Pavučina

Pavučina https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301268/bmid_christie-pavucina-Ftt-301268.jpg 4 67 15

Pavučina, detektivní komedie Agathy Christie, byla poprvé uvedena v roce 1954, po veleúspěšných hrách Past na myši a Svědkyně obžaloby (české vydání všech tří najdete v souboru Detektivní hry, Knižní klub, 2012). O téměř 50 let později vytvořil Charles Osborne její novelizaci, určenou všem milovníkům autorčiných napínavých a vtipných příběhů. Clarissa Hilsham-Brownová miluje zábavu, legrácky a taky vzrušující představy. Co kdyby se například jednoho dne vzbudila a našla v domě mrtvolu? Jenže sny se občas plní… a tak jednoho deštivého březnového odpoledne v salonu svého venkovského sídla skutečně objeví bezduché tělo. Ovšem v tu nejnevhodnější dobu – právě sem míří Clarissin manžel, pracovník ministerstva zahraničí, s významným politikem. Hrozí skandál a Clarisse nezbývá než mrtvolu co nejdřív odstranit. Navíc to vypadá, že vraždil někdo, kdo je Clarisse obzvlášť blízký a milý. Co teď? Ještě že se Clarisse podaří přemluvit tři přítomné hosty, aby jí s tímhle „problémem“ pomohli. Vzápětí se však ohlásí policie. A ukryté tělo záhy mizí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Spider's Web , 2000

katallinka
17.02.2024 4 z 5

Taková pohodová jednohubka. Výjimečně jsem sice odhadla zápletku, celkem brzo, ale i tak mě to bavilo.

Isew
09.11.2023 3 z 5

Taková poměrně obyčejná detektivka. Neurazí, nenadchne. Kdyby ji nenapsala Agatha Christie, byla by pravděpodobně úspěšně zapomenuta.

Lenka4
19.09.2023 4 z 5

Pěkně zašmodrchaná pavučina, ovšem brilantně rozpletená. Potěšilo i několik opravdu překvapivých momentů.

LadaLil
15.08.2023

Velmi příjemná, nekonfliktní detektivka skvělé ACh. Samozřejmě je jasné, proč se nezařadila mezi její nejznámější díla.

madem
08.04.2022 3 z 5

To není Agatha! Je to zajímavý pokus, místy veselý, ale většinou tak trošku přehnaný.

Johhanka79
19.04.2021 5 z 5

Rychle přečtené. Kniha se mi moc líbila. Není moc složitá, ale to asi, že je podle divadelní hry. Dávám pět hvězd!

knihomolka27
27.11.2020 5 z 5

Námět mi jednoduše sedl......příběh je nápaditý, místy vtipný, svižný a zajímavý.

Škoda, že neexistuje v modernějším televizním provedení.
Za mě určitě příjemný čtenářský zážitek, ke kterému se opět někdy ráda vrátím.

picris
29.07.2020 3 z 5

Extrémně čtivé a zábavné, přitom příjemně oddechové. Bohužel mne trochu zklamal závěr, zde jsem očekávala nějaké zajímavější rozuzlení a větší preciznost. Poměrně brzy jsem odhalila zločince, což mne u "Agathy" prostě mrzí.

Anna27
29.06.2020 4 z 5

Příběh byl zajímavý, postavy též, oddechová krimi.

SimčaSamková
07.03.2020 3 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Normálně detektivní knihy nečtu a ani mě žádná úplně nenadchla, ale tato byla výjimkou. Vtáhla mě do děje a bavila mě. Divadelní hra musí být opravdu skvělá a ráda bych se na ni podívala.
Postavy, které v knize vystupovaly mi byly sympatické (tedy většina z nich). Líbil se mi vztah mezi Clarissou a jejími hosty. Tuto knihu bych doporučila především lidem, kteří mají rádi detektivky, ale myslím, že i lidem, kteří normálně tento styl knih nečtou, se bude kniha líbit. Nebyla to nejlepší kniha, kterou jsem četla, ale rozhodně nebyla ani nejhorší.

kape97
06.02.2020 3 z 5

V divadle to musel být zážitek, ale děj mi místy připadal moc nereálný... Každopádně pěkné oddechové čtení :)

dagmar5477
23.02.2018 5 z 5

Vynikající čtení a v divadle to musel být zážitek.

happy-smile
08.10.2017 5 z 5

Vynikající šaráda, úplně si to umím představit jako divadelní hru. A i když normálně divadlu moc neholduju, tak na toto bych si tam zašla hned.

pollyanna
23.06.2017 2 z 5

Co není přímo od Agáty, není tak úplně ono...

katy87
25.12.2016 4 z 5

Není špatné, ale "Neočekávaný host" byl o level lepší, každopádně se to pěkně četlo, jako oddechovka výborné čtení :)

divadelní inscenace

Autoři knihy