Vévoda na útěku

Vévoda na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4780/bmid_vevoda-na-uteku-d02-4780.jpg 4 95 22

Sedmnáctiletá Rebecca Tremainová nenaplňuje představu dobře vychované dámy - vyšívání ani hra na klavír ji nezajímají, zato se ale nemůže odtrhnout od stájí a lékařských knih svého otce. Omylem se ocitne v choulostivé situaci s nápadníkem své sestry lordem Edelstonem a rodiče okamžitě začnou chystat jejich sňatek, aby zabránili skandálu. Rebecca si ale Edelstona vzít nechce a přemluví svého starého přítele, otcova štolbu Connora Riordana, aby jí pomohl utéct. Rebecca ovšem netuší, že Connor je ve skutečnosti vévoda z Dunbrooke, který byl po bitvě u Waterloo mylně prohlášen za mrtvého a využil toho, aby mohl vést svobodný život nesvázaný povinnostmi a konvencemi. V průběhu cesty plné nástrah a dobrodružství přátelství mezi Connorem a Rebeccou postupně přerůstá v neodolatelnou přitažlivost a lásku. Jak ale Rebecca zareaguje, až zjistí, že její přítel není tím, za koho se celou dobu vydával?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Runaway Duke , 2004

Paulika419
26.09.2023 2 z 5

Přečetla jsem pár řádků a jaksi mě to nešlo.Přečetla jsem 40 stran a došla jsem k závěru,že jsem větší blbost nečetla.

pip11
19.06.2023 4 z 5

Bylo to příjemné seznámení s autorkou. Sladký a lehce dobrodružný příběh, u kterého se i zasmějete.

rampapa
04.01.2023 5 z 5

Moc krásná knížka. Moc se mi líbila a hned bych si ji přečetla znovu. Moc se mi knížka líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

biki
18.09.2021 4 z 5

Příjemná čtivá romance mezi hrdinkou s na tu dobu neobvyklými zájmy a hrdinou, který se několik let snaží uniknout svému osudu aristokrata, čemuž se díky jeho vzpomínkám ani nelze divit. Autorce se pak podařilo vytvořit logický řetězec událostí, které nakonec vedly k tomu, že Connor, sice částečně nedobrovolně, nakonec přijal svou zodpovědnost. Je fakt, že od Rebeccy bych možná čekala trochu větší podporu, ale její mládí a to, že jí Connor dlouho skrýval své pravé postavení, ji částečně omlouvá.

vcielka
07.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Az na ten konec to bola velmi vydarena kniha. Hrdinovia boli skvely. Dej daval zmysel. Ale ten koniec? Predtym bol rozhodnuty plazit sa pred nou, aby ju presvedcil k svadbe, ale na konci, ked povedala ze s nim nejde, len odisiel. A ona? V momente ako sa vratil uz mohla vediet, ze ju klamali a prisiel pre nu ako slubil. Hystericky vylev sa na nu fakt nehodil

Jarka_rybář
04.10.2020 4 z 5

Vtipná knížka. Oddechová.

NatyDee
28.02.2019 4 z 5

Oddechové čtení, knížka se četla sama...

Morgaine07
17.02.2018 5 z 5

První román, který jsem kdy četla.

Jája92
10.02.2018 3 z 5

Pěkná kniha, četla se mi dobře.

nadenka13
22.01.2018

úžasné

MinaHawke
11.04.2017 3 z 5

Nevím proč, ale nemohla jsem se do knihy pořádně začíst. Moc mě nezaujala. Od autorky se mi mnohem víc líbila kniha Milovat zlodějku.

havrmoni
19.08.2016 4 z 5

První setkání s touto autorkou a líbili se mi to. Na můj vkus sice moc rozpracovaných osob či párů,ale jako oddychovka to šlo. Jen jak už tu někdo psal,že na to kolik osudů bylo rozehráno,tak na konci jaksi chybělo pár věcí či dokončení. S tím musím souhlasit.

Licie84
25.07.2016 5 z 5

Nádherné oddychové čtení. Nechybí romantika, vášeň ani dobrodružství. Miluju takové knihy.

Hřibče
03.05.2016 3 z 5

Příběh nebyl špatný, ale (nevím proč) Hřích v barvě lilie se mi líbil víc. Byl mnohem vtipnější, bylo v něm i větší erotické napětí mezi hrdiny a byl napínavější. Tento román mi přišel oproti Hříchu takový méně výrazný. Přesto se kniha dobře četla, ale abych byla upřímná, tak víc zajímavý mi přišel osud Rebecciny sestry, než přímo Rebeccy. Ten bych si vážně s chutí přečetla. Škoda jen, že jej autorka nepovažovala za natolik zajímavý, aby se mu více věnovala. :)

Aracely
18.08.2015 3 z 5

Konečně jsem knihu dočetla , ale že bych z ní byla unešená , tak to říct nemůžu. Četla jsem ji přes měsíc. Je to takový průměr. Kniha by mohla být kratší , zdála se mi moc dlouhá a místy vleklý děj, kdy už si přejete ať už je konec... A tam kde to mohlo být o něco zajímavější , tak to autorka odbyla pár větami a přitom mne by to zrovna zajímalo. Nebylo to špatné čtení a byl dobrodružný děj , ale jednou přečíst mi to stačilo ... Navíc v závěru chybělo dost věcí , na to kolik osudů se tam rozehrálo...
Málo kdy dávám 3 * , ale tady musím.

jaja1989
17.04.2015 odpad!

ujde to

1v8na
02.04.2015 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Byl moc pěkný a Connorovy a Rebecce jsem jejich lásku moc přála.

Kamiliana
08.02.2015 3 z 5

Příběh není překombinovaný, místy dokonce vtipný, ale jazykově se jedná o fráze a klišé, žádný hlubší dojem nezanechá, pro mě průměr.

miruska1
20.11.2014 5 z 5

veľmi pekny pribeh

Iva-JU-KA
10.06.2014 5 z 5

Pěkný příběh, oddechové počteníčko. Život v době dávno minulé, vzdělávání a postavení žen, láska, intriky, lži, boj, šťastný konec :-)

Anglie

2012  85%Kráska a špion
2008  77%Vévoda na útěku
2010  85%Milovat zlodějku
2014  77%Hřích v barvě lilie
2014  78%Tajemství svádění

Kniha Vévoda na útěku je v