Johhanka79 Johhanka79 komentáře u knih

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Asi jsem čekala víc. trošku zklamání, ale jen malinko. Oddechovka, celkem předvídatelná. Zvláštně psaná. Zvláštně naivní a nepředstavitelná. Pro dnešní svět nereálná. Nostalgicky naivní a krutá.

25.11.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Klasická Dary. Jako vždy příliš uspěchaný konec, přemrštěný děj. Nereálnost. Nesmyslnost. Prostě klasická Darcy, kterou za to miluji. Kniha se rychle čte:-) Oddychovka:-)

28.10.2022 4 z 5

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Dennis Lehane

Velké zklamání. Přečteno jedním dechem, ale to něco Lehanovského tady chybí.

18.10.2022 3 z 5

Zmizelý svět Zmizelý svět Dennis Lehane

Miluji tohoto autora. Tuto knihu ne... nevím nezaujala mě. Děj??? O ničem, o něčem, a o ničem. Ta chytlavost, nápad, skryté dějové linky. U této knihy vše co na tomto spisovateli mám ráda chybí.

18.10.2022 3 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

A jak jsem se těšila na další díl, tak pro mne zklamání. Asi jsem čekala víc. Děj ubíhá, je akční až je to na škodu. Příběh se zamotává čím dál víc a stává se globálním. Je to na škodu. Přesto kvalitní, částečně naivní čtivo, při kterém se pobavíte, odpočnete. Literární skvost však nečekejte. ALE stejně se těším na další díl, který si přečtu s chutí a radostí. Za mne tři hvězdy.

27.04.2022 3 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Teda musím říct, že Blumová má ve vší té smůle pokaždé takové štěstí. Škoda, že v reálném světě to takto nefunguje. A jaký je terminátor, se všemi zraněními a počátečním alkoholismem vydrží vše, dokonce i řídit pod vlivem. Jinak kniha se mi i přes tyto nedostatky velice líbila, je čtivá, děj ubíhá. Mohu jen doporučit, ale na plný počet hvězd to nestačí.

22.08.2021 4 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Já se bavila. Ano, kniha má spoustu ale. Nelogičnost, naivita hlavní hrdinky, spousta "náhod" a tak dále. Stejně jsem knihu přečetla jedním dechem a jdu číst závěrečný díl. Za mě čtyři hvězdičky.

12.08.2021 4 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Knížka se čte dobře. Sice je naivní, přehnaná, nedomyšlená a opravdu by to v dnešním světě hlavní hrdince "neprošlo", ale co já se aspoň pobavila i nadlidskými schopnostmi naší hlavní hrdinky:-D

03.08.2021 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Neotřelé, chytlavé a tak čtivé. Jen ten konec trošku uspěchaný a vlastně se moc nedozvíme, jak to dopadlo s hlavními postavami. Dávám pět hvězd a vyhlížím další díl ať vím jak to dopadne.

25.07.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Darcy nezklamala. Asi nejlepší díl. Dávám pět hvězd.

12.07.2021 5 z 5

S koněm mezi světy S koněm mezi světy Linda Kohanov

Knihu jsem nedočetla. Nechytla mě ačkoliv miluji koně.

03.07.2021 3 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Zase Ursula nezklamala. Dávám pět hvězd.

03.07.2021 5 z 5

Pavučina Pavučina Agatha Christie

Rychle přečtené. Kniha se mi moc líbila. Není moc složitá, ale to asi, že je podle divadelní hry. Dávám pět hvězd!

19.04.2021 5 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Dávám pouze tři hvězdy. Kniha mě moc nechytla. Příběh dobrý, ale přijde mi nevyužitý potenciál této knihy.

30.03.2021 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Konečně díl kde byl Harry uvěřitelný. Zápletka super. A už nemám pocit, že je Harry Terminátor:-) Dávám za pět hvězd hlavně kvůli zápletce.

11.02.2021 5 z 5

Tvůj čas se krátí Tvůj čas se krátí Kay Hooper

Čtrnáctý díl a zároveň pro mě první díl který jsem četla. Nemohu říci, že je kniha špatná, ale nechytla mě. Asi je to tím, že neznám předchozí děj. Dávám pouze tři hvězdičky, víc dát nemůžu. Děj mi přišel takový nijaký, o něčem a o ničem. Nevím. Kniha se čte dobře, jen jí chybí to "něco víc" co Vás chytne.

06.01.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

A nenudila jsem se. Přečteno jedním dechem. Ano, kniha je jednoduchá, předvídatelná, ale bavila jsem se. Dávám čtyři hvězdičky. Škoda, že autorka více nevyužila potenciál a knihu zbytečně uspěchala. Zasloužila by si více stran:-)

27.12.2020 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Trošku slabší než předchozí díly. Dávám čtyři hvězdičky. Knížku přečtete velice rychle, je chytlavá, čtivá, jen příběh není tak zajímavý. Čekala jsem asi víc, namlsaná předchozími díly, ale zklamaná nejsem:-) Vřele doporučuji a těším se na další díl.

14.12.2020

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

První kniha od tohoto autora kterou jsem četla. Čtivá a chytlavá. Dávám čtyři hvězdičky.

19.09.2020 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Začátek mne nezaujal, nemohla jsem se začíst a najednou, bylo stránek snad ještě málo:-) Velice kvalitní kniha. Nemám co vytknout. Literární skvost. Všem DOPORUČUJI přečíst.

29.06.2020 5 z 5