Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tady budu asi trošku za kacíře, ale kniha podle mého názoru nedosahuje kvalitou své popularity. Není špatná, autor si nepochybně musel hodně informací vyhledat, ale není to kniha, ke které bych se chtěla vrátit.

01.10.2020 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

První kniha , o které říkám, že si mediální propagaci zaslouží. Opravdu se mi líbila. Námět je velmi chytlavý - trosečník na Marsu, trošku outsider, který by se o sebe neměl být schopný postarat, a přece to dokáže. Líbí se mi i forma, jakou je kniha psaná.

Silo Silo Hugh Howey

Upřímně, u téhle knihy lituji, že jsem jí věnovala čas. není moc dobrá, a to mám dystopie ráda. Jenomže tahle je tahle je dost mělká a tuctová, i postavy jsou předvídatelné.

30.09.2020 1 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Tahle kniha pro mne byla jako zjevení. Obrovsky mne překvapila. Nejdřív byla trochu nudná, moc politická, potom strhující. Znovu mne překvapilo, co všechno je schopen udělat člověk, a zvlášť člověk, který ztratil víru v lidstvo.
Moc se mi líbí, kolik toho autor ví o fyzice a propracovanost kontaktů s trisolarany - PC hra je dobrá.
Více čínské sci-fi na náš trh.

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Pardon, ale tohle je za mne nejhorší kniha, kterou jsem od autora četla. Napsaná je sice dobře, ale námět mi nesedl. Od určité doby je to už dost hnusné; nechce se mi věřit, že se autor inspiroval skutečnými událostmi. Závěr mi přišel trochu laciný.

30.09.2020 2 z 5

Věk nenávisti Věk nenávisti Pavel Renčín

Super kniha plná zvratů. A první, u které bych uvítala mnohem horší konec.

Zlatý kříž Zlatý kříž Pavel Renčín

Hustý námět, super městská fantasy.

Labyrint Labyrint Pavel Renčín

Vážně skvělá kniha. Trochu připomíná Nikdykde, ale je jiná. Je to první česká urban fantasy, kterou jsem četla. Směle doporučuji k přečtení.

Labyrint u Mrtvého ženicha Labyrint u Mrtvého ženicha Jana Rečková

Velmi milá knížka, dětské, ale přesto kapku děsivá.

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Vážně dobré zakončení celé série. Mám tuhle knihu moc ráda. Suze sice zpočátku jedná jako klasická zamilovaná puberťačka trochu na zabití, ale v konečném důsledku je její oddanost dojemná. Dokáže udělat opravdu silné a odvážné gesto. Které se jí nakonec podivuhodným způsobem vrátí.

V pasti V pasti Meg Cabot

Taky dobrá knížka. Suze už si zvyká, bráchové už nejsou takové zlo, jenže... Nastoupí jiný zloduch a milá Suze je trošku naivní.

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

Opravdu výborný díl, možná nejlepší z celé série. Pátrání po minulosti Jesseho, rekonstrukce a brigáda s prckem, který překvapí... Fakt dost dobré.

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Tahle knížka mi přišla trochu slabší. A těstovitý Adonis Mike... To snad ne.

30.09.2020 3 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Opět pěkný díl. Jen Tada nemohu vystát.

30.09.2020

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Tuhle knihu mám moc ráda. Je to sice dívčí románek oděný do fantasy hávu, ale mně se holka, která vidí duchy a má v pokoji pěkného kluka (třebaže kapku dost mrtvého) prostě líbí. Otec Dominik je taky sympaťák.

Pán přeludů Pán přeludů Graham Peter Taylor

Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších fantasy. Tomas i Rafa jsou sympaťáci, Jacob Crane se mi líbil ještě víc. Zkažený duchovní - zneužití moci - a ousideři, kteří proti ní bojují... Moc se mi to líbilo. Dostala mne postava Abrama; tušila jsem, co je zač a nepřekvapilo mne to. Ale bylo to krásné, i když trochu naivní.

Rozsévač větru Rozsévač větru Maja Lidia Kossakowska

Tuhle knihu miluji. Jsou tam andělé, je tu jistá opora v Bibli a dalších pramenech; autorka si předem musela načíst hodně materiálů; je tu souboj dobra a zla a víc vrstev. Námět s udržením Království nebeského bez Hospodina je zajímavý. I andělé dostali svobodu volby a snaží se jak umí a dají to. Jejich charaktery jsou parádně popsané.

Červená královna Červená královna Matt Ridley

Velmi dobrá kniha. Srozumitelně předkládá odborná fakta.

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Boj králíků o přežití a vlastní domov je tu popsaný úžasně. Metafory, popisy života zvířat, přírody, charaktery králíků... Prostě super.

30.09.2020 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Děsivá, ale dobrá kniha. Občas mne až zarážela podobnost některých rysů se současností. Například všudypřítomné sledování.