Kniha prokletých

Není snadné přežít porážku. Ale někdy je těžší zaplatit cenu, kterou si žádá vítězství. Zranští čarodějové podlehli Temným pánům, po dně vyschlého jezera Fuibazoere se prochází podsvětní stvůry a Albethaneum, kniha bílých kouzel, je ztraceno, protože ho nikdo nedokáže přeložit. Je už jen málo těch, kterým je svědomí milejší než zlato, a Temní z nich prý nejvíce nenávidí ty, kteří se ujímají sirotků… Mistrovská fantasy z pera jedné z nejlepších českých autorek vás zavede do světa, kde se proroctví neplní tak, jak by měla, odvaha se rodí z bolesti a zbraně mají svou vlastní duši....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28003/kniha-prokletych-28003.jpg 4.636
Romány, Fantasy
Vydáno, Straky na vrbě

Kniha Kniha prokletých

moira2912

7.4.2020 - 4,5*
Je to cynické a jako pohádka, bojujeme s netvory a pronášíme zaklínadla. Ke konci mě to chytlo a až do poslední stránky nepustilo. I když jsem byla tak zuřivá kvůli nespravedlnosti a příšerné zákeřnosti. A ztraceným snům.
Je to kniha, která je jako život.
Skoro lituji, že jsem ji četla. Tak mě rozzuřilo, jak smutně dopadla.
Dobrý konec totiž ne vždy znamená to nejlepší pro ty, které jsme se naučili mít rádi.
Ne pro ty, které osud určil jako prokleté.

icezero

pro mě byla kniha docela neznámou ale zaujala obálkou a od autorky jsem krom pár povídek v časopisu Ikarie nic nečetl. Ale rozhodně toho času při čtení nelituju. Skvěle napsaný fantasy příběh, který se tedy rozjíždí poněkud pomalu ... za mě čtyři hvězdičky, právě kvůli obálce, ta je podle mě šílená a to je fantasy obrázků všude plno, mnoho z nich by se hodilo líp

Elea
08.09.2019

Zajímavě vykreslený svět, většinou i sympatické postavy, kniha se dobře četla, přesto všechno jsem s ním hodně bojovala, mnohokrát odkládala, přečetla jiné knihy a znovu se k ní vracela, snad žádnou knihu jsem nečetla tak dlouho.

Laky28
13.10.2018

Skvěle a detailně vykreslený svět i magie v něm. Začátek na sebe sice nechá chvíli čekat, ale pak se příběh rozjede a nastolený drive si drží až do konce. Velice dobrá fantastika, škoda, že již není k dostání a náklad byl tak malý. Určitě by si zasloužila dotisk.

jindra_z
29.03.2018

Jedna z knih které si jednou za čas přečtu znovu... a znovu.

Halka2
26.08.2017

Kniha prokletých mě nejdříve zaujala obálkou. Pak mě ale odrazovala ilustrací uvnitř. Chvíli jsem váhala, ale nakonec zvítězila moje zvědavost. A nelituji. Autorka mě vtáhla do fantastického příběhu a nenudila jsem se. Dávám 5*.
Je to moje první přečtená kniha od autorky a jsem zvědavá na další.

Janet11
11.01.2016

Na to, jak je kniha obsáhlá, mě překvapivě bavila až do konce. Kdybych to nevěděla, ani bych neřekla, že autorem je česká spisovatelka (což je pro mě klad, protože na české autory mám asi smůlu). Určitě sáhnu i po další knize.

Ishmael
30.10.2015

Tak bohužel, této knize jsem absolutně nepřišel na chuť. Nevím, snad mi něco uniklo...

Děj velmi klišovitý, postavy nijak zajímavé a dokonce ani samotná próza mně osobně moc nesedla. Někde se to četlo příjemně a svižně, jindy mi zvláštně poslkládané věty trošičku drhly. Korunu nasadily tak trochu odfláknuté kresbičky, které se nakonec docela ironicky k tomu naivnímu příběhu hodí. Co se dá dělat, knihu zatím odkládám, možná se někdy vrátím.

Noční klub. Díl druhý
Noční klub. Díl druhý