Hejna běsů

Vítejte v pochmurném kraji. Ema vždycky věděla, že lesy kolem její rodné farmy jsou plné duchů a příšer a že Harrow County skrývá celá hejna běsů. Ale v předvečer svých osmnáctých narozenin se dozvídá, že ona sama má s těmito bytostmi – a s celým tímto zvláštním místem – společného více, než kdy tušila, a navíc způsobem, který by nikdy nečekala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378161/hejna-besu-l7V-378161.jpg 4.368

Pochmurný kraj 1.

Literatura světová, Horory, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

Harrow County Vol 1: Countless Haints, 2015

Kniha Hejna běsů

Arwen777
04.09.2020

Pochmurný kraj mě zaujal kladným hodnocením a také poslední dobou zkouším horory, kterým jsem se vždy vyhýbala. A jsem velmi spokojená. Super tajemná atmosféra, starý suchý strom s temnou minulostí a podivné úkazy kolem mladé dívky. A lesy plné běsů a jiných stvoření. Strach lidí z dívky, která má zvláštní schopnosti, pomalu vede k tragédii. Jak Ema dokáže zvládnout boj s vystrašeným davem, s hrůznými běsy a hlavně sama se sebou? Zvítězí dobro nebo zlo? A především, co je dobré a co zlé?
Kresba je pěkná, i když souhlasím s názorem, že obličeje nejsou vždy dokonale zachyceny. Zato les, krajina, okolí a pozadí, které budují atmosféru, jsou výborné.
Skvělý začátek série. Tak jestli se nebojíte nebo jestli se bojíte rádi, čtěte.

Mercatino
08.08.2020

To je tak skvělé ráno. Dvě Černé Palice k snídani a jeden Pochmurný kraj jako dezert. Vůbec jsem netušil do čeho jdu a o to více mi tento komiks doslova vyrazil a vzal dech. Tento komiks by mohl vysvětlovat co znamená slovo ATMOSFÉRA. Srdce mi doslova plesalo a při čtení jsem cítil tichou radost, že se účastním strašidelného dobrodružství.

jarynek
08.12.2019

Tak tady jsme litoval, že kniha obsahuje jen čtyři sešity. Byl jsme napjat, jak bude příběh pokračovat, takže jsem dychtivě otáčel stránku za stránkou a najednou byl konec. Resp. za koncem byla ještě velká kupa bonusů, které jsem si rovněž vychutnal.
Nejsou běsi jako běsi - někteří jsou hodní, někteří zlí, někdy jsou běsi v lidech horší než ti běsi skuteční. Rozhodně nejvíce mne zaujal chlapec bez kůže/kůže bez chlapce a největší běs hovořící s výrazným nářečím.
Jako rozjezd série to fungovalo dobře.

evickakyticka
07.12.2019

To nejlepší, co jsem mohla v komiksu najít. Farma v lesích, strašidelná atmosféra, parádní potvůrky (běsi), skvělá kresba a příběh, co má smysl. Moc se mi líbily i kresby ke konci, kde vidíme, jaké verze byly "pracovní". Nakonec můžeme komiksovou verzi srovnat i s tou psanou. Jediné, co mě mrzí, je otevřený konec a a absence dalšího dílu v naší knihovně. Doporučuji!!!

Hadati
03.11.2019

Zajímavě vytvořený svět, ze kterého běhá mráz po zádech. Dost mi svou atmosférou připomíná svět Ospalé díry (Sleepy Hollow). Jsem zvědavý, jakým směrem se bude hlavní hrdinka ubírat v dalším pokračování. V tomhle komiksu je opravdu velmi těžké sledovat boj dobra se zlem, protože zde prakticky nejsou pro tyhle dva protiklady vytyčeny žádné rozpoznatelné hranice.

Wojta777
20.08.2019

Výborný děj, který neskutečně ,,odcípá" k tomu krásně ponurá kresba a hustá temná atmosféra, z které mrazí na zádech.
Příběh vypráví o holce jménem Ema, která je reinkarnací zlovolné čarodějnice Hester. Jakmile Ema dovrší osmnáctých narozenin začnou se projevovat příznaky magie, která jí proudí v žilách. Když si toho její tatík všimne, tak svolá lidi z Harrow County, ti už před 18 lety slíbili, že reinkarnaci Hester najdou a zabíjí stejně jako ji.
Tímto začíná spuboj o holý život. Ale naštěstí má přátele, kteří ji v tomto vypomůžou. Zůstane z Emy hodné děvče, která má magické schopnosti nebo se z stane stejná krutá bytost jako Hester...
Komiks se mi neskutečně líbil, už kvůli originalitě scénáře nebo neskutečně krásné, ale přitom temné kresbě.
Hodnotím 5 běsnícími hvězdičkami.

Terva
12.04.2019

...tak se jeden
každej z nás
stane obětí
její strašlivý
pomsty.

Tak tohle se mi ještě nestalo. Veškerá kresba kolem je velmi dobrá, tmavá a ponurá. Jenže pak přijdou na řadu obličeje lidí a to už tak povedené není. Kresba lidí v tomto příběhu mě nesedí. Překonává to však velmi dobrý scénář a, jak jsem již psal, kresba krajiny a běsů je dobrá. Tím se to celkem vyvažuje.

Malá ochutnávka:
Těm dobrým lidem z Harrow county se nakonec podařilo čarodějnici zabít....
...ale nebylo to vůbec snadné. Museli Hester Beckovou zastřelit, ubodat, utlouct....
...a nakonec oběsit na stromě.
Kdysi však bývala jednou z nich......
….sousedkou, přítelkyní
….jen kdyby déšť dočista nerozpil stránky písma svatého......

Jo, Emě jsem fandil a je celkem problém poznat, které běsy jsou zlé a které ne. Možná jsou povahově v tomto příběhu nejhorší lidé sami, možná je to něco jiného. Ema má sice zmatek, ale už pomalu jí vše dochází. Temné a ponuré a rychle se to čte, protože vás vpřed žene touha po vědění. Ale na to je ještě čas, toto byl teprve první příběh.

Citát: Tohle není můj konec, já se vrátím!

Na konci příběhu jsou vloženy tři krátké hororově laděné Historky. „Křest“, „Co ztraceno jest“ a „Předvečer všech svatých“. Všechny je nakreslil Owen Gieni a všechny jsou strašidelné a opět temně nakreslené. Ale to ještě není konec. Následuje Skicář a ještě psaná verze Hejna běsů. Všechny tyto „doplňky“ tak zabírají čtvrtinu knihy.

vymyslimpozdeji
01.06.2018

Temná tíživá atmosféra, temné tíživé dědictví. Výborný začátek. Kresba je naprosto uchvancancující.