JessieEx JessieEx komentáře u knih

Kruh Kruh Rona Halsall

4,25*
No tohle bylo něco... Po předchozích recenzích jsem čekala něco trochu jiného a dlouho mi trvalo se s příběhem a stylem psaní autorky sžít. Měla jsem problém autorce věřit a připadalo mi to moc průhledné, ale hodně mi pomohlo to prodiskutovat v rámci společného čtení.

Díky tomu jsem se začala na knihu dívat z jiného úhlu a ono to perfektně zafungovalo. Nehledala jsem tam už nečekané a šokující zvraty, soustředila jsem se spíš na tu psychologickou hru a neskutečně si to užívala. A přece se mi dostalo šokujících scén i něčeho velmi nečekaného v závěru knihy.

Velké plus přidávám i za uvěřitelnost příběhu (vyjma epilogu), popisy jednání postav byly tak dobře popsané, že jsem neměla problém vcítit se ani do záporné postavy. Což mi pochopitelně trošku nastavilo zrcadlo.

Knížka mě přinutila hooodně přemýšlet a i wow efekt se dostavil, tudíž si skoro 5* a velké doporučení zaslouží!

23.03.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Výjimečně jsem četla knihu až po shlédnutí seriálu. Nijak zvlášť to nevadilo, až na toho modrookého vévodu. Já už jsem si jej prostě nedokázala představit jinak, než jako Regé-Jean Page a moc tomu nepomohla ani seriálová obálka.

V seriálu jsem Simona hlavně díky tedy jeho představiteli milovala, byť byl tak "zkažený". V knize jsem ty jeho horší stránky vnímala asi více.
Naopak Daphne byla v knize skvělá! Stokrát lepší než nemastná neslaná seriálová Daphne.

Přiznám se, že nebýt seriálu a nové obálky, po knize nesáhnu. Házela jsem všechny knihy s podobnými obálkami do jednoho pytle. Ale musím říct, že tentokrát jsem velmi mile překvapená.

Ano, je to červená knihovna v tom pravém slova smyslu. Ale autorka to napsala velmi čtivě a nejvíce se vyřádila na dialozích. A rozhodně to není samý sex (v seriálu je ho více).

Kniha se zaměřuje jen a pouze na Daphne a Simona, tady mi oproti seriálu trochu chyběly ty vedlejší postavy. Navíc se to v knize s jejich vztahem seběhlo ještě rychleji než v seriálu, to mě trošku mrzelo. První půlka je určitě lepší.

Oceňuji ale humor, dialogy, čtivost, postavy, prostředí, bylo to prostě fajn a určitě si přečtu i další díl jakmile vyjde.

P. S. Jediné, co mi opravdu vadilo, byla věta "Jseš si jistý/á?", která se v knize opakovala tak 10x

22.03.2021 4 z 5

Stínové eso Stínové eso Amanda Foody

Moc mě to mrzí, ale tahle knížka mi natolik nesedla, až lituju času, který jsem nad ní strávila - a měla jsem pocit, že je to 2x déle, než u jiné knihy.

Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že autorka knihu píše tak, aby vyhověla všem standardům současné YA fantasy literatury, dohromady to působilo jako slátanina. Chování hrdinů neodpovídalo jejich věku 18 let, prostředí bylo sice originální, ale mně velmi nesympatické, magie nic moc.

Nejvíce mi vadily nelogičnosti. Bylo jich tady hodně, chyběly mi souvislosti. Nebyla jsem si jistá, zda sama autorka se v tom vyzná. Ať už se to týkalo gangů, různých rodů, cechů a talentů, absolutně jsem se v tom neorientovala. Ještě horší bylo, když autorka něco napsala a o 50 stran později to vyvrátila, jakoby ani sama nevěděla, co napsala (viz množství voltů, které u sebe Enne měla).

Hlavní hrdinové byli nemastní neslaní, Enne obzvlášť, Levi byl nesympatický. Nemám ráda tento typ bad boyů, v 18 letech je lordem gangu, zažil si víc, než stihne zažít průměrný padesátník, a o*ukal nejspíš tak půlku obyvatel New Reynes (mužů i žen). Bylo mi z něj prostě špatně a tu romantickou linku jsem mu nevěřila. Byla to ta nejnudnější a nejklasičtější romantika, co z knih znám. Opět se autorka držela standardu. "Najednou si uvědomil, že k ní cítí přátelství a možná i něco víc." Klasika, nuda.

Třešničkou na dortu tady pak bylo neuvěřitelné množství chyb a překlepů...

Za mě zklamání :(

21.03.2021 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Nejnadšenější jsem z faktu, že se mi podařilo odhalit celou zápletku (kromě detailů) už asi v půlce knihy. Nevím, co to vypovídá o samotném příběhu, ale autorka mě docela potrápila.

Začátek byl velmi svižný a příběh mě okamžitě chytil. Měla jsem svoji teorii, jak se bude příběh vyvíjet a kdo za "tím" stojí. Jenže přišla druhá část a autorka něco prozradila a příběh nabral úplně jiný směr. Hrozně mě to naštvalo a přiznám se, že prostřední část knihy mě moc nebavila.

Ale to jen do té doby, než jsem si uvědomila, že moje teorie měla něco do sebe a stačilo ji jen trošku upravit a pak už jen číst a sledovat, jak do toho vše zapadá. Radost z toho mám proto, že se mi to ještě nikdy takhle dobře nepodařilo, odhalit celou zápletku :D Pachatele semtam ano, ale tohle byla jiná.

Užívala jsem si ten závěr, ve kterém bylo vše vysvětleno. Přiznám se, že to pozadí celé zápletky se autorce dost povedlo! No a samotný konec? Ten byl perfektní. Nic lepšího si pro takový příběh nedovedu ani představit.

Nebyla to top kniha od B. A. Paris, ale i přes různé názory, které jsem během čtení vystřídala, musím říct, že jsem velice spokojená.

18.03.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Další výborná kniha od Shari! Čtivě napsaná, přiměřeně krátká, napínavá, psychologická. Tentokrát to není úplně wow, ale to vůbec nevadí. Konec se dal odhadnout, bylo to komornější, málo postav a hlavně... před pár dny jsem dočetla knihu, která byť byla úplně jiný žánr a jiné téma, měla úplně stejnou tu nosnou - detektivní linku.

Z jedné postavy a jejího chování mi bylo úplně zle. Z manžela jsem měla pocit, že je totální sráč. Líbilo se mi, jak se příběh vyvíjel, kam směřoval a chvílemi jsem byla opravdu hodně napjatá.

Vyústění mě nepřekvapilo, tentokrát se fakt žádné šoky nekonaly, ale nechyběl tomu už tradiční "sharilapenovský" konec, trošku otevřený, trošku šokující. Normálně bych chtěla pokračování :) Doporučuji!

15.03.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha naprosto splnila má očekávání! Protože jsem si ale nečetla předem anotaci (a jsem za to ráda, vždyť prozrazuje to, co se dozvíme až v poslední třetině!) dost mě překvapila detektivní linka, na kterou jsem si musela zvyknout. V příběhu Kye mě zpočátku rušila a teprve až později jsem si uvědomila, že o tom to celé vlastně je :D a ano, vedlo to k nevyhnutelnému, celou dobu jsem to tušila, ale jsem ráda, že jsem se vše dozvídala postupně.

A příběh Kyi? Ach to byla krása! Bylo to samozřejmě bolestné, smutné, téměř po celou dobu čtení jsem měla slzy v očích. Ještě snad nikdy žádné literární postavy mi nebylo tak moc líto a to od začátku až do konce. Strašně moc jsem jí fandila.

Nejkrásnější na celé knize je ovšem příroda. MILUJU knihy, kde hraje hlavní roli příroda a jsou to ty nejlepší knihy vůbec. Nikdy mě nenudí popisy ale naopak, chci jich co nejvíc, abych si vše dokázala živě představit. Opravdu, jako bych to místo v Severní Karolíně navštívila. Fascinovalo mě to souznění Kyi s přírodou.

Kniha mi velmi připomínala knihu Velká samota. Jiné místo v USA, jiný příběh, ale mnoho spojitostí. A taky ještě knihu Strážci světla z podobných důvodů. Vše jsou to knihy, kde hraje příroda prim. A jedna je pro mě nejlepší knihou roku 2019, druhá nejlepší knihou roku 2020 a je klidně možné, že Kde zpívají raci pro mě bude nej knihou roku 2021!

13.03.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Má očekávání byla naplněna až po okraj!

Jen začátek mě trošku vyděsil. Seznamování s rodinou a sousedy Zorie bylo trošku utrpení. Tolik kýče najednou už jsem dlouho neviděla. Kdo jiný by mohl vlastnit sexshop, než dvě lesbičky? A kdo jiný by mohl dělat akupunkturu, než nevlastní matka Asiatka? A proč ten nejlepší kluk pod sluncem je v běžném životě emař/ghotic nebo co a samozřejmě miluje plazy, ještěry a pavouky?

Vydržela jsem ten úvod a odměnou mi byl naprosto perfektní příběh. Jakmile jsme se dostali do divočiny, už to jelo a já jsem nemohla knihu odložit. Z divného emaře Lennona se stal dokonalý kluk do nepohody a love story mohla začít. Zorie jsem však tu nenávist vůči Lennonovi nevěřila. Takže hate-to-love bych to nenazvala, ale i tak to bylo prostě super!

Ještě lepší než romantická linka byly ovšem popisy přírody!!! Měla jsem pocit, že tam jsem celou dobu s nimi, vše jsem si živě představovala, byla to nádhera! U knihy jsem se smála i brečela, jedna scéna ve stanu mě úplně odrovnala (a není to to, co si myslíte ;))

Za mě obrovské doporučení, i když už dávno nejsem cílovka. Love story v divočině, to chcete!!!

10.03.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Bohužel vůbec nechápu to vysoké hodnocení, za mě byla kniha dost zklamání. Těšila jsem se na ni, protože anotace slibovala podobný příběh, jako jsem zažila já na pracovním pobytu v Irsku. A ano, opravdu se tady našly nějaké podobnosti, které mě moc bavily. Chválím i humor, kterého tady sice není dost, ale budiž.

Co je ovšem velký průser - styl psaní autorky a hlavní postava. Rozčilovala mě obecná čeština, ale respektuju, že Anna je z Prahy. Literární hodnota je diskutabilní, jako byste četli deník od kamarádky - místy až moc detailů, popisuje den za dnem.

Neustálé značkování vnímám jako velký problém českých autorů, proč musí mít vše značku? Tričko, kalhoty ale i kosmetika, restaurace, propiska atd.? V mnohém to však vystihuje povahu hlavní hrdinky, neskutečně povrchní pipinu, která soudí lidi podle vzhledu a majetku.

Na hlavní postavě podle mě celá kniha ztroskotala. Dát tam pohodovou holku, knížka by byla mnohem lepší, nehledě na mé předchozí výtky. Ale Anna byla jedna velká katastrofa, neustále jsem měla chuť ji proplesknout a nedala mi vůbec šanci s ní sympatizovat, fandit jí a vcítit se do ní.

Nejen Annu ale i celou knížku jsem dost detailně rozebrala v recenzi na blogu, zde pro to není prostor. Odkaz je v záložkách :)

10.03.2021 2 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Kouzelné, pohádkové, trochu jako mix Fantastických zvířat a Aladdina... Ten orientální vibe mi překvapivě vůbec nevadil :) spíš naopak, jsem si to neobvyklé prostředí užívala. Pro knihomoly ideální :) Atmosféru to taky mělo skvělou, ale trochu na úkor příběhu. V ději mi chyběly nějaké souvislosti a co se týče vykreslení postav, taky bych uvítala detailnější propracování.

10.03.2021 3 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Wow! Tak tohle byla pecka. Zatím asi nejlepší thriller, co jsem letos četla!

A to mě vůbec nezaujal, když loni vyšel. Nojo, špatná obálka i anotace. Jenže pak jsem se rozhodla přečíst si autorčinu novinku Rodina z podkroví a to mě vedlo k tomu, abych nejprve zkusila Pod dohledem. A nelituju ani trošku.

Pokud jste ještě nečetli anotaci, radím vám, nedělejte to. I u tohoto thrilleru je totiž lepší předem nic nevědět. Připadalo mi fascinující, že ačkoliv na začátku byla nalezena mrtvola a my nevíme kde ani kdo to byl (to se vše vyjevuje až postupně), díky nastínění příběhu už prakticky od začátku přemýšlíme nad tím, kdo je vrah a jaký měl motiv. Protože motiv tady měla polovina postav, ať už byl mrtvý kdokoliv :)

Tím se dostávám ke kamenu úrazu č. 1: někomu by mohlo vadit, že zde vystupuje velké množství postav. Mně to nevadilo.
A kamenu úrazu č.2: Děj je předvídatelný. Což mi taky nevadilo. Už v polovině knížky jsem odhalila vraha a o chvíli později i motiv, ale protože tohle se mi běžně nestává, byla jsem šťastná jako blecha, když se to na konci potvrdilo.

Psychologické vykreslení postav se taky moc podařilo. Dokázala jsem se téměř do všech vcítit. Některé jejich jednání jsem chápala velmi dobře a kniha mi tak svým způsobem několikrát nastavila zrcadlo.

Jen konec - a tím myslím poslední asi dvě tři věty - jsem až tak úplně nepochopila. Byl to takový ten "šokující" přídavek v epilogu ve stylu Shari Lapeny, já bych ale potřebovala potvrdit, že chápu správně, na co autorka poukázala.

Celkový dojem je ale tak moc kladný, že si troufám tvrdit, že mě to bavilo víc, než knihy Shari Lapeny. Doporučuji a těším se na další autorčinu knihu!

27.02.2021 5 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

4,25*
Tentokrát mě moje oblíbené autorské duo malinko zklamalo. Hlavně první polovina, kdy jsem sice tušila zajímavou zápletku, ale děj byl hrozně rozvláčný.

Styl psaní autorů je nezaměnitelný, ale tentokrát jsme si museli počkat až do půlky knihy na první zvrat. A ten byl skvělý. Nečekaný. Dál už jsem knihu více hltala, byť byl děj stále velmi pomalý. Pomohly mi ale krátké kapitoly zakončené v tom nejlepším, to mě nutilo číst dál a dál.

Když zhruba od půlky začali oba hlavní hrdinové na vlastní pěst pátrat po dávných vraždách, bylo to těžko uvěřitelné. Téměř nabyli supermanských schopností a kočičích životů. Navíc Joachim mi ani moc nesedl. Naopak s Helenou jsem soucítila, byť i ona udělala několik pro mě nepochopitelných rozhodnutí.

Označení "milostný thriller" tak úplně nechápu, ale i tady najdeme jak sexuální scény, tak popisy násilí a nechutností - jak už je pro Annu Ekberg typické.

Knihu doporučuji, pokud jste od tohoto autorského dua četli obě předchozí knihy a líbily se vám. V opačném případně určitě nedoporučuji začínat Ztracenou, protože je z těch tří nejslabší. Přesto stále velmi povedený psycho- thriller, na který jen tak nezapomenu.

24.02.2021 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Kdybych chtěla být přísná a hodnotila toto dílko jako erotický román (jak jej označuje nakladatel/prodejce), tak by to byl odpad. Tohle totiž erotický román není, tohle je čistokrevné knižní porno v té tvrdší podobě.
V tomto ohledu chápu negativní hodnocení těch, kteří od toho opravdu očekávali erotický román, lehkou erotiku.
Naopak nechápu znechucená hodnocení od těch, kteří zdejší komentáře četli a věděli do čeho jdou. Vždyť to tady píše snad každý, že je to porno.
Román to není, protože to postrádá příběh, zápletku, cokoliv. Je to jen sled sexuálních scén, inspirovaných pornografickými obrazy slavných malířů, s nějakou tou omáčkou okolo. Autorka popustila uzdu své fantazii a nebála se nakousnout ani BDSM praktiky. Místy to bohužel přepískla a dovedla do absurdna a nereálna.
Překvapivý závěr však mnohé vysvětlí. Píšu překvapivý, i když pro mě nebyl, díky všem ÚŽASNÝM spoilerům bez upozornění zde. Malcoma s bičíkem na vás!
Co tedy hodnotím, když ne román? Hodnotím to jako erotickou knihu - porno a na ty až takové požadavky nejsou, ehm... Bylo to vzrušující, většinou...mimo ty absurdity samozřejmě.
Překvapená, šokovaná ani znechucená jsem nebyla. Spíš mi vadil směšný, místy až trapný výběr výrazů.
Možná zkusím i druhý díl, protože jsem zvědavá, co ještě autorka vymyslí :)

21.02.2021 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen se asi právě stala mou nejoblíbenější (žijící) autorkou... A není to jen touto knihou, ale tím množstvím kvalitních knih. Ještě žádná mě totiž nezklamala a jinak tomu nebylo ani u Odvrácené tváře lásky.

Spousta lidí říká, že její knihy jsou předvídatelné klišé (tak proč ji stále čtou? Nechápu), a já to ani nepopírám, jen mi to nevadí. Autorka totiž dokáže naprosto dokonale uspokojit tu romantickou a citově založenou část mojí dušičky :) Nikdo jiný neumí takhle skvěle psát o lasce a citech. Colleen umí do příběhu zakomponovat obrovskou porci romantiky, erotiku, skvělý humor ale i bolest.

Tentokrát jsem myslela, že snad ani slza neukápne, když se stala ta hrozná věc a já stále nic. Nejsou to ale ty lidské tragédie, které nás/mě u Colleen mají rozbrečet. Jsou to spíš ty následky a popisy pocitů zasažených hrdinů. Takže nakonec jsem opět vybrečela potoky slz.

Taky se mi moc líbí vyprávění z pohledu obou postav a jak se jejich příběhy na konci hezky spojí. To je u CoHo docela obvyklé a stále to obdivuju, tentokrát se mi to ale líbilo ještě víc díky tomu, že zatímco Tate vyprávěla o své lásce k Milesovi, Miles zase o Rachel. Což je docela neobvyklé a mně se to moc líbilo!

Doporučuji!

17.02.2021 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

4,25*
Moc pěkný příběh o vztazích matek a dcer. Tematikou mi připomněl knihu Nelituju ničeho od Colleen Hoover. I zde vystupovali jak dospívající tak dospělí hrdinové.

Moc se mi líbila hlavní zapletka s Mirabellou. Líbilo se mi, že i když se to dvou hlavních hrdinek Eleny a Mii netýkalo, my jsme sledovali, jak se jich celá ta situace dotkla a změnila jim životy.

Kniha o různých podobách mateřství mě místy trochu potrápila, když nakousla některé etické problémy, kterým se já snažím vyhýbat. Nedokázala jsem si na všechny udělat vlastní názor a ani jsem se o to nesnažila.

Místy mi v knize chybělo více psychologického vykreslení postav. Například jsem chtěla, aby nám autorka osvětlila, proč se Mia rozhodla udělat to, co udělala a co jí změnilo život od základu.

Co se týče čtivosti, kniha se četla moc dobře, ale nedokázala udržet mou pozornost příliš dlouho, četla jsem ji skoro týden...

Moc doporučuji!!!

15.02.2021 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Uf, tak já jsem ji konečně přečetla... A ani po měsíci a půl čtení stále nevím, co si o knize myslet a jak ji uchopit. Myšlenku má určitě fajn, mě bavilo prostředí (které je zde bohužel vykresleno jen asi z 60% , musíte si hodně domýšlet) a jedna postava (která zde vystupuje pouze ve vzpomínkách hlavní postavy a která se možná objeví v dalším díle, což mě štve, protože ten už asi nezvládnu).

Místy jsem si říkala, že to konečně začalo být zajímavé, jenže to zajímavé často skončilo spolu s kapitolou. Nikdy jsem nic podobného nečetla, ale očekávání byla asi větší, než konečný dojem. S hvězdičkovým hodnocením si to možná ještě rozmyslím, teď jsem se snažila být neutrální...

Co je za mě velké mínus - knížka se velmi špatně četla, prokousávala jsem se těmi pěti sty stran velmi pomalu.

Na závěr bych chtěla zdůraznit, že knížka není určitě pro dětské čtenáře. Je plná nechutností a okultismu. Autorka se v tomto ohledu dost vyřádila, až z toho vznikl takový trošku nesourodý, nekomplexní mišmaš, který ale má něco do sebe.

09.02.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Já se z toho Thea zblázním!!! Tohle bylo něco neuvěřitelného.
I když se zpočátku zdálo, že autorovi dochází dech, jak už jsme si mohli všimnout v předchozím díle, děj se asi po 50 stranách neuvěřitelně rozjel. A i když tu stále byla občas trošičku nudná místa, většinou to byla fantastická jízda!

Theo, můj oblíbenec, nabyl po dopadení tří nebezpečných sériových vrahů takové sebevědomí, že začne chybovat. A tak se prakticky celou knihu nachází v brutálních sra**ách (pardon za ten výraz, ale to se jinak říct nedá).
Určitě ale znáte Thea, kromě toho, že je neuvěřitelně chytrý, vtipný, sarkastický až cynický, je hlavně umíněný. Jde za svým cílem na vlastní pěst a nedělá mu problém porušit hromadu zákonů.
Jeho cílem je spravedlnost, ale hlavně dopadnout vrahy a předejít dalším obětem.

Theo je fakt zvláštní hrdina a v tomhle díle se to jen potvrdilo. Bylo mi líto jeho přítelkyně Jillian, ale zároveň jsem chápala jeho potřebu zachraňovat ( a tím pádem na svou přítelkyni kašlat).

Tenhle díl byl jiný než ty předchozí. Ano, Theo se opět snažil dopadnout vraha a opět mu v cestě stála byrokracie a zkorumpované orgány. Do tohoto případu ale dává Theo úplně všechno, i když ví, že už se mu nic nevrátí.

Theo se nebojí vraha konfrontovat. Přiznejme si, že má přibližně tolik životů, jako průměrná kočka, je superman. Ale ona celá ta série je tak trochu scifi. Jasně, Theo je génius a k tomu nejspíš i tělesně zdatný. Jeho způsob nakládání s informacemi (a jejich získávání) je geniální (a mnohdy nezákonný), je to statistický mág. A i když biologii ani informatice nijak nerozumím, mám fakt často pocit, že čtu scifi, že tohle není realistické.

Ale zase klobouček před autorem. Myslím si, že musí být taky geniální, aby stvořil tak geniální postavu. Má tolik vědomostí a umí je krásně využít v příběhu. I já se v každé jeho knize dozvím spoustu zajímavostí, tentokrát třeba o Tyfové Mary.

Epilog mě dost zmátl a tuším, že nás čeká velmi zajímavý pátý díl! Už teď se ho nemůžu dočkat.

A ano, i když jsem přiznala, že bylo v knize pár (pro mě) nezajímavých míst, jako celek je kniha bombastická a zaslouží si to nejvyšší hodnocení!

06.02.2021 5 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

4,5*
Další povedená krimi/detektivka z pera této spisovatelské dvojice. Sice mě málem odradil prolog, ale jsem ráda, že se tak nestalo a že jsem pokračovala ve čtení. Toto bylo ještě lepší než Cizinec.

Já jsem ještě asi nikdy nic s takovým námětem nečetla, proto nemohu říct, že by to bylo předvídatelné a neoriginální. Naopak jsem byla při čtení velmi napjatá a ke konci už byl případ natolik vyhrocený, že jsem se nervozitou skoro klepala :)

Ústřední vyšetřovací dvojice mi byla velmi sympatická, dohromady lepší než zvlášť :) Daniel byl totiž dost na facku, třeba v tom, co mu vadilo na ženách atd. Naopak Nina byla skvělá od začátku až do konce. Líbilo se mi, jak si sedli.

Protože mi odhalení vraha připadalo malinko nedotažené a není tu nakonec ani ta spojitost s prologem (nebo ji já nevidím), strhávám půl hvězdičky - ačkoliv, možná si to autoři ještě nechávají na další díl...

Každopádně tuhle knížku ale moc doporučuji a mrzí mě, že tak rychle po vydání zapadla, není nikde vidět. Velká škoda.

02.02.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tato knížka je spíš oddechovkou, na což nejsem u Colleen zvyklá... Neměla by být taková, vzhledem k "zvratu" který se odehraje někdy kolem 5.kapitoly a předurčí tak děj celé knihy, pro mě ale tento zvrat nebyl nijak šokující, spíše mi připadal jako klišé.

Jinak s knihou nemám problém, bavila mě obrovsky, jen byla nenáročná. Připomněla mi romantické příběhy Nicholase Sparkse...

Konec mohl být jiný, třeba ve stylu Verity nebo podobně. Na můj vkus byl opět velmi klišoidní.

Z postav jsem si velmi zamilovala Millera. Možná byl až moc dokonalý na náctiletého kluka. Jeho humor mě dostával do kolen :) I Jonah byl skvělý. Naopak obě hlavní hrdinky byly spíše na facku...

I přesto dáván knize plný počet hvězdiček, protože mě neuvěřitelně bavila!

28.01.2021 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Chtěla jsem nějakou nenáročnou romantickou oddechovku, ne že ne... Ale tohle byl zkrátka kýč jak bič.
Neočekávám ani, že by mě taková kniha měla překvapit... Ale tady bylo předvídatelné naprosto vše. Tak samozřejmě, že se ústřední dvojice dá dohromady, to je jasné, ale: jak dopadnou tábory, její zakázka, dům rodičů, Ben, Kate... vsechno všecičko je tak moc průhledné, že se při čtení ptáte sami sebe, proč s tím autorka dělá tajnosti.

Jedna věc mě mile překvapila: když jsem ještě nebyla ani na str. 300 a byl konec :) Bohužel ale následovala povídka, kterou jsem vyloženě přetrpěla. Nebýt té povídky, dala bych tři hvězdičky. Dám dvě a půl za to, že mě čtení tak z 20% bavilo a za dokonalého Jeffa :)
Bohužel Hailey byla příšerná a "napřesdržku". Že autorka miluje romantické filmy z Hallmarku, tedy všechny stejné jak přes kopírák, to se nemusela ani přiznávat. Tento příběh je jak jeden z nich.
A nemyslím si, že mé negativní hodnocení souvisí s tím, že je leden. Venku pořád sníh, já tu atmošku stále cítím a zrovna Vánoce byly to, co mi na knížce vadilo nejmíň :)

19.01.2021 2 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Miluju tuhle sérii! A Klikatá cesta je zatím nejlepší díl! Je to čtivé, zábavné, nepředvídatelné, originální. Moc mě baví prostředí San Francisca. A ještě více mě baví sympaťák Frost Easton, který dělá všechno po svém. Chemie mezi Frostem a Tabby rozhodně zpestřuje detektivní zápletku a baví mě.
Jen jedna výtka na pana autora: když napíše knihu s TAKOVÝM koncem... měl by co nejrychleji sypat z rukávu další díl :) protože to čekání bude asi nekonečné. Doporučuji!!

18.01.2021 5 z 5