Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Adventní pohádky Adventní pohádky Dana Doležalová

Hezká knížka. Pohádky připomínají ty, které známe od Erbena a Němcové. Jen mi trochu vadilo opakující se schéma pohádek a nevánoční tématika.

28.12.2022 3 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Co si o této knize pomyslet? Na jednu stranu úžasná, na druhou nuda. Naštěstí se mi Corwinovy osudy vesměs líbily.

05.12.2022 4 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Úchvatná kniha. Autor má odvahu, nadhled, vtip a boty z kůže toulavého telete. Doporučuji všema deseti!

04.12.2022 5 z 5

Srdce a mozek Srdce a mozek Nick Seluk

Vážně vtipné.

23.11.2022 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Vážně dobrá kniha.

05.11.2022 5 z 5

Strážce ztracených měst Strážce ztracených měst Shannon Messenger

Prima příběh. Jen materiál, ze kterého elfové staví, je divný.

19.10.2022 4 z 5

Garfield - Pán z Ementálu Garfield - Pán z Ementálu Jim Davis

Garfield. Mistr super!

05.10.2022

Analfabetka není lehké čtení. Je však dobře absurdní a za těch pár dnů, kdy jsem ji četla, stála.

05.10.2022 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Po přečtení Hotýlku na Islandu jsem s nadšením sáhla po Chatě. Musím řící, že mne moc nezaujala. Příběh je napsaný dobře, ale hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí. Další díly série asi číst nebudu.

28.09.2022 4 z 5

Hlášky ze základky Hlášky ze základky Anna Lukešová

Vtipné, aktuální a reálné. Jen mne občas rušily chyby v textu.

26.09.2022 4 z 5

Chemický chaos Chemický chaos Nick Arnold

Pěkná kniha. Poutavě a vtipně podaná. Pro člověka, který je chemií nepolíbený nebo mu na zákldce nejde/nešla je to super kniha. Zjistí, že chemie je sranda.:-D

26.09.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Výborná oddechovka. Velmi se mi líbila atmosféra i popisy Islandu.

20.09.2022 5 z 5

Dobrý den, soudružko učitelko: Husákovy děti ve školních lavicích aneb jak to tenkrát vážně bylo Dobrý den, soudružko učitelko: Husákovy děti ve školních lavicích aneb jak to tenkrát vážně bylo Ondřej Horák

No, nevím. Na knihu jsem se těšila, ale dojmy z ní mám spíše smíšené. Je spíše citově zabarvenou směskou vzpomínek než pramenem pro poznání doby. Fotografie a ilustrace často doplňují text je nedostatečně, věci zníměné v textu často nejsou na obrázcích. Informační hodnota je tedy malá. Mám pocit, že jsem se nedozvěděla skoro nic.

14.09.2022 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Pěkná kniha. Trochu jiná, než jsem čekala, popisy přírody byly spíše poetické než popisné, ale dalo se na to zvyknout. Kyin život byl opravdu tvrdý, tolik osamělosti si nikdo nezaslouží.

03.09.2022 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hodně dobré. Dojemné.

01.09.2022 4 z 5

Svátost smíření ve světle Ducha svatého Svátost smíření ve světle Ducha svatého Josef Prokeš

Inspirativní. Vede k novému přemýšlení nad svátostí smíření.

30.08.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kája je super! Jeho lumpačiny a rozumy jsou příjemným pohlazením po duši.

24.08.2022 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Moc dobrá kniha. Hrůzy války a nutnosti přežít podané očima malého kluka, který vidí věci jinak. Knížka popisuje zlou dobu a skutečně v ní potkáme mnoho zlých činů, přesto je tu i pořádný kus idyličnosti a klidu. Je fakt, že hrdina měl hodně štěstí a že mé chápání idyličnosti zahrnuje i dost práce, takže svou poznámkou nechci naznačit, že to měl hrdina lehké; rozhodně neměl a pral se se vším obdivuhodně silně.

23.08.2022 5 z 5

Pominuté chvály Pominuté chvály Štěpán Smolen

Pominuté chvály jsou úžasné. Prosté a obyčejné, přesto obnažují až na dřeň. Ukazují, že i ve slabosti, opovržení, v naší každodenní malosti a malichernosti je šance. Je ale potřeba chtít vidět věci jinak, neměřit je svým pohodlím a svým jedem.
Musím říci, že kniha mnou hodně otřásla. Taky jsem jedovatá až běda. Zároveň se mi ale nabídla i cesata, jak ten jed začít odevzdávat Bohu.

21.08.2022 5 z 5

Raněný jestřáb Raněný jestřáb Dixie Browning

Docela hezký, jemný příběh. Bez kliček a intrik, což mne potěšilo.

21.08.2022 4 z 5