jitka7326 jitka7326 komentáře u knih

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Český filharmonický orchestr on the road. Přes den vystupují ve velkých koncertních halách, večer perou a vaří na hotelovém pokoji nebo pijí a hodují.Hlavní postava,Evžen Knobloch mi k srdci nepřirostla, chyběla mi jeho životní historie.Takový hodný blbec.

10.06.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Šokující téma ale zpracování pokulhává.nesympaticke postavy.

03.06.2023 1 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Vše co mám ráda. Střídání časových rovin. přítelství, historie, korálky, výšivky, šaty, královská rodina. Na konci knihy se mi líbil doslov v podobě rozhovoru se skutečnou vyšívačkou.

31.05.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Přečteno za jeden večer. Celou pubertu jsem poslouchala Nirvanu.Možná jsem čekala o téhle kapele víc informací ..
Zářný příklad , že když člověk něco chce a jde si zatím,splní se mu sen

27.05.2023 5 z 5

Radosti a strasti single ženy Radosti a strasti single ženy Eva Dolejšová

Humorná knížka o strastech a slastech rozvedené single ženy.

22.05.2023 5 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Nebýt Čtenářské výzvy tak o té knížce nevím, sci -fi není můj šálek kávy. Milá knížka,která potěší malé i velké čtenáře.

21.05.2023 3 z 5

Poslední baronka Poslední baronka Silvester Lavrík

Střet starého a nového světa.Baronka a mladý hochštapler.Začátek byl trochu náročnější na pochopení vzhledem k barončinu onikání a prolínání několika jazyků.

19.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Neměla.jsem očekávání a knížka milé překvapila.milý bonus byly popisy přírody, hlavně ptáků

18.05.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Zajímavý příběh který ale jen klouže po povrchu.

04.05.2023 3 z 5

Císařský bastard Císařský bastard Jiří Sommer

Císařský bastard. Čtivé, děsivé, dle historických událostí jež byly popsány kronikářem Václavem Břežanem.

28.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to byla síla. V jedné chvíli jsem knížku musela.odložit a přestat číst. Cácoře jsem držela palce ať se vymaní z područí své rodiny.Konec nečekaný..

18.04.2023 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Útlá knížečka o přijímání změn v životě

17.04.2023 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivá kniha o vztazích a životě, co i přinutí k zamyšlení.

17.04.2023 5 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Nejsem cílová skupina ale přesto mě knížka bavila.je to taková pohádka pro dospělé, s očekávaným koncem.

16.04.2023 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Polovinu knihy jsem probrečela. Silný příběh, hlavně příběhy spoluvězeňkyň

05.04.2023 5 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Na knihu jsem narazila až díky Čtenářské výzvě.Vůbec mě nebavila, dočetla jsem ji se sebezapřením. Spousta postav, složitá jména.Oblíbila jsem s Marii, přes všechny tragické události se dokáza la nějk přenést.

03.04.2023 2 z 5

Půjdu s tebou Půjdu s tebou Lina Nordquist

Drsný příběh ze severu vyprávěný dvěma ženskými postavami v různých časových obdobích .Vic mě bavila Unni.Krásné popisy přírody a střídání ročních období.

31.03.2023 4 z 5

1795 1795 Niklas Natt och Dag

Na 3. díl jsem se moc těšila. Malé zklamání u pomalého začátku a chvíli mi trvalo než jsem si ujasnila kdo je kdo. 396 stran plných bídy, hladu, špíny a komplikovaných mezilidských vtahů. Konec mi přišel moc otevřený, je tam ještě dost otazníků ale asi to byl autorův záměr

30.03.2023 5 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Příběh mladého lékárníka, který nastoupil do lékárny ve Štramberku. Pomalu se sžívá místními lidmi a bojuje se svými "démony." Rozhodně tuto knížku nepovažuji za historickou detektivku.

22.03.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Přečteno na jeden zátah jeden večer. Po přečtení autorčiny první knížky jsem se těšila na další knihy a tahle mě nezklamala. I když ta první se mi o chloupek líbila víc.
S hlavní hrdinkou jsem sympatizovala jen na začátku, byla si velmi vědomá, že se líbí a je jiná a dokázala toho využívat. Své okolí ovládala dokonale a celý život žila ve strachu, že se její minulost provalí a udělala vše proto, aby tajemství zůstalo uchováno. Líbilo by se mi pokračování v podobě vyprávění Světlanky č.1, její dcery.

17.03.2023 5 z 5