Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Někde ještě svítí slunce Někde ještě svítí slunce Michael Gruenbaum

Dobrá kniha o drsných událostech. Líbilo se mi, že je psaná očima malého kluka.
Nikdy jsem vlastně nečetla nic o pobytu v Terezíně, vždycky jen o Osvětimi a vyhlazovacích táborech. I díky tomu je kniha jiná.

19.03.2024 4 z 5

Muž na pokraji vzplanutí Muž na pokraji vzplanutí Jiří Hájíček

Docela pěkné básničky. Stručné, jak mám ráda, ale některé jsem nepochopila. To však asi nevadí.

03.03.2024 4 z 5

Tily a knižní tuláci Tily a knižní tuláci Anna James

Krásná kniha. Motiv knižního tuláctví se mi tolik líbí...

18.02.2024 5 z 5

Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Zdeněk Ležák

Hodně dobré. To by si měl přečíst každý. Ti kluci byli fakt stateční a jejich mise byly dost náročné.

07.02.2024 5 z 5

Císařovna Zita: Poslední česká královna Císařovna Zita: Poslední česká královna Gaëtan Évrard

Nádhera. Silný příběh hodný následování. Císařovna Zita zažila velmi náročný a bouřlivý život - dvě světové války, exil, smrt manžela i dítěte, nejistotu ohledně dalšího osudu... Kéž bychom dokázali mít stejnou víru v Boha, jako měla ona.

06.02.2024 5 z 5

Akce Kámen Akce Kámen Michal Kocián

Hodně dobrý komiks. Čte se sám, ačkoli má opravdu závažné a tragické téma. Víc takových komiksů. Přibližují naši nedávnou historii i takovému ignorantovi, jako jsem já.
Přiznávám, že mě u čtení až mrazilo. Připadalo mi, že máme jako národ hodně krátkou paměť a měli bychom si tohle období znovu připomenout.

05.02.2024 5 z 5

Alma a Svět obrazu Alma a Svět obrazu Lucie Paulová

Nádherná knížka. Propracovaná i co do reálií doby. Moc se mi líbilo, jak se Alma skamarádila s holkami a jak se snažila napravit, co se dalo. Je to nádherný dobrodružný příběh.

03.02.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda nebo lež má rozporuplné komentáře a já se nedivím. Není to zvlášť dobrá kniha, ve srovnání s mistry žánru je příběh plytký a zanechává jen pachuť.
Byla to nuda. V první čtvrtině knihy jsem se nudila tak, že jsem to chtěla vzdát. Nebýt toho, že jsem příběh poslouchala jako audioknihu při jiné činnosti a úcty k holkám, které mi knihu doporučily, tak to vzdám a marním svůj den něčím užitečnějším.

30.01.2024

Nevšedníci Nevšedníci Tereza Přibilíková

Super kniha o lidech s vznešenými sny a odvahou si za nimi jít. Příběh trojice mužů jsou popsány čtivě a jsou k nim moc pěkné ilustrace.

17.01.2024 5 z 5

Invaze rušivých elementů Invaze rušivých elementů Tess . (p)

Dost vtipné.

12.01.2024 5 z 5

Medik bez zábran : (Papua Nová Guinea 8. 2. - 5. 9. 2020) Medik bez zábran : (Papua Nová Guinea 8. 2. - 5. 9. 2020) Jaroslav Střasák

Super kniha. Vtipná sonda do života dobrovolníka na exotické Papui.

12.01.2024 5 z 5

Ostravský páter Ostravský páter Marek Skřipský

Skvělá kniha. Ani slovo v ní není zbytečné. Má dokonale vystižené reálie, používá i místní nářečí.
Moc se mi líbí postava otce Josefa. Je to velký sympaťák. Má rozum i vtip. Taky vlastní názor.

09.11.2023 5 z 5

Politika touhy: Sex a věda v komunistickém Československu Politika touhy: Sex a věda v komunistickém Československu Kateřina Lišková

Skvělá naučná kniha o historii sexu, sexuality a populační politiky za komunismu. Dobré čtení.

29.08.2023 5 z 5

Církev ve cmyku Církev ve cmyku Tomáš Cyril Havel

Zajímavá a užitečná kniha. Trochu méně technická, než jsem si představovala, přesto užitečná.

29.08.2023 4 z 5

Jerzy Popieluszko - Pravdou proti totalitě Jerzy Popieluszko - Pravdou proti totalitě Bernard Brien

Krásná kniha. Souhlasím s komentářem archandelky. Otec Popieluszko byl silná osobnost a jeho životopisec, kterému se podařilo napsat čtivou knihu je taky silná persona; stát se knězem po šedesátce a dvou manželstvích vyžaduje opravdu hluboké obráceni a silnou víru.

29.08.2023 5 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Jiří Adam z Dobronína opět nezklamal. Skvělá oddechová detektivka z české historie.

08.06.2023 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Moc hezká kniha. Jedinečná svým stylem vyprávění. Matylda je moc chytrá a kouzelná.

31.05.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Hezká oddechová četba. Příběh je milý, postavy úžasné, moc se mi líbily jejich charaktery. Knížka mne potěšila i pobavila.

21.05.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Pěkné, hodně pěkné. Začátek mne vůbec nechytil, ale potom to dostalo spád a já se jen divila. Paráda.

10.05.2023 5 z 5

Sibiřské haiku Sibiřské haiku Jurga Vilė

Tahle kniha je zvláštní. Vypráví krutý příběh, který se stal, a přesto z ní nemrazí. Spolu s kresbou je úžasná.

08.05.2023 5 z 5