Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Balady a jiné básně věčného studenta Roberta Davida Balady a jiné básně věčného studenta Roberta Davida Vítězslav Nezval

Pěkný soubor. Nejlepší je první sbírka, 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida, 100 sonetů zachránkyni věčného studenta Roberta Davida je naopak částí nejslabší, 70 básní z podsvětí na rozloučenou se stínem věčného studenta Roberta Davida je kvalitativně mezi nimi.
Rozhodně doporučuji všem, kdo nemají rádi upovídanou poezii.

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

(SPOILER) Výborné. Baritmaeus je drzý hajzlík, Nathaniel naivka, ale dohromady je to super.

Strážce snů Strážce snů Vonda N. McIntyre

Poetická postapokalyptická sci-fi. Je v ní romantika i silné charaktery. Lidé hodní, zlí i něco mezi. Svět pod kopulí je drsný.

Dárce Dárce Lois Lowry

Výborná kniha. Trochu děsivá, ale ne plochá. I ve sjednocené době existují určité odchylky. Systém přípravy na povolání v podstatě od školky a následný výběr už ve dvanácti mi přišly zajímavé, leč poněkud zbytečně zatěžující děti - připadalo mi, že se z nich příliš rychle stávají dospělí.
Námět je rozhodně zajímavý. Je dobré, že se někdo vzepřel. Závěr byl sice uspěchaný a dramatický, ale k situaci v příběhu se podle mého názoru hodil.

Dvanáct v síti Dvanáct v síti Adalbert Eberhard Seipolt

Super kniha, která ukazuje, jak to mohlo být... Jací mohli být apoštolové, když je Ježíš povolal. Líbí se mi vylíčení jejich osudů, jejich mládí, které sice může být kapku v rozporu s tehdejší realitou, ale na druhou stranu je dělá ještě lidštějšími... I vyprávění v mezihrách.
Super kniha.

Odpusť, bratříčku Odpusť, bratříčku Eva Bešťáková

Opravdu krásná a jemná kniha o dívce, která se snaží zachovat správně dle svého přesvědčení.

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Výborná kniha, na to že se jedná o romantickou literaturu. Příběhy z počátků osidlování Ameriky. Tento obsahuje vše, co mám ráda - boj o spravedlnost, snahu znovu začít, pěkné charaktery a vcelku uvěřitelnou lásku z příležitosti. Shemainin příběh, který se proplétá s temnou minulostí Gageovou stojí za přečtení. Navíc je tu Marry Margaret...

Alois Nebel: Na trati Alois Nebel: Na trati Jaroslav Rudiš

Pokračování osudu Aloise Nebela, které je také hodně zajímavé a chytlavé. Rodičovství Aloise a Květy mne překvapilo. I když asi nemuselo.

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Je zajímavé, v jaké situaci Aloise Nebela potkáváme. Scéna na nádrží je dobrá. Jeho vidiny, o kterých občas nevím, zda nejsou pravda, určitá osamělost míst i lidí, která z děje čiší, styl kresby... Všechno je opravdu dobré, zasahující.

Mike a Lili Mike a Lili Lenka Češková

Moc pěkná a chytlavá knížka. Problémy, které ti mladí řeší, a to, jak vyzrále se k nim postaví... Opravdu dobré. Je vidět, že autorka jejich svět dobře zná. Což mohu posoudit i podle toho, že v mnohém jsem se sama poznávala, knížka je tedy opravdu ze života.

02.10.2020 5 z 5

Max: Vyprojektovaný kluk z předměstí Max: Vyprojektovaný kluk z předměstí Veronika Grohsebner

Velmi pěkná kniha, která mne chytla od prvních stránek. Max, který je fakt šikovný, ale zanedbávaný kluk v kontrastu s postiženým chlapcem a jeho milující rodinou... Životní odhalení, která otřesou celým životem a čtenáře přimějí zamyslet se nad možnostmi dnešního světa (a že jsou občas dosti děsivé)...
Parádní příběh.

Jáchym a Desatero Jáchym a Desatero Brigitte Endres

Knížka, která velmi srozumitelně a názorně představuje Boží pravidla pro dobrý život. Desatero trošilinku zná vlastně každý, a právě proto stojí knížka za přečtení. A podle mého názoru i pro nevěřící.

02.10.2020 5 z 5

Indiánova žena Indiánova žena Bronwyn Williams (p)

Zajímavá knížka o tvrdém životě a rozhodnutí, která ho navždy změní. Pěkná oddechovka.

02.10.2020 3 z 5

Zlaté zrcadlo Zlaté zrcadlo Ondřej S. Nečas (p)

Hejtman na výjezdu a fantasy, která svým způsobem vlastně není fantasy. Vše se dá vysvětlit logikou, ačkoli občas dosti pokřivenou. Výborný příběh. Doufám, že není poslední, že autor se k sérii ještě vrátí.

02.10.2020 4 z 5

Případy hejtmana Ambrože Případy hejtmana Ambrože Ondřej S. Nečas (p)

Mé první seznámení s hejtmanem Ambrožem. A nebylo to marné. Ambrož je opravdu sympatický chlap. Už ne mladý, ale zato rozvážný a zkušený, moudrý. A jeho parta složená z různých figurek také stojí za poznání.

02.10.2020

Zkažené sémě Zkažené sémě Ondřej S. Nečas (p)

Výborná kniha, výborný svět. Sice trochu slabší, než ostatní knížky z Bludova, ale pořád super.

02.10.2020 3 z 5

Anjel Anjel Jakub König

Na tuhle knížku musíte být cynik a mít nadhled, jinak to nejde. Postava životem semletého anděla a jeho filosofické úvahy...
Škoda, že není víc dílu.

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Pěkný příběh. Ginny je opravdu bojovnice, rány osudu zvládá velmi dobře. Musím také říci, že autorka předvedla zajímavé náměty - třeba to, co se stalo Lise a jak, plus motiv zakopaných tajemství...

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Knížka, kterou bych mohla číst stále dokola. Je to úžasná pohádka s výbornými postavami překvapivými zvraty. Září jako ta hvězda, která spadla z nebe.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasný příběh muže, který pochopil... A jeho pochopení dokázalo změnit ten kousek světa v němž žil.
Velký příběh na malém prostoru.