jindrich5708 jindrich5708 komentáře u knih

Sukuby Sukuby Edward Lee

Neskutečně mě to bavilo. Super závěr .........

08.04.2024 5 z 5

Noc žen Noc žen Jack Ketchum (p)

(SPOILER) Dobrá noční jízda. Nebyl to nejlepší počin , mého oblíbeného , autora, ale ani nebyl nejhorší. Také jako v " Po sezóně " nechal zabít nevinného člověka :-). V noci jsem kontroloval manželku a dceru jestli se náhodou nepromění a po rozbřesku, dokud mě to nepustí a na knihu zapomenu, mi stačí své ženské členy v rodině držet dál od "nadržených" policajtů .

25.03.2024 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Nádhera , skvělé čtení.
Pohádka : Jestli to byl šuk ze soucitu. Ať žije soucit :-) .

12.03.2024 5 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Kniha je TOP obsahově. Film je TOP vizuálně.

28.12.2023 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Skvělý zážitek . Kam se hrabe film. Doporučuji přečíst.

06.11.2023 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Musím se přiznat, že po přečtení věty : "Ano , čekám na to už strašně dlouho." skoro ukápla slza, protože se mi nechtělo se rozloučit.

25.04.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

"Život je souboj s bolestí ve kterém nemůžeš zvítězit. Nakonec podlehneš stejně jako ostatní." Mám takové tušení, že se mi od Jozefa už nic nebude líbit ( a neposadí mě na prdel), tak jako Trhlina.

26.01.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Plný počet hvězdiček bych dal v případě, že by oba bratři skončili taky na dně propasti ( a první Carl ). Něco mi tam chybělo. Přistihl jsem se, že při každém pohledu z okna Hotelu jsem hledal sněhuláka, který se bude dívat směrem ke mě.

19.02.2021 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Skvělě strávený večer s tímto jedinečným příběhem. Jsem rád, že skončil tak jak skončil a nechává otevřený konec. Každý z nás by s kouzelnou skříňkou asi naložil jinak. Tak třeba já bych stále používal pravou páčku a nakonec by stříbra bylo tolik, že by ztratilo svou hodnotu a to by byla škoda. A co my víme, třeba Stephen sám ve dvanácti letech potkal černě oděného muže, který ho oslovil, a jeho "nadpřirozený" talent je odměna za desetiletou službu. A kdo ví. Třeba je teď skříňka schovaná hluboko ve staré skříni nebo v kořenech starého stromu a ten kdo o ní ví, tak se sám od sebe nepochlubí. A nebo zrovna právě teď oslovil nějáké dvanácti leté dítko pán v černém obleku a se skvěle padnoucím černým kloboukem ...... a místo očí má stříbrné mince:-)

07.01.2020 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Stephen King přiznal, že při psaní této knihy byl tak závislý na alkoholu, že ani neví jestli ji vlastně psal on... . Tak po pravdě, tohle můžu jen závidět.

11.12.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Každá kočka vypadá ve tmě stejně, ale u lidí to tak není.
Kniha se mi nečetla dobře a proto jsem ji četl dost dlouho. Jsem rád, že to mám za sebou a co se týče filmu, tak nevím jestli se na něj budu chtít podívat.

02.12.2019

Hana Hana Alena Mornštajnová

Co dodat? Úžasně silná kniha.

18.10.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Mistra obdivuju a miluju jeho knihy. Tento pokus o detektivku mi ale nesedl. Z Mexika mám rád pouze Tequilu. Celé mi to přišlo (promiňte mistře) jako mexická telenovela nebo jako povídka z cyklu Věřte nevěřte. Není nad mistrovu klasiku.

04.10.2019 2 z 5

Naprosto skvělé čtení. Dokonale popsaný strach, úzkost a nakonec i odvaha 9-leté holky. Dceři bude 11. Myslím, že by si měla tuto knihu přečíst.

28.08.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

"Nejděsivější kniha roku." To jako vážně?! Nebavilo mě to a strach se také nedostavil. Nejvíc jsem se lekl při traileru ke knize (proto ta jedna hvězda). Jdu zapálit svíci :-).

29.07.2019 1 z 5

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Autorka prohlásila, že pokud kniha pomůže jednomu zneužívanému dítěti aby sebralo odvahu a promluvilo, tak kniha splnila účel. Jen bych k tomu přidal, že také splní svůj účel pokud přesvědčí někoho z dospělích aby si více všímal dětí ve svém okolí, které se chovají jinak než by měli a nezavřou před tím oči.
Doporučuji přečíst a díky za takovou knihu i když vznikla za okolností za kterých vznikla. Klobouk dolů před odvahou autorky.

26.06.2019 5 z 5

Red Red Jack Ketchum (p)

„Omlouvám se, je mi to líto.“

29.05.2019 5 z 5

Schovka Schovka Jack Ketchum (p)

Dobrá jízda .....

17.05.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Mrazivé a děsivé čtení. Mysl autora v letech kdy román vznikl, nemám slov. Jen mě napadá, že sám autor se z konce 2. světové války asi neradoval jak všichni ostatní. A dnešní doba : " Každá revoluce končí tím, když se nová prasata dostanou ke korytům."
Dávám 5 hvězdiček, ale už tu knihu nechci ani vidět.

24.07.2018 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Tak jsem se konečně po dvou měsících dopracoval na konec tohoto příběhu. Podobnost se Zmizelou je tu dost zřejmá a Zmizelá mě moc neoslovila a to samé musím říct o Poslední dívce. Možná je to tím, že Poslední dívka byla první Po sezóně (Jack Ketchum).

08.07.2018 4 z 5