Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

☰ menu

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Knížka obsahuje příběhy dvou žen, které byly pod vlivem manipulátorů. Stará paní Jenny najde zalíbení v ošetřovatelce Candice a požádá jí, aby jí dělala doprovod při cestě do Itálie, kam by se ještě ráda podívala a kde prožila část svého mladého života. Vzájemně se svěřují se svými problémy z minulosti i současného života. Moc pěkné čtení.

17.04.2024 5 z 5


Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Moc dobře popsaný život nejednoho živnostníka, kdy na začátku má člověk iluze a elán a pak stačí jeden problém a všechno se zhroutí. Těch lidských osudů je v knížce popsaných víc a začátek byl tak na 3*, ale za ten pravdivý závěr musím dát 5*

12.04.2024 5 z 5


Chlapec z osvětimských stájí Chlapec z osvětimských stájí Henry Oster

Cituji z doslovu jeho manželky.
"Generace těch, kteří prožili a přežili holokaust, je stále méně početná, a proto potřebujeme lidi, kteří budou pomáhat šířit vyprávění z první ruky, jako jsou Henryho vzpomínky. Pomůže to, aby se o té době dozvěděli i další lidé."
Já jen dodávám, kéž se lidé poučili, ale fanatiků je stále hodně a odnesou to většinou ti nevinní, bohužel války byly, jsou a budou.

02.04.2024 5 z 5


Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Furt jsem čekala, že přijde nějaká komplikace nebo bude řešit nějaký problém, ale jediný problém byl, když potřebovala sehnat všechny doklady ke svatbě. Autorka se asi potřebovala vypsat o svém životě, že se cítila šťastně, ale pro mne to je jen celkem nudný popis událostí, husté černé vlasy a modré oči má skoro každý chlap v těchto knížkách. Mám půjčený i 2. díl, tak doufám, že to bude lepší. Paříž mám ráda, proto mě ta knížka lákala a čekala jsem slibované dobrodružství.

01.04.2024 2 z 5


Hygge - Prostě šťastný způsob života Hygge - Prostě šťastný způsob života Meik Wiking

Je to čtení, které navozuje poklidnou atmosferu, ale určitě by mě podle této knížky nebavilo dlouho žít. Chybí mi tam nějaký temperament a živost lidí. Útulné prostředí se mi líbí, ale asi bych stále usínala a byla by to nuda, ale na chvilkový odpočinek dobré.

28.03.2024 3 z 5


Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Při čtení jsem opět čekala nějaký zvrat v ději jako to bylo u Pomocnice a bylo to tak. V závěru už je podezřelý každý, jen pachatel je mimo hru. Moc pěkně se čte a knížka má spád.

28.03.2024 4 z 5


Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Knížku jsem měla rozečtenou dva roky a chyběla mi dočíst asi třetina, ale nebavilo mě to. Nikdo mi nebyl sympatický a popisování dějů i osob mě nudily. Roztoužený, nadržený, povadlý, tvrdý, měkký, bolestné vzdychání....jednoduchá slovní zásoba bez emocí.

26.03.2024


Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

Hodně povrchní zápisky, spíš mi to přišlo, že čerpal z nějaké brožurky z KLDR a pouze doplnil fotky.

22.03.2024 2 z 5


Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Milé a pohodové čtení. Škoda, že jsem si knížku nenačasovala na vánoční pohodu, mám ráda toulání po Paříži a i v takovém knihkupectví by se mi asi líbilo.

22.03.2024 4 z 5


Matky Matky Genevieve Gannon

První polovina je trošku zdlouhavá, ale zase je nutné nás seznámit s úsilím, které oba páry podstupují a jejich další problémy. Závěrem už jen čekáte na rozhodnutí soudce, protože fandíte oboum párům. Četlo se mi to moc dobře.

18.03.2024 5 z 5


Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Je to fakt slaďárna, kterou bych viděla na začátek minulého století, ale jednou za čas mě takové knížky baví. Navíc jsem v knížce našla i něco, co mám společného s Grace a Connií a to je den a měsíc i mého narození.

12.03.2024 4 z 5


Slečny Slečny Barbora Baronová

Poslouchala jsem v rozhlasovém podání a asi to bude zkrácená verze knížky, když to je povídání jen o pěti ženách. Tenkrát to byla skoro ostuda zůstat svobodná, já byla svobodná hodně dlouho a vůbec se mi vdávat nechtělo, později jsem měla jako svobodná dítě a často mě někdo litoval, přitom jsem byla šťastnější, než některá ta vdaná paní. Dneska je doba svobodnější a myslím, že je to i každému jedno, jestli si pořídí děti nebo budou žít svobodně. Smutné je, když se rodiče starali a pak zůstanou sami, to pak má ta celoživotní slečna výhodu, že svůj život umí žít lépe a spoléhá se jen na své schopnosti.

08.03.2024 4 z 5


Lalečka Lalečka Amira Keidar

V upoutávce na knížku je řečeno hodně a tyto skutečné příběhy jsou vždycky bolestivé. Z deníku je čerpaná jen část knížky, ale osud malé holčičky byl těžký i po válce, kdy z celé rodiny přežila jen ona a maminčin bratr, který i přes snahu nedokázal jí úplně zajistit rodinnou jistotu.

07.03.2024 5 z 5


Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Knížka mě bavila. Po přečtení některých komentářů, že je to nereálné, tak to u takových knížek snad ani nikdo nemůže očekávat.

27.02.2024 4 z 5


Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

To byla taková slátanina, že by byl lepší konec, kdyby se Eliška probudila a byl to jen bláznivý sen. Pro mne to bylo velmi slabé.

26.02.2024 2 z 5


Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Moc dobře vymyšlený příběh a i když tento žánr moc nečtu, tak jsem tentokrát podlehla vysokému hodnocení, dobrým recenzím a jsem ráda, že jsem nečetla žádný spoiler a bylo to pro mne překvapení.

23.02.2024 5 z 5


Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Karlův dvojí život ukončí jeho tragická smrt a my sledujeme kapitoly dvou žen po jeho smrti. Knížka se čte dobře, není tady žádná vzájemná hysterie, ale ani k jedné jsem necítila velké sympatie. Konec je rychlý a docela dobře vyřešený.

20.02.2024 4 z 5


Hitlerův nevěstinec Hitlerův nevěstinec Steve Matthews

Tak tentokrát jsem se musela do čtení nutit a myslela jsem, že to ani nedočtu. Přečetla jsem dost příběhů z této doby, některé pravdivé, ale i ty smyšlené a tato knížka jen těží z tématu válka a koncentrační tábory.

19.02.2024 1 z 5


Johana Johana Pavla Horáková

Jsou to vzpomínky, které prožívá Johanka od svého dětství, kdy se jí vytrácí z paměti vzpomínka na otce, který s nimi žil do jejích čtyř let, ale postupně z jejího života odchází dědeček, babička a ona zůstává sama s maminkou, které se v životě také moc nedaří. Později projdeme s Johanou až do dospělosti a prožijeme porevoluční dobu, odchod do ciziny a pár partnerských vztahů. Knížka mě bavila a myslím, že často i takový život je.

15.02.2024 4 z 5


Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Eva Herrmannová

Knížka vzpomínek šefky opery ND Evy Herrmannové.
Obsahuje rodové informace a její život, kdy musela jako dcera židovského otce sama do Terezína, maminka uchránila před deportací pouze otce. Docela mě mrzí, že knížka nepokračuje v informacích, co rodinu čekalo po znárodnění a jak se jim žilo po r. 48. Ale i tak je to pro mne zajímavé čtení, které obsahuje jen část z jejího života.

11.02.2024 4 z 5