jarka2222 jarka2222 komentáře u knih

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Velmi temný thriller. Podle mě je hodnocení čtenářů nižší, než by si knížka zasloužila. V hodnocení, na které samozřejmě máme všichni právo a každý má jiný knižní vkus, jsem však narazila na kritiku jazyka a mluvy. Abych řekla pravdu, tohle jsem vůbec nepostřehla, protože děj byl tak napínavý, že jsem knížku doslova lhtala. Doporučuji k přečtení a těším se na Rozbité anděly, které už mám nachystané.

14.03.2016 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Věděla jsem, že jakmile tuhle knížku otevřu, nebudu k použití, dokud jí nedočtu. Ale skutečnost mne ještě víc překvapila. Kniha neměla hluchá místa, kostičky děje do sebe logicky a přesně zapadaly. Tohle je zatím nejlepší detektivka, co jsem četla. BRAVO, pane spisovateli. Čtenáři, tuhle knížku, jestli máte rádi thrillery, si musíte přečíst. DOPORUČUJI!!!

29.02.2016 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Co lepšího říci ke knížce "Prevítem snadno a rychle" než to, že jsem si při čtení mockrát povzdechla, "teda, to je ale prevít":-)). Super pohodové čtení. Tenhle humor ocení určitě hlavně ti, kdo už mají svoje děti a tím vším si prošli:-). Těším se na další díly.

23.02.2016 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

No páni, tohle byla jízda. Dokonce se mi při čtení knížky dvakrát stalo, že se mi nervozitou klepala noha:-))) Opravdu velmi chytlavý děj. Pro mne se některé detaily popisující provádění pitev, a množství mstících se psychopatů, pohybovaly "za hranou". Proto za sebe, i když výborné čtení, které milovníkům detektivek doporučuju, nemůžu knížku doporučit na knížku roku 2015.

22.02.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Od začátku jsem litovala, že jsem viděla film.... Hlavní zápletku jsem nemusela odhalovat, znala jsem jí dopředu. Přesto musím říci, že mne knížka dostala. Neotřelý způsob vyprávění formou deníku způsobil "přelévání" mojich sympatií od Amy na začátku knížky k Nickovi v prostřed knížky. Na konci jsem ztratila sympatie i k Nickovi.... Určitě by mne zajímalo pokračování tohoto zvláštního vztahu. Opravdu pozoruhodná kniha, doporučuji její přečtení.

16.02.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nevím, co říct. Těžko komentovat. Tentokrát místo komentáře jen poznatek. Ne vždy se mi bude líbit, co ostatní čtenáři doporučují.

08.02.2016 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

V knížce je na mě moc zápletek, a osobně si myslím, že všeho moc škodí. Konec jedné dějové linky mi přišel tak děsuplný, až nepravděpodobný, s tím, že vlastně ani nevím, kdo to ten Titus vlastně byl.... Romantický konec po tolika letech? Pro mne taky málo pravděpodobné. Z této knížky cítím trochu zklamání, už jsem od HC četla lepší. Ale na druhou stranu - četla se dobře, nechybělo napětí, tak ubírám jen jednu hvězdičku.

03.02.2016 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Děkuju autorce za napsání knihy, děkuju čtenářům za její doporučení. Historie není zrovna mým koníčkem a o anexi Pobaltí jsem věděla pramálo. Když jsem navštívila koncem devadesátých let Litvu, divila jsem se, proč mi známí zakazují mluvit na veřejnosti rusky. Po přečtení knížky jsem pochopila. Přečtení knížky bylo pro mne vskutku zážitkem. Zvlášť poslední stránky jsem probrečela, říkala jsem si, jaké hrůzy člověk je schopný psychicky přežít....Děkuji.

27.01.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak moc slibný námět, tak moc mrazivá atmosféra a tak moc přitažený za vlasy. Navíc, jak už tady zaznělo, chvílemi se mi to zdálo opsaný od Mlčení jehňátek i Purpurových řek....... Škoda. Na druhou stranu se to četlo dobře, nechybělo napětí...

25.01.2016 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Já jsem čekala prvotřídní zábavu, více akce, více humoru. Ale byla jsem z toho trochu zklamaná, rozjezd byl na můj vkus hodně pomalý, začetla jsem se až po sto stránkách. Na další knihy v téhle řadě zatím nemám moc chuť... Na druhou stranu, nikdy neříkej nikdy.

12.01.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Super. Těžký námět vražd dětí napsán kupodivu citlivě (jestli to vůbec jde) a čtenář se nemusí bát, že by kvůli tomu knížku musel odložit. Nadchlo mne vykreslení jednotlivých osob, krátké kapitoly, kdy byla téměř každá věnována jinému ději a jiné osobě. Knížka tak nabírala nejen kvůli zajímavému ději, výbornému překladu do češtiny, rychlý spád. Výborně se četla a těším se na další knížky od tohoto autora. DOPORUČUJU všem, co mají rádi hodně dobré detektivky.

16.12.2015 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Neuvěřitelný děj, neuvěřitelná zápletka, od začátku jasné, jak to všechno dopadne. Asi jsem nad touhle knížkou moc přemýšlela, což určitě nedoporučuju. Pokud se to čte jako vtipná růžová pohádka, dá se to dočíst.

07.12.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Velká spokojenost, pět hvězdiček určitě knížce patří. Četla se hodně dobře, že i já, která nemá o geocashingu ani páru, jsem tomu rozumněla. I mne tato hra začala zajímat, jen musím zapomenout nejdřív na děj a obsahy schránek. Teď by mně to strach nedovolil, tak je to dobrá detektivka. Těším se na další od této autorky. TFTB.

21.11.2015 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

UF, ježkovo oči, tak tohle mi dalo zabrat. Nic růžovějšího a naivnějšího jsem dlouho nečetla. Chyběl mi tam známý autorčin humor a vůbec mne to nebavilo.

17.11.2015 2 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Tohle pro mne byla milá změna, po detektivkách plných psychopatů, je tu zápletka bez krve se zajímavým rozuzlením. Četlo se mi to hodně dobře, hlavní hrdinka byla ve svých úvahách vždy krok přede mnou, což mne bavilo.Určitě mne autor nadchnul a těsím se na další jeho knížky.

11.11.2015 5 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Musím se přidat ke komentáři, který tu už zazněl. Méně je někdy více. Dovedu si představit, že by se z tohohle materiálu daly napsat minimálně dvě dobrý detektivky. Docela mne překvapilo, že kriminalista, který ví, kdo je pachatel, ho nechá dál na svobodě (naštěstí díky autorovi nikoho dalšího už nezabil), a jede v dřevákách pátrat po jeho minulosti....Asi jsem čekala, že knížku přečtu jedním dechem a nadšením, což se mi bohužel nepovedlo. Proto za mne jen tři hvězdičky.

06.11.2015 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak takhle kniha mne dostala. Vynikající příběh lásky, ztráty a znovunalezení smyslu života. Ještě se mi nestalo, že bych se přistihla u toho, že se nad jednou stránkou usmívám a vzápětí nad druhou mám slzy v očích, chytla mne opravdu za srdce. Skvěle napsaný (určitě je to i díky skvělému překladu do češtiny) příběh obyčejného života a hluboké moudrosti a pochopení. Určitě se k téhle knížce zase vrátím. MOC DOPORUČUJU.

24.10.2015 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Nevím, ale nějak jsem se nemohla začíst. Čekala jsem víc, zdlouhavé popisování některých nedůležitých informací a nakonec rychlé rozuzlení. Zkusím ještě volné pokračování a pokud ani to na mne nezabere, musím zkusit jiného autora......

11.10.2015 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Velmi dobrá kriminálka. Napínavá až do konce. Nechci tu vyzvonit konec, ale malinko už se to pohybovalo na hraně uvěřitelnosti, ale to je asi dobře. Jinak bych se určitě bála, aby nikdo nezjistil moje fóbie.Za mě maximum hvězdiček.

30.09.2015 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Vtipná, romantická pohádka. Mně se to líbilo, oddychové počteníčko.

26.09.2015 3 z 5