Johhanka79 Online Johhanka79 komentáře u knih

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Ač mám tuto autorku ráda, tak... první knihy super oddechovka a trochu mrazení... a teď kniha od knihy... téměř blbina. Tři hvězdy spíše za čtivost i když děj je nelogický a řekněme opravdu jednoduchý. Hlavní postavy jsou evidentně nepříliš inteligentní a chovají se jako v béčkovém hororu nebo Scary Movie:-)

24.04.2024 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

První díl série, četla jsem jako poslední. Autorku mám moc ráda, sérii také. Dávám silné čtyři hvězdičky. Za mě super čtení, má spád, logiku. Jen závěr mě na rozdíl od ostatních až tak nechytl přišel mi zbytečně překombinovaný a neuvěřitelný. Asi bych uchopila tuto část příběhu jinak... Ale přesto krásný zážitek. Doporučuji již za Beu a Florina.

21.04.2024 4 z 5

Malý princ / Le petit prince Malý princ / Le petit prince Antoine de Saint-Exupéry

Dětská kniha, která je pro dospělé. Čtena v angličtině i češtině. Pokaždé je to zvláštní zážitek. A v MHD jsem zapomněla vystoupit...

13.04.2024 5 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Čekala jsem trochu něco jiného. Za mě zklamání. Zbytečně vulgární projev. Já nevím, ale pes je zde za sprosťáka... příběh nesmyslný. Děj o ničem, o čem?!, pak o ničem. Kniha měla potenciál, ale přijde mi úplně nevyužitý. Dějové linky načrtnuté, ale opět nevyužité. Vše je jakoby odfláknuté, povrchní. Je to jen můj subjektivní dojem. Dvě hvězdičky.

01.03.2024 2 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Nejsem zklamaná. Místy jsem se večer při čtení v posteli až bála. Přeci jen jsem čekala od Yrsy trošičku víc, asi jsem namlsaná z předchozích knih. Jedna hvězda za sympatickou Johannu. Ale celkem za mě čtyři hvězdy za plynulost a čtivost knihy jako celku.

03.02.2024 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Autorku mám moc ráda, ale tohle... Na knížku jsem se moc těšila. A jsem zklamaná, hoodně zklamaná. Začátek byl dobrý, ale jak přibývají stránky, blbost roste. Obnažená hruď stylu Stmívání, dělání jedné kraviny za druhou, sladké opojné zírání i ve chvílích boje, schopnosti hodné Terminátora či Harryho Holea, či naprosto de.... konec. Za mě slabé dvě hvězdičky.

19.01.2024 2 z 5

Hejna běsů Hejna běsů Cullen Bunn

Krátké. Zvláštní. Určitě vezmu pokračování. Ilustrace jsou umělecká díla. Děj zatím spíš o ničem, jakési seznámení...

17.01.2024 4 z 5

Plemeníci Hřebčína Napajedla Plemeníci Hřebčína Napajedla Dalibor Gregor

Kniha splnila má očekávání. Je tím čím měla být. Průřez využitými plemeníky, jednoduše popsáno. A ty úchvatné fotografie. Přečteno asi za necelou hodinku:-)

16.01.2024 5 z 5

Ušlechtilost starokladrubských koní Ušlechtilost starokladrubských koní Dalibor Gregor

Pěkná rychlovka:-) Úchvatné fotografie, nádherní majestátní koně. Jen škoda, že je zde málo o koních samotných. Za slabší čtyři hvězdy.

12.01.2024 4 z 5

Šepot koní - Nejkrásnější příběhy o koních Šepot koní - Nejkrásnější příběhy o koních Jana Frey

Krásná kniha pro odpočinek a nejen pro malé děti. Hezky si odpočinete při četbě.

26.06.2023 5 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Moc pěkná kniha. Zajímavá, neotřelá a originální. Doporučuji.

25.06.2023 4 z 5

Charlie zdolá každou překážku Charlie zdolá každou překážku Peggy Walker

Ačkoliv jsem dospělá, tak jsem si knížku přečetla. A jedním dechem. Moc hezky napsáno. Nejen pro děti. Doporučuji:-) Pět hvězdiček.

15.06.2023 5 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Halina mi sedla. Krásně jsem se pobavila. Sice jsem finančně někde jinde, ale i tak. Čtyři hvězdy. Kolikrát jsem viděla sama sebe a svou rodinu v akci:-D

12.06.2023 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Děj neutíkal. Knížka jako taková mě moc nebavila, čekala jsem něco jiného. Za mě slabší tři hvězdičky.

30.05.2023 3 z 5

Hroši nepláčou Hroši nepláčou Halina Pawlowská

Halinu mám ráda. Knížka Vám nic moc nedá, ale ani nic nevezme. Na cestu autobusem ideální.

29.05.2023 3 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Halinu mám ráda. Tahle knížka, ač ceněná, mě nevzala za srdíčko. Přišla mi o ničem. Tři hvězdičky.

24.05.2023 3 z 5

Jak si kočky koupily televizor Jak si kočky koupily televizor Jaroslava Blažková

Kouzelné s krásnými ilustracemi. Já, ač již osoba je středních letech, jsem se náramně bavila:-)

19.05.2023 5 z 5

Maigret a Dlouhé Bidlo Maigret a Dlouhé Bidlo Georges Simenon

Taková rychlá oddechovka k lampičce, kávě, bábovce v neděli odpoledne. Jen mi chyběl plápolající ohýnek v krbu.

17.05.2023 4 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Když si knihu nepřečtete tak neprohloupíte. O ničem.

03.05.2023 2 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Třetí díl. Nevtáhl mě do děje stejně jako knihy předešlé. Nevím čím to je, ale kriminální dramata mám ráda... Neoriginální, nečtivé napsané, místy až nesmyslné. Za mě tři hvězdy.

19.04.2023 3 z 5