Pán přeludů

Pán přeludů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37121/pan-preludu-37121.jpg 3 49 49

Pán přeludů série

Ovládnout všechny přeludy světa, aby mě poslouchaly jako pejsek a škodily na můj rozkaz, to zní lákavě – zvlášť když k tomu účelu vlastním mystickou sošku cherubína a druhý amulet do páru je už někde na cestě. Padoucha Obadiaha Demuralla, který se na oko tváří jako bohabojný vikář z Vísky poblíž města Bělska, může na téhle šílené cestě zastavit už jenom trojice dětí, jež už od pohledu vypadají jako spolek pořádných outsiderů: místní polosirotci Thomas a Kate a tajemný kudrnáč Rafa, kterého vyplavilo moře při obrovské bouři, kdy si zlotřilý kněz ověřoval svou rostoucí moc. Společně s nevypočitatelným pašerákem Jacobem Cranem a dalšími rázovitými postavičkami tohoto pověrčivého koutu Anglie se vydáváme krajem močálů, tajemných chodeb, skřetů, bludníků, nemrtvých příšer s krhavýma očima i strážných andělů ze svaté armády samého Pánaboha, který se ve zdejších lesích na chvíli zjeví, aby usměrnil chod Osudu. S obrovským vypravěčským zápalem zpracovává Taylor v nejúspěšnějším anglickém fantasy románu loňského roku střet křesťanství s kacířstvím vyjádřeným černou magií venkovanů osmnáctého století, ve kterém nakonec nepůjde o nic menšího než o záchranu světa před padlými démony, nad jejichž hrůznou mocí přestává bít srdce. Bude však třeba vylovit ho z kalhot, obrnit všemi zásobami kuráže a otevřít ho víře, naději a lásce, které nás v životě provázejí, abychom se zítra ráno dočkali nového svítání.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Shadowmancer , 2003

mario.nette
24.03.2024 odpad!

Tohle jsem před lety začala číst a nebavilo mě to. Po letech jsem to mu dala šanci a...ne, opravdu to číst nejde :D totální fantasmagorie a kravina.

Hakate
28.08.2022 4 z 5

Skvělá fantasy série, příběh je napínavý, dobře se čte.

Jarka_rybář
30.09.2020 5 z 5

Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších fantasy. Tomas i Rafa jsou sympaťáci, Jacob Crane se mi líbil ještě víc. Zkažený duchovní - zneužití moci - a ousideři, kteří proti ní bojují... Moc se mi to líbilo. Dostala mne postava Abrama; tušila jsem, co je zač a nepřekvapilo mne to. Ale bylo to krásné, i když trochu naivní.

Mistr119
07.07.2017 3 z 5

Nalákala mě obálka, že to bude krásná fantasy, ale zatím se jednalo spíš o brak zahrnující náboženské motivy... :-/ Ale pro porci akce dávám 3*

jaja1989
04.05.2015 odpad!

Bože to byla nuda.

pajuu
13.01.2014 3 z 5

Knihu jsem si nejednou přečetla a mám ji ráda... ano, jsou zde sice zmínky o bohu a ďáblu, andělech atd., ale myslím, že jsou spíše vtěleny do představ o dobru a zlu, než že by dávaly postavám a příběhu nějakou náboženskou konotaci. Objevují se zde i jiné postavy a příšery, které by se, ruku na srdce, církvi příliš nezamlouvaly, i přesto, že se podle jiných komentářů jedná o náboženské bláboly. Nenechte se proto odradit ostatními komentáři a knížku si přečtěte, myslím že jako taková trošku hororová fantasy pro mládež je to ideální čtivo :)

borknagar
27.10.2012 1 z 5

Tato kniha za moc nestojí. Když jsem zjistil, že to má další díly, padly na mě mdloby. Ruce pryč od takovéto knihy, jsou jich tisíce lepších....

Anna7
19.10.2011 odpad!

Nuda, vůbec mě to nebavilo. Ty řeči o Bohu, andělech a ďáblu byly unavující.
Tato série je jednou z nejhorších, jaké jsem kdy četla.

Graham Peter Taylor
britská, 1958