Don Bosco

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Světec 19. století Don Bosco byl Janem Pavlem II. prohlášen za otce a učitele mládeže celého světa. Byl pedagogem v terénu, zakladatelem večerní školy, dětských domovů, středisek mládeže, dělnických sdružení. Léčil bolesti svého století - analfabetismus, nezaměstnanost, problémy opuštěné dospívající a pracující mládeže. Je zakladatelem kongregace salesiánů (SDB). Kniha je sestavena z vlastních pamětí Dona Bosca a čerpá z dvaceti svazků životopisných pamětí jeho žáků a spolupracovníků. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98465/don-bosco-98465.jpg 4.524
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Portál
Orig. název

Don Bosco

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Don Bosco

Přidat komentář
Jarka_rybář
01. října

Velmi čtivě napsaný životopis světce. Kniha podává jeho život poutavým a civilním způsobem. Není "legendárně přeslazená", ale živá.

Disk
24.03.2019

Formálně netypický životopis jednoho z nejvýznamnějších novodobých světců Dona Boska, o to však poutavější. Kniha Teresia Boska se čte jedním dechem a fascinuje nejen životem zakladatele salesiánské kongregace, ale i perfektním zasazením do dějinného kontextu. Knižní Don Bosco tak nežije ve vzduchoprázdnu a ve vlastním světě, ale dokázal reagovat na problémy své doby. Svůj život naplnil až do konce svých dnů a své následovníky nepřestává inspirovat. Jen je škoda, že česká verze knihy (vydání z roku 2014) obsahuje velké množství školáckých sazečských chyb, dost to ubírá na poutavosti, ale dramatický život Dona Bosca naštěstí tuto skutečnost přebíjí.


TaLu
22.05.2018

Velmi poutavým způsobem autor přiblížil ve své knize postavu italského kněze, Jana Bosca, který se věnoval mládeži ohrožené a opuštěné a založil řád salesiánů, který jeho myšlenky přetváří do skutků i v současnosti. Těmi nejchudšími a nejpotřebnějšími dnes mohou být i mladí lidé patřící do velmi bohatých rodin. Kněz Jan své chlapce bavil kopanou a zprostředkovával jim jedinečný pocit, že je někdo má rád takové jací jsou. Mnozí na něho vzpomínají tak, že když s ním vedli rozhovor, měli dojem, že jsou pro něho nejdůležitějšími na celám světě. Věnoval jim celou pozornost.
Pozoruhodný životopis velmi dobře napsaný.

Shardlake
16.03.2015

Po letech jsem si opět četbou této knihy připomněla život Dona Bosca a musím říct, že kdykoliv čtu tuto knihu, mám pocit, že mně Don Bosco vede za ruku a ukazuje mi radosti i strasti života jeho doby i díla, které vybudoval z ničeho.

Shardlake
11.08.2012

Kniha je pro mne oddechovou četbou a velice ráda se k ní vracím.

WEIL
01.07.2011

Sice se k jeho odkazu a poselství hlásí jeho následovníci i dneska, ale spíše ho využívají formálně, než aby dělali to, co dělal on sám.

Doporučujeme

Musela jsem zemřít
Musela jsem zemřít
Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije
A proto skáču
A proto skáču
Sedm let v Tibetu
Sedm let v Tibetu