Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Pomsta hlídaných Pomsta hlídaných Bill Watterson

No, upřímně, hlídat takové děcko, jak je Calvin... Ta Rosalyn fakt musí být dračice, i mne občas pěkně děsila.

Vědecký pokrok dělá „žbuch“ Vědecký pokrok dělá „žbuch“ Bill Watterson

Calvin... Občas pěkně děsivý týpek, o kterém nevím, zda není jen přemoudřelým dítětem, kterému se nikdo moc nevěnuje, nebo psychicky narušeným jedincem. Každopadně mne velmi baví.

02.10.2020 5 z 5

Svět na konci času Svět na konci času Frederik George Pohl Jr.

Zajímavý a poněkud děsivý román. To, jak si někdo takřka z nudy může hrát s vesmírem, s osudy těch, o kterých ani neví. Zajímavé je i to, jak se se změnami vyrovnávali lidé. Rozhodně je tu mnoho podnětů k přemýšlení.

02.10.2020

Nemilovaná Nemilovaná Gabriela Stein

Věřím, že někomu se kniha mohla líbit. Pro mne to byla jen nouzovka do vlaku. Svůj účel však splnila.

02.10.2020 2 z 5

Mízožravci Mízožravci Petr Boček

Knížka mne zaujala, třebaže nemám ráda horory. V tomhle příběhu je však cosi chytlavého. Příběh je dobrý, poměrně uvěřitelný, obsahuje tajemná a zakázaná místa, speciální látku s podivnými vlastnostmi, která má moc měnit lidi, pěkně popsané postavy... Většinou mne horory od určité doby nudí, ale tady se to nestalo.
Je to spíše oddechová četba, ale super.

02.10.2020 4 z 5

Korzárská čtverylka Korzárská čtverylka Michael Bronec

Čím dál tím lépe. Pan Bronec umí. Příběh se pěkně rozběhl, postavy si "užívají" problémů. Velmi se mi zde líbí Arnošt Kodex.

Putování Putování Michael Bronec

Děj se nám rozbíhá, košatí... V téhle knize se mi nejvíc líbili Korzáři; je to opravdu zajímavý národ.

Mračna nad Arénou Mračna nad Arénou Michael Bronec

Příjemná oddechovka. Česká sci-fi v pravém vesmírném stylu. Bravo!
Líbí se mi postavy. Arnošt Kodex je velmi sympatický, byť trochu drsňák a politik. Ostatní hlavní postavy, jeho kamarádi z dětství a asistent, jsou velmi hezky vykresleni. Zaujal mne i děj.
Knížku mohu jen doporučit všem, kteří si chtějí odpočinout u pěkné české sci-fi.

Prstencový svět Prstencový svět Larry Niven

Tahle knížka rozhodně stojí za přečtení. Zaslouží si mnohem vyšší hodnocení. Námět je velmi dobrý, děje odehrávající se v uzavřené oblasti mám ráda. Docela zajímavé mi přišlo i uvažování loutkářů. A to, jak dopadlo štětí... Jo, to bylo opravdu dobré. Taky je tu zajímavý obraz toho, co může zničit civilizaci.
Opravdu stojí za přečtení.

02.10.2020 5 z 5

Vnitřní svoboda - síla víry, naděje a lásky Vnitřní svoboda - síla víry, naděje a lásky Jacques Philippe

Milá, pravdivá, praktická knížka. Doporučuji všem, kdo se chtějí něco dozvědět o svém vnitřním životě.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na tuto knihu mám rozporuplný názor. Není dobrá, ale špatná taky ne. Mediální propagaci si asi nezaslouží, přesto jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Postavy byly sice na přesdržku, líbil se mi prakticky jen ten zrzek z vlaku a policajt, takové epizodní roličky, jelikož hlavní postavy za moc nestály. A mám ráda vlaky.
Námět není špatný, vlastně se mi moc líbil. Vlastně i nápad s hlavní hrdinkou, která je zřejmě outsider všech outsiderů, je dobrý. Její boj je sympatický a několikrát mi připomněl situace z mého života, a to já nepiju, ani nemám tak zpackaný život - některé situace jsou zřejmě univerzální...
Jenomže. Ono je to celé trochu podivné, mělké a občas otravné. Z hlavních postav není sympatická skoro žádná. Jsou tak nějak divně uvěřitelné. Prostě jako celek postavený z dobrých částí, které spolu ale moc neladí.

01.10.2020 3 z 5

Rok dona Camilla Rok dona Camilla Giovannino Guareschi

Tuhle knížku miluji. Don Camillo pro mne má tvář T. Hilla, který ho představoval ve filmu, ale to nevadí. Je super, jak se snaží žít se svými ovečkami, starostou, který je komunista a taky pěkný svéráz... Parádní kniha pro zasmání.

01.10.2020 4 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Velmi poutavý a dojímavý příběh o mladém knězi, který je poslán do indiánské vesnice. Je konfrontován nejen s duchovní službou, ale i se světem, který pomalu upadá v zapomnění (životní styl a legendy indiánů) díky nastupujícímu světu bílých lidí.
Moc se mi líbil i závěr knihy. Je opravdu výborně vyřešený.

01.10.2020 5 z 5

Moc se mi líbil i závěr knihy. Je opravdu výborně vyřešený.

Život Dona Boska Život Dona Boska Teresio Bosco

Krátký výtah ze světcova života. Dobrá kniha se skvělou úpravou.

Don Bosco Don Bosco Teresio Bosco

Velmi čtivě napsaný životopis světce. Kniha podává jeho život poutavým a civilním způsobem. Není "legendárně přeslazená", ale živá.

Město a hvězdy Město a hvězdy Arthur Charles Clarke

Jedna z nejlepších knih autora, tedy alespoň dle mého skromného názoru. Velmi mne zaujala myšlenka předchozích životů a člověka, který je nemá. A to, že některé věci mohly být jinak, než jak se v Diasparu tvrdilo.

01.10.2020

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Jedna z knih, které mne zároveň bavily i děsily. Vize planety v sevření rostlin, kde jsou pohřbeny trosky civilizace před úpadkem... A nejhorší je předestřené vysvětlení, co vlastně může za lidský mozek - to mne docela vyděsilo.

01.10.2020 4 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Alenka je tedy číslo. Opravdu mne překvapuje, jak je oblíbená a co všechno jí projde. Na druhou stranu je také zajímavé to, že její pohled dítěte, které nemá tolik znalostí jako dospělí vědci, někdy odhalí velmi důležité skutečnosti.

01.10.2020 5 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Jedna z knih, které stojí za několikeré přečtení. Líbí se mi, jak je tam popsán život v osadě, boj o přežití, stařešinové, kteří ještě přežívají, postupný úbytek znalostí a potom cesta na sever... Zajímalo by mne, jestli se naděje naplnily.