Jarka_rybář

Otrocká krásaOtrocká krásaIlka Pacovská

Stoprocentně úžasná kniha. Jsem blízká tomu označit ji za nejlepší, ale neudělám to, protože mám slabost pro první čtyři díly. Jenže, když tato je prostě skvělá. Děj vyrostl s hrdiny. Je komplikovanější, temnější a bolestnější. Krásně se v něm provazují zážitky z minulých dílů. Štvala mě jen Anděla a jistá část s Vincentem. Tulíci a trpaslíci byli úžasní.

21. listopadu

Žádný sex, je úterýŽádný sex, je úterýTracy Bloom

Knížka je moc fajn. Je vtipná a oddechová. Když potřebujete něco nenáročného k pobavení, sáhněte po ní.

19. listopadu

Emily z NovoluníEmily z NovoluníLucy Maud Montgomery

Krásná kniha. Moc. Emily má neuvěřitelnou představivost. A taky hrdost, sílu, a neochvějnou víru v dobro, které jí pomáhají přečkat zlé chvíle. Rozhodně doporučuji. Emily je super holka.

13. listopadu

Začít znovuZačít znovuMona Kasten

Kniha se mi velmi líbila. Docela mne to překvapilo, jelikož jsem od tohoto žánru nečekala nic extra. Příběh mladých lidí a to, jak se s ním dokázali poprat mne však oslovil a hodně potěšil.

Krutá krásaKrutá krásaRosamund Hodge

Docela zajímavá kniha. Sestavená z "kamenů", které byly vesměs pěkné. Vzniklá stavba ovšem nedržela pohromadě a chyběla jí krása, hloubka a vůbec dobrý pocit. Pardon, ale dočíst to bylo utrpením.

Vrať drakovi, co je jehoVrať drakovi, co je jehoIlka Pacovská

Paní Pacovskou asi miluju. Její knížky mne překvapivě dostaly. A to jsem rozhodně mimo cílovou skupinu. Čtvrtý díl série, ve kterém se mnoho završí, je důkazem autorčina talentu. Fakt paráda.
Nejlepší je asi scéna s výměnou. Tady ale nic neprozradím.;-)

Únosce drakůÚnosce drakůIlka Pacovská

Tohle byl opravdu parádní díl. Plamínkův příběh je dojemný, dramatický i smutný. Moc se mi líbil.

Smrt kouzelného džinaSmrt kouzelného džinaIlka Pacovská

Velmi pěkný díl. Dobrodružný, dramatický a smutný. Džinův příběh mě dostal.

ŽdibřichŽdibřichRichard Skolek

Povedený komiks. Stylem humoru se blíží Korektorovi, ale bohužel mu schází šťáva zmiňovaného komiksu. Tím však nechci Ždibřicha shazovat. Je skvělý! Cynický, vtipný a nekorektní. Vcelku tolerantní a vlídný ve vztahu k náboženství.

Bibličtí archeologové v kouzelném velorexuBibličtí archeologové v kouzelném velorexuJan Hora

Velmi pěkné, dobrodružné, napínavé příběhy s trochou poučení.

Když se introvertka vdáKdyž se introvertka vdáDeborah Tung

Tak tenhle dl mne dojal i pobavil. Připadal mi trochu jako návod na použití mně.:-D

Introvertka v hlučném světěIntrovertka v hlučném světěDeborah Tung

Nádhera! Jakoby to bylo o mně...

Ostrov zasvěceníOstrov zasvěceníIlka Pacovská

Opravdu krásný příběh. Nejsem cílová skupina, přesto mne fantasy o dětech, síle přátelství a dávkou přírody jednoduše dostala. Krása.

Otrapové, škodiči, naschválníci, prudičiOtrapové, škodiči, naschválníci, prudičiDagmar Kýrová

Překrásná kniha schválená i arbitrem nejvyšším, takřka půlroční slečnou. Úchvatné obrázky, vtipné říkanky.

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleGail Honeyman

Zajímavé čtení, respektive poslech. Hlavní hrdinka zažila v dětství otřesné věci, takže je s podivem, jak dobře se s nimi dokázala vyrovnávat sama. Nebylo to dokonalé, proto je dobře, že se jí nakonec dostalo pomoci.

Komentář uživatele los této knize velmi křivdí. O proměně ošklivého káčátka v městskou pipku její příběh není. Je o vyrovnání se s přízraky minulosti. Stojí za přečtení, i když musíte mít trochu silnější žaludek.

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliWendy Holden

Uf. Silná kniha. Naprosto jedinečná, protože přináší pohledy žen. Po přečtení Utekl jsem z Osvětimi je to opět drsné, ale úplně jiné díky těm neobyčejně silným ženám.
Proložení historickými reáliemi doby je parádní, zasazuje dění v táborech do kontextu. Dodává knize další rozměr.

KaktusKaktusSarah Haywood

Velmi příjemná kniha. Susan je silná žena. Poněkud nesympatická, ale má k tomu své důvody. Její jednání je tedy pochopitelné. Poslouchat její příběh bylo někdy velice vtipné, jindy smutné a někdy i k naštvání.
Perfektní příběh.

Audiokniha je velmi pěkně namluvená.

Dobronínské morytátyDobronínské morytátyVlastimil Vondruška

Úžasný příběh, ve kterém není nic tak, jak se zdá. Pan Vondruška vytvořil parádní propletenec.

Dovolená s moderním fotremDovolená s moderním fotremDominik Landsman

Hmmm. Dovolená byla vcelku vtipný poslech. Natašin humor mi ale někdy dost nesedl. Přišel mi mnohem hloupější a a krutější než ten jejího muže. Místy to ale bylo prima.

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětíDeníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětíDominik Landsman

Neodolatelná kniha. Vtipná, cynická a krutá. Ale naprosto super.

Zápisky mladého lékařeZápisky mladého lékařeMichail Afanasjevič Bulgakov

Moc pěkná kniha. Příhody mladého lékaře (a nejen jeho) jsou popsané až neuvěřitelně poutavě. Doporučuji.

Námluvy s kocouremNámluvy s kocouremMelinda Metz

Vtipná, příjemná oddechovka.

Cesta do NidarosuCesta do NidarosuAndrzej Pilipiuk

Cesta do Nidarosu mne překvapila. Zpočátku se mi vůbec nechtělo dát jí šanci, linie s kupci z Hanzy mne vyloženě rušila. Naštěstí tu měli více prostoru hrdinové propadnuvší se časem, jejichž příběh a boj o přežití mne chytil. Moc se mi líbily reálie světa z počátku novověku. Budu shánět další díly.

Na chalupě s moderním fotremNa chalupě s moderním fotremDominik Landsman

Moc vtipná knížka. Čeňkův pohled je jiný než tatínkův, má jiný humor, líbí se mu jiné věci. Není to tedy srovnatelné s Deníčky, ale stejně moc vtipné. Zajímalo by mne, co by tomu řeklo dítě, kdyby to náhodou přečetlo či si poslechlo jako audioknihu. :_D

Měsíční prachMěsíční prachArthur Charles Clarke

Parádní příběh. Měsíční prach je zrádný...

Hvězdní honáciHvězdní honáciJiří W. Procházka

Super kniha zařaditelná ke klasice žánru. Krávy, vesmír a boj. Skvělé.

Šla Nanynka do kapustyŠla Nanynka do kapustyJosef Majčák

Veselá knížka, která formou básniček učí děti rozumět slovenským/českým slovíčkům. I mně tam pár slůvek překvapilo, třebaže nejsem dítě. Básničky mne pobavily.

Nejvzdálenější pobřežíNejvzdálenější pobřežíUrsula K. Le Guin

Super kniha. Zápletka je zajímavá, dramatická, cesta dost náročná. Líbí se mi mladý princ Arren a jeho vztah ke Gedovi. Ged je trochu smutný, hodně tajemný, ale správný. A draci... Ti jsou jako vždy super. Hlavní záporák je samozřejmě pořádně hnusný - to jak dokázal vysávat svět... Myslím, že pouze magie by jeho žízeň utišit nedokázala.

TehanuTehanuUrsula K. Le Guin

Tehanu. Zajímavý díl. Již Atuánské hrobky mi přišly komorní, ale proti Tehanu byly přímo toulavé. Tato kniha se celá odehraje doma, na Gontu, přesto obsáhne spoustu dramat, třebaže je i velmi poklidná a zaměřená převážně na Tenar, Geda a malou Theru.

První dámská detektivní kancelářPrvní dámská detektivní kancelářAlexander McCall Smith

Pěkná nenáročná oddechovka. Chybí tu napětí, které bych od detektivky očekávala, ale na druhou stranu je to mile odlehčená kniha.