Conan z Cimmerie. Svazek I

Ambiciózní projekt, který přinese komiksové adaptace více než tuctu nejznámějších povídek mistra hrdinské fantasy R. E. Howarda, viděných očima vynikajících francouzských kreslířů mladší generace. V tomto jeho prvním svazku najdete povídky Královna černého pobřeží, Černý kolos a Za Černou řekou. Scenáristicky povídky adaptovali Jean-David Morvan, Vincent Brugeas a Mathieu Gabella; kresby se u jednotlivých povídek ujali Pierre Alary, Ronan Toulhoat a Anthony Jean....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389145/conan-z-cimmerie-kroniky-i-hvs-389145.jpg 4.341

Conan z Cimmerie 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Argo

Conan le Cimmérien, 2018

Kniha Conan z Cimmerie. Svazek I

trudoš

„Já jsem Conan, Cimmeřan. Hodností a zaměstnavatelů jsem už měl tolik, že si všechny nepamatuji. Dokonce se proslýchá, že jsem byl i králem. Pokud ano, zapomněl jsem na to. Nejspíš jsem byl příliš opilý.“
Zpočátku jsem ke komiksu přistupoval se skepsí, především ze strachu, jakým způsobem Francouzi tématiku pojmou. A ono ejhle, udělali to přesně podle mého gusta. Ctí originální texty Roberta E. Howarda a Conanovi ponechali roli, která mu sluší nejvíc - neohroženého dobrodruha, který necouvne před jakýmkoliv nebezpečím, aniž by se přitom akce podřizovala stylizovanému slovnímu elaborátu.
Výtky bych měl pouze ohledně výtvarného pojetí. V jednom příběhu jako by Cimmeřan z oka vypadl Melu Gibsonovi, v další je to spíš Sylvester Stallone. V Královně Černého pobřeží zas působí Belit a její posádka nechtěně jako parodie na piráty. Po scenáristické stránce ale spokojenost maximální, především povídka Za Černou řekou mi opět potvrdila, že patří k tomu nejlepšímu, co kdy o Conanovi bylo napsáno.

puml
11.12.2019

Velmi dobře zpracované povídky o Conanovi. Scénáristé i kreslíři vystihli velmi přesvědčivě Conanův charakter. Jako pomyslná třešnička na dortu a zjevení působí strana 92, která dokazuje, že Conan umí být i filozoficky naladěn, je k tomu ale potřeba to správné rozpoložení. Zajímalo by mě, jestli by se našel někdo, kdo v podobné chvíli a situaci tak hluboce uvažoval. Snad jen Milan Kundera, ale vést paralely mezi Howardem a Kunderou je i nad Conanovi síly. Doporučuji a těším se na pokračování.

norrasun
21.10.2019

Tři výtvarně skvěle zpracované příběhy o nepřemožitelném osvaleném hrdinovi - na písku, na moři a v pralese, a samozřejmě nechybí náruč krásných žen. Mě zaujalo po vizuální stránce nejvíc poslední dobrodružství, docela mi z těch domorodců běhal mráz po zádech.

jarynek
29.09.2019

Beletrii jsem četl hodně hodně dávno, film jsem neviděl a pokud jde o komiks, tak to bylo moje první setkání s Conanem. Takže jsem byl celkem zvědav, jak to dopadne. Na první pohled pěkná velká kniha, potěšení ji vzít do ruky a kochat se obrázky. Příběhově jsem se trochu hledal. Obyčejně tomu tak u podobných knih není a baví mne sledovat, jak různí autoři pojímají určitý námět odlišně, ale tentokrát mi to vadilo. Když už jsem si na nějaký styl zvyknul, tak buch a odznovu. Slabší 4 *.

Miro.slav
27.09.2019

Obálka je tu najmenej podarená zo všetkých troch variant. Kresba je, až na prostredný príbeh, famózna. Čítalo sa to samé. Síce na komiksy, ani na Conana nie som, stojí to ozaj za to.

Lenka.Vílka
22.07.2019

Nejsem na Conana.

Ajajaj, tak proč si to ta baba půjčuje? Proč? Aby dala špatný hodnocení? Ne. Proč? Protože když jsem přišla do knihovny, koukala kniha přímo na mě. V tomhle krásném velkém sexy formátu. Blikala na mě jako děvucha za sklem a na mě bylo jestli hodím minci a bude se mi líbit jak zatancuje. Hodila jsem minci a...nóó, už jsem viděla víc sexy taneček.

Začne to obálkou. Která by se mi líbila. Kdybych nevěděla, že je to jediná varianta obálky. Ta s kopcem mrtvol je dobrá, ale v porovnání se zbylýma je prostě na třetím místě. Pokračuje to kresbou samotnou a příběhem, který mě vlastně nudil. Takže ty tři hvězdy jsou v podstatě za kresbu, luxusní provedení Arga, možnost výběru obálky a velkého formátu knihy. Pokud jste "Conan člověk", tak si představte zbylé dvě hvězdy :)

Hodnocení a drobný komentář u jednotlivých povídek. Ano, tentokrát trochu dost suše, ale jinak to nešlo. Víc by ze mě nikdo nevypáčil.

špulo
04.04.2019

Tentokrát to nebolo úplne ono. Príbehovo to bolo fajn. V každej poviedke ma niečo príjemne potešilo alebo prekvapilo. Ibaže aj nepotešilo, až naštvalo. Za niektoré obrázky by som autorovi zakrútil uchom. Tak, ako nám to robil učiteľ výtvarnej výchovy. Vždy to pomohlo...

DennisMoore
10.03.2019

První povídka mě co do příběhu nechala chladným a zaujala mě hlavně kresbou a obřími bitevními scénami, které... No tak trochu vykrádaly 300 od Franka Millera. Nicméně druhá a třetí povídka, to už je extratřída v každém směru.

meč a magie Conan fantasy

Autoři knihy