ještěrka38 ještěrka38 komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skvělé, napínavé, mělo to spád.. Plus jsou i kratší kapitoly, které nutí číst dál.

26.07.2023 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Vztahy, žárlivost.. Takové jsou povídky od Nesbeho. Nějak jsem se s tím trápila. První povídka mě nadchla a pak už mě to spíš nudilo. Ale kniha se mi hodí do výzvy ;-).

17.07.2023 3 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Pro mě první políbení knihou 1984. Sáhla jsem po grafickém románu, jelikož si ho dcera vyžádala k vánocům. Za mě neskutečně děsivé a nelehké čtení.

11.07.2023 3 z 5

Moc hezky a citlivě napsaný dokument. Líbily se mi vložené historické vysvětlivky vždy hned v místě, kterého se to týkalo.

11.07.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Přečteno jen kvůli výzvy a za mě to je něco, čemu vůbec nerozumím. Nepřišlo mi to vtipné, jak někteří píši a vlastně se přiznám, že nevím, o co v této knize šlo..

07.07.2023 odpad!

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Jedna z těch knih, které mě baví a čtou jedním dechem. Čtivé, zajímavá zápletka..

02.07.2023 5 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Naprosto úžasně a čtivě napsáno. Tohle mě vždycky rozhodí, že se lidé nepoučili z války a v 50.létech dělali opět to samé, co nacisti dělali v koncentracích. Mučení horší než ve středověku, ponižování, zastrašování a přesto tito lidé (někteří) přežili. To, co vydrželi tito hrdinové, tohle ny dnes už nevydržel nikdo. Na konci knihy jsem řvala jak malé dítě. Doporučuji přečíst.

26.06.2023 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Tentokrát byl příběh dost málo uvěřitelný a Viola mi byla nesympstická. Strašně arogantní, vše podle ní, děti pro ní nic neznamenaly.. Jako asi tím, co prožila, to ovlivnilo její chování, ale i přesto mi jí nebylo ani trošku líto..

21.06.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak dočteno, ale za mě zklamání. Někdy méně znamená více. Nebavily mě pasáže, kde byly různé dopisy, výslechy, přepisy rozhovorů. Stačil by úplně příběh a nakonec něco z archivu. Bohužel tohle slyšíme i od čtenářů v knihovně, že tyhle pasáže přeskakovali.. Škoda. Autorka si dala práci, ale za mě byka kniha nudná a to přestože jsem si ji přála k vánocům.

18.06.2023 3 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Docela jsem se těšila na další knihu této autorky, ale tentokrát jsem zklamaná. Pořád dokola kdo s kým spal a nespal. A ten konec mi přišel moc překombinovaný. Snad další kniha zas bude wooow .

13.06.2023 3 z 5

Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Ladislav Vrchovský

Čtivé, ale rozhodně ne strhující. Místy moc strohé, ale určitě stojí za přečtení.

03.06.2023 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Docela depresivní čtení, nefunkčnost rodin, děti, které se trápí a co s tím...??? Nicméně čtivé.

29.05.2023 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Neuvěřitelné, co všechno lidé s tímto hendikepem musí řešit a s jakým úsilím bojovat o to, co je pro nás slyšící zcela běžné. Proto se toužím naučit znakovou řeč, která mě úplně fascinuje. Doporučuji přečíst, aby člověk pochopil, co neslyšící zažívají, když chtějí studovat, když si potřebují něco vyřídit, když chtějí pracovat, ale nikdo je nezaměstnaná protože...

18.05.2023 5 z 5

Divoká symfonie Divoká symfonie Dan Brown

Krásné kresby, zábavné básničky a u každé malé ponaučení pro život. Plus si ještě přes kód můžete stáhnout hudbu k poslechu.

15.05.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Smutný, ale silný příběh..

11.05.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Reganová se čte sama. Opět napínavé. Těším se na další.

09.05.2023 4 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Pěkný příběh z různých pohledů účastníků války.

08.05.2023 4 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

Tentokrát slabší.. Moc překombinované..

30.04.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtivé, ale... Do dvou třetin mi to přišlo spíš jako dívčí román. Nic zvláštního, co by mě nadchlo. I zápletku jsem celkem brzy rozklíčovala. Ale přiznám, že úplný konec mě zaskočil a celkový dojem byl hodně zdrcující. Dokonce jsem se bála, že se nic nestane a vše bude pokračovat dál...
Ale za mě pořád vede kniha Hana, tu prozatím žádná další kniha nepředčila.

25.04.2023 4 z 5

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Stanislav Rudolf patřil k mým oblíbeným v době dospívání. Teď jsem se k němu vrátila, protože se mi kniha hodila do výzvy. Pořád je to pro dospívající holky čtivé..

23.04.2023 3 z 5