Alois Nebel

Souborné vydání železničářské trilogie rozšířené o alternativní konec. V hlavní roli Alois Nebel, narozen ve znamení Vah roku 1948 ve Frývaldově, dříve Freiwaldau, nyní Jeseník. Celý život u dráhy, stejně jako jeho příbuzní. Sbírá jízdní řády, pije pivo, kouří a občas v mlze vidí to, co jiní nevidí. Naposledy pracoval jako výpravčí v Bílém Potoce. Pak mu vlaky, projíždějící stanicí napříč celým stoletím, zatemnily mysl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7265/big_alois-nebel-ejk-7265.jpg 4.1264

Kniha Alois Nebel

PastorMal13

Děj se sice mírně od filmu liší a je rozsáhlejší, ale atmosféra je výborně zpracována, dokonce možná lepší než ve filmu.

ElissEm333

Ta atmosféra je prostě dokonalá. A jestli vám nesedl komiks, zajděte si do divadla. Ten příběh za to stojí!

david5746
29.09.2021

Grafické pojetí a zpracování je na pět hvězd bez debat. Jen ten děj k tomu byl pro mě tak zmatenej a chaotickej, že jsem ho z větší části nepobral. Asi to nebyla kniha pro mě.

tučňák222
27.06.2021

Podle mě dobrý námět ale nevhodný pro komiks, grafika často ubírala srozumitelnosti a šílený font.

DonPax
24.05.2021

Nejsem zrovna typický čtenář komiksů, ale tohle se mi opravdu líbilo. Velmi sugestivní a povedené kresby a zápletka inspirovaná životem na samém okraji společnosti. Zhltl jsem to skoro jedním dechem.

EliskaD
21.04.2021

Takové blábolení, páté přes deváté. Asi nejsem ta správná cílová skupina.
Pokud budu číst ještě nějaký jiný komiks, tak asi leda tak Kačera Donalda. Tohle jsem totiž moc nepobrala.

milan3696
23.03.2021

Komiks mám rád, ale tenhle jsem vůbec nepochopil. Asi je to mimo moje mentální možnosti.

TwoFace
19.03.2021

Kdo zná a dokáže ocenit "hnusnokrásné" Jeseníky, tomu kniha dá ještě něco navíc. Poetika pánů Rudiše a Švejdíka je jedinečná a myslím, že zajímavá i pro lidi, kteří jinak komiks chápou jako pokleslou zábavu.