Invaze

Když Owen Zastava Pitt, nejlepší Lovec ve společnosti Lovci monster s.r.o., dostal tip, že několik pohřešovaných Lovců je stále naživu, nečekal, že se jejich záchrana postupně změní v největší operaci v dějinách společnosti. Lovce totiž vězní v dimenzi nočních můr a jediná cesta do ní vede přes radioaktivní ruiny v monstry zamořené válečné zóně. Jako by tohle nestačilo, zmíněný ostrov je zároveň domácí základnou mocné bytosti, která stojí za zničujícími útoky v Copper Lake a Posledním drakovi. Ukazuje se, že dávným bohům chaosu se opravdu, ale opravdu nelíbí, když se jim chce někdo vloupat do domu. Jenže tenhle bůh si začal se špatnými lidmi a Lovci monster chtějí odplatu. Dobrovolníci z loveckých společností z celého světa připravují společnou expedici a legie Lovců vyráží do války. Od počátku věků náš svět napadala monstra. Nejvyšší čas jim tu invazi oplatit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394677/invaze-X1b-394677.jpg 4.4104

Lovci monster 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Monster Hunter Siege, 2017

Kniha Invaze

PetrCepek

Bohužel musím potvrdit všeobecně prezentovaný názor, že tento (zatím) poslední díl série Lovci monster je horší než ostatní. Sice i zde se najde nemálo parádních míst či nápadů (motiv Lococa je bomba!), jenomže vše je přebito množstvím hlušiny a nezdravého patosu, který se v žádném z předchozích dílů vůbec nevyskytoval.

Gordonlord

Další hodně solidní pokračování Lovců.

Nejen že jsou zpátky výborně vymyšlené a prokreslené postavy, jejichž osudy mě stále zajímají, ale jsou opět představeny i další - jako například šéf ruských lovců Krasnof (nevím jestli se to psalo takhle). Jeho interakce a společné lovení s Pittem byly kouzelné a jen podtrhovaly, jak dobře umí autor napsat své postavy a vdechnout jim život, originální charisma a utvořit se čtenářem citové pouto. A to ať už pozitivní, či negativní. Škoda jen, že zde jeho postava nedostala více místa.

Zpátky je i skvělý, dobře načasovaný a vypointovaný humor, nezbytná brutalita a všechny ty výborně odvedené klady tradičních akčních béček.

Vzájemné rozhovory a vztahy mezi postavami byli asi to nejlepší na této knize. Paradoxně k žánrovému zaměření, jednoznačně nejméně mě opět bavily boje a akční scény. Tady to vždycky sklouzne do hrozné nudy. A to ani nevím proč, zdá se mi, že i v těchto momentech se autor snaží. Ale nějak to vždycky vyznívá ploše a nezůčastněným dojmem.

Vyjímka byl závěrečný souboj s rytíři Fey a s jejich hlavním lovčím...tam se povedlo vložit zásadní prvek každého akčního příběhu - tzv. "breaking point", kdy skutečně začnete věřit, že z tohohle se hlavní hrdina už nemůže dostat.

Takže další fajn pokračování, které mělo slabá i hluchá místa, ale pořád královskou porci dobře zvládnutých ingrediencí, které kvalitní akční příběh jednoduššího a zábavného rázu potřebuje.

Stupino

Opět super nářez, je hezké, že se do bitky zapojili i Češi s Téčkem. Ale ten příběh nemá konec. Tak jsem zase na vážkách. Nevíte někdo jestli je nějaké pokračování?

MichalKal

Celá série Lovců byla super. Poslední díl mě trochu zklamal.

Eyghon
18.08.2019

Sérii Lovci monster považuji za jednu z nejlepších v dané kategorii. To ovšem nemění nic na tom, že Invaze je v porovnání s ostatními díly opravdu slabší - moc příprav a zdlouhavé popisy v dimenzi nočních můr. Přesto je to pořád super čtení a zásluha Čechů na úspěchu akce je nezanedbatelná :)

Etule
14.08.2019

Myslela jsem si, že se jedná o poslední díl. Takže když mi zbývalo nějakých padesát stránek do konce a stále ještě tomu sráčovi nenakopali p*del, říkala jsem si: "Ne! To přece nemůže odfláknout na pár stránkách. Tohle musí být prostě epické!" a pak taky "Kde jako sakra je ten Franks?!" A pak jsem došla ke konci a zjistila, že to není poslední díl. Jupí a achich ouvej v jednom. Jupí - opět se s těmi šílenci z Lovců monster setkáme. Achich ouvej - čekání bude bůh ví jak dlouhé. :(
Nicméně po pomalejším úvodu (sakra opakuju se, ale je to tak) jsem se do toho zase začetla a nešlo se odtrhnout. Miluju jeho humor a hláškující hrdiny. Zatím mi všichni oblíbenci přežívají, jen tak dál. Velká pochvala autorovi za český tank, to prostě vyloženě potěšilo. :) Jsem opravdu zvědavá, jaká potvora se nakonec vyklube ze Strickena.

QEDS
16.07.2019

Nevím proč, ale myslel jsem si, že tento díl je v sérii poslední. Po přečtení konce jsem byl tudíž trochu zklamaný, že děj není uzavřený, ale o to větší radost jsem měl když jsem si uvědomil, že bude určitě další díl. Hodně lidí píše že tento díl byl slabší. Já si opravdu nemyslím, vylodění na pláži bylo epické. Krajina nočních můr byla naprosto dokonale popsána. Pitt se dostal do několika bezvýchodných situací, ale autor z toho uměl hlavního hrdinu dobře vysekat aniž by to působilo naprosto debilně. Za mě super díl.

MonicaMonique
02.06.2019

Tuhle sérii miluju, ale tenhle díl bych označila za nejslabší. Přesto nechybí akce :-)

Cesta králů
Cesta králů