Pod rouškou noci

Joe Coughlin je v jádru dobrý člověk, muž pevných zásad a vytříbeného smyslu pro spravedlnost. A také hlava mafiánského impéria a nelítostný gangster, který se umí drsně vypořádat s konkurencí, Ku-klux-klanem či kýmkoliv jiným, kdo se mu postaví do cesty. Dvacátá léta 20. století byla ve Spojených státech věkem jazzu, ale také prohibice, ilegálních palíren a náleven, zločineckých organizací a korupce. Dobou, kdy se mladistvý zlodějíček z Bostonu, který je zároveň synem význačného policejního důstojníka, může při troše kuráže vyšplhat až mezi floridskou mafiánskou elitu. Pro začátek se stačí zamilovat do nesprávné ženy… Dennis Lehane napsal svižnou a napínavou studii zločinu, která strhává ke čtení stejně adrenalinovému, jako je pouliční přestřelka. Román, v němž se rovným dílem zabíjí i cituje z evangelia, představuje lahůdku nejen pro čtenáře moderní drsné školy, ale i pro všechny ty, kdo nepochybují, že v rukou mistra se i gangsterka stává velkou literaturou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276191/big_pod-rouskou-noci-0cf-276191.jpg 4.2104

Joe Coughlin 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Paseka

Live by Night, 2012

Kniha Pod rouškou noci

aralka

Náramná čtenářská jízda!! Jde o velmi dobře napsanou gangsterku s charakterově propracovanými postavami a spoustou zvratů, výborně je také popsaná doba prohibice ve Spojených státech, kdy se nelegálně pálil alkohol jen to svištělo a chlastalo se víc než obvykle, rozdíl byl pouze v tom, že stát z toho nic neměl... Nedá se než souhlasit s poslední větou anotace, že "v rukou mistra se i gangsterka stává velkou literaturou".. určitě pět hvězdiček a jdu si koupit Zmizelý svět :-)

Johhanka79
18.10.2022

Velké zklamání. Přečteno jedním dechem, ale to něco Lehanovského tady chybí.

janina66
20.08.2022

Skvělé, drsné, napínavé. 10let s Joem. Jeho proměna přes mladičkého kriminálníka, vězně, mafiánského bosse až po jeho klidný rodinný život. Stále jsem čekala jeho smrt, o to víc mě vzal za srdce ten konec. Poslouchala jsem audio verzi, skvěle načtenou.

MíšaS.
03.12.2021

Kniha mě vůbec nebavila. Vracím nedočtenou do knihovny....

petrarka72
14.06.2020

Veliká paráda. Není to ani detektivka, ani thriller, ani gangsterka - prostě román o zločinu s přesahem. Ne úplně dobrovolná cesta muže, co je možná jen kriminálník a možná jen gangster druhou polovinou dvacátých a počátkem třicátých let, cesta ze Států na Kubu a zpět, ženy, zejména ty nesprávné, jako inspirace - a hlavně otcové a synové ve věčném konfliktu a přitom věčně loajální...

"Všichni žijeme pod rouškou noci a tančíme tak rychle, aby nám pod nohama nevyrostla tráva."

ropo
11.09.2019

Skvělé napsaná gangstera, četl jsem jedním dechem. Závěr mě poněkud zklamal, ale zase to knize dává nádech dramatičnosti a nedělá to z ní pohádku, která zde bohužel ani nemůže mít místo. Zkráceně perfektní kniha, která milovníky mafiánských příběhů nemůže zklamat, ba dokonce by měla být jejich povinností.

Jaruš7
21.01.2019

Můj letošní parádní objev - Dennis Lehane, no senzace.
Kniha - v novém stylu Drsné školy + Kmotra.
Nevěřila bych, že autor není potomkem, nebo částečnou odnoží z rodokmenu hlavního hrdiny.
Životopisný, pestrý příběh v době prohibice a jako ukázky z filmů z přepadů bank, drsného vězení, z pouličních honiček, floridského luxusu i přírodních záludností, rasismu a kubánského rumového a doutníkového odéru, mi na mysl přišel ten, co hold "Někdo to rád horké", pro dokonalost představy atmosféry, kde mi autor zprostředkoval iluzi svým postřehem - Elitní floridský club, plyšové koberce, křišťálové lustry a celý prostor obložený dubovým dřevem z r u m o v ý ch s u d ů. ( To pak zareagujete - zavřít oči, výdech, nádech, nedýchat a nechat se vtáhnout do děje).
Citace :"Jedině tak se člověk mohl udržet na špici, všichni o něm museli vědět, že si dávno amputoval svědomí."
"Na tomhle druhů podnikání, s nímž svázal svůj osud, ho čím dál, tím víc znepokojovalo, že pokaždé, když jste se v zájmu osobního prospěchu zaprodali o další kousek své duše, bylo to o něco snazší."
Super, doporučuji.
Filmové zpracování je bravurní.

Lmslaver
09.12.2018

„Noc nám dělá dobře. Když žiješ ve dne, musíš hrát podle jejich pravidel. Proto my žijeme pod rouškou noci a hrajeme podle svých. Až na to, Dione… že my v podstatě žádná pravidla nemáme.“

Ještě nevychladly hlavně thompsonů, ve vzduchu je stále cítit střelný prach a mě je líto, že jsem dočetl poslední stránku. V románu sledujeme desetiletou dráhu Joe Couglina, kterou urazil od kriminálníka po mafiánského bosse. Osud drzého gangstera z Bostonu protáhne kriminálem a zavane ho až na Floridu, kde buduje kolosální pašeráckou a distribuční síť s nelegálním alkoholem. Překonává překážky v podobě kukluxklanu, náboženského fanatismu i hamižnost v mateřské mafiánské organizaci.
Denis Lehane napsal mistrovsky strhující příběh, ke kterému se určitě za nějaký čas opět rád vrátím.