí. Do rozhodujícího zápasu se musí zapojit Jiní z téměř celé Evropy… Překlad Libor Dvořák....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4503/big_hlidka-temna-hlidka-RRi-4503.jpg 3.4265

Hlídka 4.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo, Triton

Лик Чёрной Пальмиры (Lik černoj Palmiry), 2003

Kniha Temná hlídka

buster21
17.09.2021

keďže Dennú a Nočnú hliadku som videl len na obrazovke a čitateľská verzia ma dúfam ešte len čaká, tak toto bola moja Hliadková knižná premiéra .. i keď zrovna od niekoho iného ako od Sergeja Lukjanenka. Páčilo sa mi to, aj keď dej mal trošičku hluché miesta, sem tam to strácalo šťavu a nebola to taká pecka ako "Technik veľkého Kyjeva" tam sa Vladimir vybláznil a je vidieť, že v jednom svete je doma a druhy sa zrodil v hlave niekoho iného. Aj tak tu Vasiljev ukazuje, že má vysokú kvalitu. Za mňa pekné 4stars

John6900
31.08.2021

Čekal jsem od tohoto dílu všechno, jen ne to, že mě to bude tak bavit. Náhodou, ten příběh není vůbec špatný. Jasně, nové postavy, nové místa, tak toho popisování bylo víc, ale celkově jsem si knihu, stejně jako předchozí díly, užil.

jana6989
26.09.2020

Vleče se to a nemá to konce. Neubráním se srovnání. U Lukjaněnka mě děj vtáhne po pár stránkách. Tady se nutím do další kapitoly.
Akce se objevila asi na 50 stranách uprostřed a ke konci tak 10 stran. Jinak nekonečné popisy osob a co, kdy, kde, kdo vypil a jak mu bylo.

uziRM
04.05.2020

Jde svým způsobem o paralelní příběh s Šerou hlídkou odehrávající se tedy převážně na Ukrajině. Je nutné říct, že cca 1/3 knížky je pouze o představování ukrajinských hlídkařů, pak už se děj docela rozjíždí. Pravda, i několik známých postav z předešlých dílů se tu objeví, a nejen Geser a Zavulon. Co se ale stylu psaní týče, tak až na spojení "přísně vzato" jde o úplně jiný rukopis, a to dost rozvláčný.

cheruvim
15.10.2019

Prilis dlhy uvod.
Vykvet ukrajinskych magov prezentovany ako partia alkoholikov.
Chlastacie scenky nezaujimave. Scena s Lasom okopirovana z predosleho dielu.
Namet, mesto ako energo-informacny system s vlastnou dusou, je vsak velmi zaujimavy.
Som rad, ze som ju cital.
Ma vsak kopu nedostatkov.

Moška
26.04.2019

Mně to nepřipadalo tak špatné. Ano, příběh je trošku šablonovitý a hrdinové trošku moc jednoduší, ale zas tak zlé to nebylo. Spíš mne zarazila postava Zavulona, připadal mi najednou nějak "lidštější"... (?)

kallisto
07.04.2019

Tuhle serii bud budete milovat, nebo bez zajmu odlozite.

postoran-CZ
12.04.2018

Je to "Hlídka", ale není to "Hlídka". Sice se tam mihnou postavy známé z prvních tří knih (Geser, Zavulon, ...). Ale pořád máte v hlavě někde zafixované, že to není úplně ono. Ne, že by kniha byla špatná, to vůbec ne. Ale ten Anton mi tam chybí. Možná jsem z knihy nebyl až tak nadšený, jelikož jsem se k ní dostal po přečtení peti knih ze série, kde již přece jen ten příběh byl dál, než je v Temné hlídce.