Don Bosco

Don Bosco https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98465/don-bosco-98465.jpg 5 36 10

Světec 19. století Don Bosco byl Janem Pavlem II. prohlášen za otce a učitele mládeže celého světa. Byl pedagogem v terénu, zakladatelem večerní školy, dětských domovů, středisek mládeže, dělnických sdružení. Léčil bolesti svého století - analfabetismus, nezaměstnanost, problémy opuštěné dospívající a pracující mládeže. Je zakladatelem kongregace salesiánů (SDB). Kniha je sestavena z vlastních pamětí Dona Bosca a čerpá z dvaceti svazků životopisných pamětí jeho žáků a spolupracovníků. ... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Portál

Don Bosco

Alcarmo
18.03.2023 3 z 5

Poutavý příběh italského světce, i když místy možná trochu jednostranně podaný. Don Bosco očima salesiánského kněze a popularizátora rozhodně stojí za pozornost. Teresio Bosco se touto knihou pokusil vyplnit prostor mezi hezkou pohádkou a kritickými studiemi. Podle mého názoru mírně sklouzává k té první skupině. To ale vůbec neubírá nic z dojmu, který Don Bosco zanechal v srdcích salesiánů, jejich podporovatelů i mnoha čtenářů. Včetně toho mého. České vydání z roku 2004 však narušuje množství chyb (interpunkce, překlepy apod.), vyvolávající otázku, zda někdo knihu redigoval.

Jana512
30.04.2022 5 z 5

Životopis světoznámého italského kněze, který vyrůstal jako chudý chlapec, a proto měl velké pochopení pro chudé hochy, přicházející do města za prací nebo za vzděláním. Věnoval se jim, aby získali nejen řemeslo, ale aby je osamělost nebo nesprávný způsob života, neohrozil. Založil, dnes již po celém světě rozšířenou, Kongregaci Salesiánů. Kniha vznikla při stém výročí úmrtí tohoto světce, kdy působení salesiánů bylo rozšířeno do celého světa.

GabrielleT.
05.12.2021 5 z 5

Krásný životopis krásného člověka. Jedná se o velmi poutavé, inspirativní a povzbudivé čtení. Dona Bosca si zamilujete.

kacaabba
03.10.2021 4 z 5

Polodokumentární životopis dona Bosca, který mne bavil, protože mne bavil Bosco.

Jarka_rybář
01.10.2020 4 z 5

Velmi čtivě napsaný životopis světce. Kniha podává jeho život poutavým a civilním způsobem. Není "legendárně přeslazená", ale živá.

Disk
24.03.2019 5 z 5

Formálně netypický životopis jednoho z nejvýznamnějších novodobých světců Dona Boska, o to však poutavější. Kniha Teresia Boska se čte jedním dechem a fascinuje nejen životem zakladatele salesiánské kongregace, ale i perfektním zasazením do dějinného kontextu. Knižní Don Bosco tak nežije ve vzduchoprázdnu a ve vlastním světě, ale dokázal reagovat na problémy své doby. Svůj život naplnil až do konce svých dnů a své následovníky nepřestává inspirovat. Jen je škoda, že česká verze knihy (vydání z roku 2014) obsahuje velké množství školáckých sazečských chyb, dost to ubírá na poutavosti, ale dramatický život Dona Bosca naštěstí tuto skutečnost přebíjí.

TaLu
22.05.2018 5 z 5

Velmi poutavým způsobem autor přiblížil ve své knize postavu italského kněze, Jana Bosca, který se věnoval mládeži ohrožené a opuštěné a založil řád salesiánů, který jeho myšlenky přetváří do skutků i v současnosti. Těmi nejchudšími a nejpotřebnějšími dnes mohou být i mladí lidé patřící do velmi bohatých rodin. Kněz Jan své chlapce bavil kopanou a zprostředkovával jim jedinečný pocit, že je někdo má rád takové jací jsou. Mnozí na něho vzpomínají tak, že když s ním vedli rozhovor, měli dojem, že jsou pro něho nejdůležitějšími na celám světě. Věnoval jim celou pozornost.
Pozoruhodný životopis velmi dobře napsaný.

Shardlake
16.03.2015 5 z 5

Po letech jsem si opět četbou této knihy připomněla život Dona Bosca a musím říct, že kdykoliv čtu tuto knihu, mám pocit, že mně Don Bosco vede za ruku a ukazuje mi radosti i strasti života jeho doby i díla, které vybudoval z ničeho.

Shardlake
11.08.2012 5 z 5

Kniha je pro mne oddechovou četbou a velice ráda se k ní vracím.

WEIL
01.07.2011 3 z 5

Sice se k jeho odkazu a poselství hlásí jeho následovníci i dneska, ale spíše ho využívají formálně, než aby dělali to, co dělal on sám.

světci

Teresio Bosco