Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Vévoda na útěku Vévoda na útěku Julie Anne Long

Vtipná knížka. Oddechová.

Dívka od řeky Dívka od řeky Tania Crosse

Pěkná knížka, velmi se mi líbila. Lizzin osud mne místy opravdu dojímalo.

04.10.2020 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Výborná knížka. Začátek, když si mladý James představuje, jak bude vypadat jeho budoucí zaměstnavatel a následný šok z reality, je kouzelný. Ostatní historky super.

04.10.2020 5 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

První kniha, kterou jsem od autora četla. Je skvělá. Pobaví i dojme. Miluju psy.

04.10.2020 4 z 5

Výborná knížka. Člověk občas nevěděl, zda se má smát nebo plakat. Marley je super psí postavička.

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Velmi vtipná knížka v nejlepší tradici vtipných a občas i smutných knížek o veterinářích.

04.10.2020 5 z 5

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Alan Alda

Pěkná kniha, ale slabší než první. Tato je méně humorná.

04.10.2020 3 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Velmi pěkná kniha pamětí. Zajímavý osud.

04.10.2020 4 z 5

Poklidné a tiché místo Poklidné a tiché místo Peter S. Beagle (p)

Kniha se mi moc líbila. Muž žijící na hřbitově a duchové... Pěkná.

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Výtečná oddechovka. Je super, že existuje taková české série.

Pod nebesy Pod nebesy Guy Gavriel Kay

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Hluboká, jemná, plná všelijakých bojů, půtek, přesto i tichá díky pohřbívání kostí předků, což je silný motiv.

Ďáblova obrazárna Ďáblova obrazárna Leonard Medek

Opět dobré, ale přesto poněkud slabší než předtím. Ovšem pořád mne to pobavilo a podchytilo.

Třetí triarcha Třetí triarcha Leonard Medek

Franta Franta to má zase pěkně divoké. A zase ze všeho vybruslí, což je dobře.

Libyjská suita Libyjská suita Leonard Medek

Další dobrá knížka. Je to trochu Indiana Jones, ale s českým smyslem pro humor.

Dobrodruh Dobrodruh Leonard Medek

Tuhle knihu zbožňuji. Je to dobrodružná oddechovka s velmi sympatickým hrdinou, který si umí poradit i třeba za použití poněkud nestandardních prostředků. Franta Franta je super!

Nezbedův humor 5 Nezbedův humor 5 Vítězslav Koutník

Výborná knížečka plná super vtipů na úrovni. Otík je super!

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Výtečná a vtipná knížka. Podle některých receptů se i dá vařit.:-)

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Tahle knížka opravdu stojí za přečtení. Kyberpunk a Heteša tvoří výtečnou kombinaci. Prolínání virtuálu s reálem, kde také není vše tak, jak se zdá, je drsné.

Proměna Proměna Franz Kafka

Kniha o samotě uprostřed davu. A nemusíte na ni být ani brouk... Moc pěkná kniha vudící k zamyšlení.

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Výborná kniha. Václav Hrabě byl opravdový talent. Škoda, že toho nestihl napsat víc...