Libyjská suita

Evropa roku 1915 je vřícím válčištěm; zato v afrických državách Itálie panuje ospalý klid. I proto se sem dobrodruh František Franta uchýlil. Klid je ovšem pouze zdánlivý. Al-Kasr al-Chamsín, Hrad Jižního větru ležící v hlubinách pouště Hammáda, skrývá cosi pozoruhodného. Cosi, co zaujme Ústřední mocnosti. Jenže proč přenechat boschům cokoli, co chtějí? Tak se k tomu staví pro změnu britská Inteligence service. A český dobrodruh u ní má z minulosti nějaké vroubky takže proč ho nevyužít? Tím začíná spletitá hra intrik, závody velbloudů proti náklaďákům. A rozjíždí se dobrodružný příběh ve velikém stylu, s děsivým tajemstvím na konci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10254/big_libyjska-suita-qDS-10254.jpg 4.426

Kniha Libyjská suita

Jarka_rybář
04.10.2020

Další dobrá knížka. Je to trochu Indiana Jones, ale s českým smyslem pro humor.

SONP
28.07.2014

Na rozdíl od prvního povídkového dílu je dvojka už uceleným příběhem. Výtečný retromix následujících ingrediencí:
- Indiana Jones
- Rodokaps
- trochu Jules Verne

Bavil jsem se královsky, tedy až na závěrečnou vyvražďovačku s ghůlami (ano, ghůlami, opravdu to skloňuji správně). Nicméně nechuť k akčním scénám je asi mým vlastním problémem.

witko
20.05.2013

Mé druhé setkání s Frantou dopadlo lépe než první. Výborný dobrodružný příběh s kapku magie.