Red

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jediným životním potěšením stárnoucího veterána z války v Koreji byl jeho čtrnáct let starý nejlepší přítel člověka, pes Red. Zmáčknutí spouště, kterým zpovykaný výrostek jen tak pro zábavu starci psa zastřelí , rozpoutá sled událostí, v nichž se odhalují a lámou charaktery a kdy se pýcha a pocit moci ukáže ve své pravé podobě. Jacku Ketchumovi se v prostém, přímočarém příběhu podařilo to, na co jiní autoři potřebují stovky stran. Atmosféra houstne, děj se stupňuje, hrůzu však nebudí bytosti z jiných světů, ale zdánlivě ctihodní občané. Jack Ketchum napsal knihu, jejíž poselství je významnější než kdy předtím – domýšlí důsledky, kam se zřítí svět, pokud lidé v něm nedokáží přiznat svou chybu a říct: „Omlouvám se, je mi to líto.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269705/red-q82-269705.jpg 4.266
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Maťa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Red

Přidat komentář
jarynek
21.05.2020

Starý muž na cestě za spravedlností. Celkem jednoduchý příběh, jehož základní kostra by se s přimhouřením oka mohla stát každému z nás. Tedy pokud bychom byli schopni si stát za svým postojem tak pevně jako hlavní hrdina. Poté, co jsem nedávno četl jinou autorovu knihu, jsem měl jiná očekávání ohledně konce knihy, jakožto i ohledně využití a popisu různých násilných scén. Jsem rád, že mne v těchto oblastech čekalo překvapení a kniha vyzněla jinak, než byla má očekávání. Čtivá kniha bez jakýchkoliv zbytečných odboček.

ViktorieMars
01.05.2020

Na knihu tak malého rozsahu docela dobré, děj svižně utíkal, ale první polovina knihy značně kvalitativně převyšovala tu druhou. Ten konec mi přišel přehnaný a nijak zvlášť mě neztrhl.


kapitan9556
11.07.2019

Jsem velice překvapen. Jízda od začátku do konce. Hlavně bez vaty.

jindrich5708
29.05.2019

„Omlouvám se, je mi to líto.“

martinstefko
09.04.2019

Jack Ketchum nechtěl napsat velkou knihu, chtěl napsat celkem jednoduchý příběh o tom, kde ukáže, jak jsou lidé zlí, stejně jako ukáže, jak umí být obětavý, jak nic není černobílé, jak je to celé šedé a něco pozitivního se těžko hledá. Napsal především dobrou hlavní postavu, kolem níž se všechno točí, pak už je to celkem přímý tah na bránu, kde vás nic zásadně nevytrhne. Stačí to na příjemný čtenářský zážitek, ale na nic víc nikoli. Tohle není kniha, která vás oslní, prostě se jen chvíli zamyslíte nad tím, jaká hovada někteří lidé někdy jsou. A nejde jen o to, že zastřelí psa, jde o to, jak se chovají poté a co si o sobě myslí. Jack Ketchum možná rozehrál místy – hlavně s postavou starého McCormacka – až moc velkou hru, která ale zůstala malá a v některých ohledech nedořešená.

Thunair
02.05.2018

Horror vztahů na malém městě...konflikt nového a starého. Konflikt pocitu spravedlnosti a zhýčkaného bohatství, které je zvyklé dostat co chce. Všechno začne nesmyslným zabitím psa a zvrhne se v něco co nikdo nečekal aze začátku ani nechtěl...výborná směs tísně, husté atmosféry, pocitu bezmoci a místy i dojetí.
P.S.: tak tady vzali předlohu pro Johna Wicka? :D

trudoš
04.06.2017

Přímočarost a jednoduchost - dvě slova výstižně charakterizující útlý román Red. Není to ani tak příběh o pomstě, jako spíše o domáhání se morální spravedlnosti, která je pro některé bohužel míň než nic. Právě díky tomu, jak je téma nekomplikované, nepouští se ani Jack Ketchum do nějakých zhůvěřilostí a je překvapivě civilní. Pracuje s kulisami důvěrně známého života, což v člověku vyvolává neodbytný pocit, že tenhle příběh by se mohl stát komukoliv, včetně jeho samého. Hrdina ovšem není žádný superborec se svaly z ocele a o to bližší je čtenářovu srdci, protože ten jeho motivacím plně rozumí. A přestože se autorovi vysloveně nabízí možnost explicitního násilí, kupodivu se mu úspěšně vyhýbá až do samého konce. Možná právě proto tak skvěle funguje atmosféra strachu z konfliktu, který neodvratně musí přijít, i když jeho gradace je poměrně pozvolná. Závěr pak stojí za to o to víc, že se události semelou ráz na ráz a důsledky, které vyplynou, nenechají chladným žádného fanouška thrilleru.

marek6463
21.03.2017

Filmová adaptace se na devadesát devět procent shoduje s knižní předlohou, akorát že v knize je to, i když film je dobrý, působivější.

1