Šťastná planeta, aneb jak jsem na kole objel svět 1. díl

Šťastná planeta, aneb jak jsem na kole objel svět 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43672/st-astna-planeta-aneb-jak-jsem-na-kole-objel-svet-dil-43672.jpg 5 36 3

Leona333
03.11.2023 5 z 5

Cestopisné knížky pana Dostála, mám moc ráda. Jsou mi vždy velkou inspirací o lidské a fyzické houževnatosti.
Navíc, když se to vše podá v tak pěkné formě, jako je Šťastná planeta, která v sobě ukrývá mimo jiné..., i velice pěkné fotografie...
Vracím se a listuji v nich opakovaně.

manka71
05.06.2022 5 z 5

Velmi dobře napsaný cestopis, čtenář se něco dozví o zemích, které autor navštívil. Dnes po 25 letech od jeho vydání je zajímavé porovnat, jak se svět v některých místech změnil a jak na některé nebezpečí autor upozorňoval.

WolfIssen
11.12.2017 5 z 5

Cestopis se velice dobře čte. Tento první díl mapuje cestu z ČR na Nový Zéland. Mimo nespočetných a mnohdy i vtipných zážitků z cesty, popisů míst, kudy projížděl a setkání s nejrůznějšími lidmi, nám vypráví o kulturních a geografických zajímavostech nespočetných míst, které cestou měl možnost vidět. Samozřejmostí obsahu knihy je spousta fotografií. Před léty mi bylo ctí Víťu Dostála osobně poznat.

cyklotoulky, cykloturistika cesty kolem světa

Vítězslav Dostál
česká, 1959