Labyrint u Mrtvého ženicha

Labyrint u Mrtvého ženicha https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349985/bmid_labyrint-u-mrtveho-zenicha-ZMa-349985.jpg 4 30 6

Klášterecké katakomby jsou tak velké a spletité, že propojují celé město i se starým hřbitovem. Dokonce se říká, že v nich žijí upíři… Ať už je to jakkoliv, místní parta dětí, která si hrdě říká Zrůdičky, má pro strach uděláno, a proto si zvolila katakomby za cíl svého tajného plánu. Kam jinam totiž zavést a vyděsit mafiánské vymahače, co většině Zrůdiček obtěžují rodinu, a snad se jich tak jednou provždy zbavit? Jenže pod zemí a ve tmě nic není takové, jaké se to zdá na denním světle, a když se v koutech úzkých chodbiček začnou objevovat rudé oči, na zastavení plánu je už pozdě. Zrůdičky budou muset sebrat kuráž, najít nové spojence, odhalit nepřátele a zjistit, kdo může za podzemní chaos. A hlavně nesejít z cesty – protože kdo se v labyrintu temných chodeb ztratí, už se nikdy nemusí dostat ven.... celý text

Jarka_rybář
30.09.2020 4 z 5

Velmi milá knížka, dětské, ale přesto kapku děsivá.

PrincaListicka
16.09.2020 4 z 5

Tahle milá knížka vypráví o partě více či méně malých dětí, které si říkají Zrůdičky. Tak trochu nezapadají mezi ostatní děti, ať už svými vlastnostmi, nebo svým nadprůměrným intelektem. Jsou opravdu roztomilé a jako celek jsem si je moc oblíbila, každopádně z kraje mi dalo hodně zabrat, než jsem si je všechny zapamatovala, neboť jich je +-10 (parta průběžně roste) a často jsou v příběhu zmiňovány příjmením. Po chvíli jsem si ale na všechny zvykla, musím říct, že každá Zrůdička měla svou osobnost.

Hlavní zápletka knihy poté spočívá ve faktu, že pod Klášterkem (variace na Žďár nad Sázavou) jsou podzemní chodby plné radonu, který má na starousedlíky pozitivní vliv, co se zdraví týče. Takže třeba člověk, který je na vozíku, díky radonu může zase začít chodit.

Zrůdičky se zapletou do záležitostí místního mafiána, který sužuje obyvatele Klášterka, vyžaduje po nich výpalné, a který si chce katakomby přivlastnit. Není však jediný.
Zrůdičky, které už mají dost neustálého vydírání jejich rodičů se rozhodnou vymahače pana Tomana tak trochu postrašit a zavést je právě do oněch podzemních chodeb. To ale ještě netuší, že ve tmě na ně čeká něco daleko horšího, než pár krys a stará plíseň...

Kniha je členěna do spousty kapitol, v jejich názvu se obvykle dozvíme, které části skupiny se týkají. Některé jsou dokonce i z pohledu protistrany, což děj výborně oživuje.

Jak už jsem říkala, postav je tam opravdu kvantum, když připočítám i rodiče všech dětí, takže není vždy úplně snadné se zorientovat kdo je kdo a kde se zrovna nachází.

Příběh ubíhá rychle, celý děj se vlastně odehraje během pouhých pár dnů. Po jeho přečtení jsem dostala chuť prozkoumat, zda Žďár skutečně má takové podzemí, protože je v knize opravdu moc hezky vykreslené.

Zdendula
05.12.2019 4 z 5

Nalákala mne anotace, kamarádka doporučila a já si i v dospělosti užila napínavé čtení. V dětství jsem četla foglarovky od dědy, milovala je, ale trošku mne štvalo to převážně klučičí obsazení. V novějších knížkách se na holky nezapomíná a jsem tomu ráda. Knížka je opravdu napínavá, hrdinové jsou různého věku a dojde i na romantickou linku ... ač obecně romantiku nemusím, zde byla milá a vtipná.

Sali88
25.11.2019 3 z 5

Prostředí katakomb a hřbitova - přesně na takových místech se odehrává většina této knihy. Dobrodružná, lehce fantasy kniha pro mladší čtenáře, připomínající mi období, kdy jsem četla Správnou pětku a jiné knihy. Mé dvanáctileté já by bylo nadšené. První polovinu knihy jsem si opravdu užívala, ve druhé to šlo postupně z kopce, ale celkově kniha vůbec špatná nebyla. Jen část myšlenkových pochodů jedné z dospělých postav se do knihy zkrátka nehodí. 3,4/5*

nada3314
24.11.2019 4 z 5

Než jsem knihu začala číst, zjistila jsem si něco o paní spisovatelce, která psala převážně pro děti a mládež. Jelikož se do této skupiny čtenářů již řadit nemůžu, sama jsem byla napnutá jak se mi kniha bude líbit. Navíc spadá ještě do žánru fantasy, který mě oslovil poměrně nedávno. Ale musím říct, že jsem byla překvapená, kniha se četla fakt lehce, žádný krkolomný děj. Ocitáme se na napínavé prohlídce hřbitova, labyrintu a katakomb. Opravdu bych nečekala, že děj, který se vlastně odehrává jen v podzemí mě chytne. Ze začátku jsem byla překvapená kolik je v knize postav, jsem si říkala, tak to si nikdy nemůžu zapamatovat, to se mi bude plést, ale né...bylo to v pohodě. Všechny postavy jsem si oblíbila a měly v knize své místo, všem jsem fandila stejně. Příběh odsýpal a udržoval mě v napětí jak tohleto všechno skončí...Pro mě velmi oddechové čtení, vhodné pro mládež. Mé dětské srdce zaplesalo, já mám pohádky moc ráda, určitě mě paní Jana nálákala a ráda si přečtu nějakou další knihu od ní...

mot33
27.10.2017 4 z 5

Na Rečkovou takové tahavé docelá dlouhé ,ale stále slušné nad průměr.Prostě katakomby jsou katakomby.

mysteriózní, mystéria

Jana Rečková