Johhanka79 Johhanka79 komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Konečně díl kde byl Harry uvěřitelný. Zápletka super. A už nemám pocit, že je Harry Terminátor:-) Dávám za pět hvězd hlavně kvůli zápletce.

11.02.2021 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Nová série... první díl... a je to originální, neotřelé a táák sympatické a čtivé. Pěkně vykreslené sympatické postavy, originální děj co má spád. No já dávám 5 hvězd. Nemám, co vytknout!!! Být víc takových knih i autorů...

12.03.2020 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Neotřelé, chytlavé a tak čtivé. Jen ten konec trošku uspěchaný a vlastně se moc nedozvíme, jak to dopadlo s hlavními postavami. Dávám pět hvězd a vyhlížím další díl ať vím jak to dopadne.

25.07.2021 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Čekala jsem oddělení Q jak ho znám z předchozích knih. Jsem překvapena. Je to jiné. Jiné než předchozí díly. Vtipné, smutné, originální, překombinované, ale co? Mě to nevadí, začetla jsem se rychle. Děj ubíhal a nemám co vytknout. A námět v dnešní době tak aktuální. Selfies, lidská mysl i syndrom vyhoření? Tenká hranice je mezi "normálností" a šílenstvím. Dávám pět hvězd, držím Rose pěsti a vyhlížím následující díl....

13.08.2019 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

S každou další knihou, kterou od této autorky přečtu, mám Yrsu radši a radši. Opět brilantní příběh, čtivě vystavěný. Hlavní postavy, tak sympatické. Huldara Vám bude chvílemi líto. Yrsa krásně zakomponovala do tak hrůzného a smutného příběhu i skvěle zvládnuté komické momenty. Já dávám pět hvězd. Doporučuji, nejen tuto knihu, ale samotnou autorku:-)

10.04.2020 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Až si zvyknete na islandštinu a opět ta jména, tak se začtete. Nemám co vytknout, příběh, spád, sympatické postavy, nesympatické postavy, smutné osudy, protknuto tajemnem. Spousta hrůzy, popsaná nenásilně, pokud to tak jde napsat. Musíte si knihu přečíst sami, kdybych měla popsat všechny myšlenky co kniha podle mne má, komentář bude asi na více stránek. Dávám pět hvězd a DOPORUČUJI!!!

08.01.2020 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Začátek mne nezaujal, nemohla jsem se začíst a najednou, bylo stránek snad ještě málo:-) Velice kvalitní kniha. Nemám co vytknout. Literární skvost. Všem DOPORUČUJI přečíst.

29.06.2020 5 z 5

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Čtivé. neotřelé, trošku něco "jiného", než jsme zvyklí z dnešních knih podobného žánru. Moc se mi líbilo, jak se kniha nesnažila šokovat, co nejbrutálnějším, nejnesmyslnějším a dosud "nepoužitým" způsobem vražd. Ano, tato kniha je hodně o osudech, o hlavních postavách, o jejich životech. Příběh do detailu propracovaný, prolínající se všemi třemi knihami. Já dávám pět hvězdiček, tak protkaný a pečlivě "vymazlený" příběh jsem dlouho "neviděla". DOPORUČUJI celou trilogii!!!!

28.03.2020 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Ursula Poznanski je paní spisovatelka. Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Hlavní postavy, které jsem si zamilovala. Vývoj jejich vztahu.... Téma knihy temné, příběh také. Originální, neotřelé a budu se opakovat... velice čtivé. Za mě pět hvězdiček a doporučuji!!!

16.12.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Temné, tak temné. A happyend? Nečekejte.... Jedna osoba a tolik nenávratně zničených životů....

01.10.2019 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tak za pět hvězdiček. Kniha mne chytla a nepustila. Ačkoliv jsem zase "vraha" odhalila na začátku, tak dávám za pět. Retrospektiva, nejen Harryho osudy a mnohem mnohem více... Čtěte, opravdu doporučuji. Je to zážitek:-)

05.04.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak konečně jsem se dočkala a mohu dát Harrymu pět hvězd. Děj má spád jako vždy, hluchých místeček skoro není. Zase se o trošku dostaneme do nitra hlavního hrdiny. Neotřelý příběh. Celkově na mne tato kniha zapůsobila - člověku až mrazí. Doporučuji i pro neznalé předešlých knih!

05.03.2018 5 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Mnohem lepší než první díl. Stejný "postup" ala hodný a zlý zločinec. Nečekejte happy end. Smutná kniha. Přečteno jedním dechem.... Doporučuji a těším se na další díl!

14.02.2020 4 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Za čtyři hvězdičky. Ač se mi kniha velice líbila, autorku mám ráda, hlavní hrdiny také, tak jsem se nějak ne a ne začíst. Prostě mne knížka nepohltila. Knihu velice doporučuji je kvalitní, zápletka originální jen ta špetka čehosi mi chyběla.

25.01.2020 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Tak nevyužitý potenciál knihy. Jakoby se autorka nemohla rozhodnou o čem chce vlastně psát a pro koho. Chvilkami, mi tato kniha přišla jako fikce pro mladistvé. Děj takový nedotažený ve všech dějových linkách a místy až hloupý. Přesto, není to špatná kniha, motiv parádní, kniha se nečte špatně, ale pro mne velké zklamání.Škoda:-(

21.08.2019 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak tuhle knížku jsem se chystala číst asi dvanáct let... a konečně jsem si ji přečetla a to jedním dechem. Kniha má spád, nikde nezaostává, postavy jsou sympatické a prostě dávám pět hvězdiček, hlavně za hlavního hrdinu.

28.12.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První díl ze série a velice, velice smutný. Velice pěkná kniha, která na mne zapůsobila.

01.12.2017 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Nejsem zklamaná. Místy jsem se večer při čtení v posteli až bála. Přeci jen jsem čekala od Yrsy trošičku víc, asi jsem namlsaná z předchozích knih. Jedna hvězda za sympatickou Johannu. Ale celkem za mě čtyři hvězdy za plynulost a čtivost knihy jako celku.

03.02.2024 4 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Smutné. Kam sahá lidskost? K čemu nás osud dožene? Vlivy na osobnost člověka. Přečtěte, naleznete víc než jen "detektivku".

17.03.2023 4 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Zaručená, nostalgická klasika. Znám ze své zkušenosti. V knize jsem se místy viděla. Každý den tím procházím.

10.03.2023 5 z 5