Zkažené sémě

Zkažené sémě https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162386/zkazene-seme-162386.jpg 4 37 10

Případy hejtmana Ambrože série

< 2. díl >

V lesích okolo Bludova řádí banda lupičů a přepadá obchodníky. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby těmto lapkům kdosi nedodával lektvary, které z nich dělají nezastavitelné vraždící běsy. S tím se však tajemný alchymista zvaný Kuchař nespokojí, má vlastní krvavé plány. A tak zatímco v ulicích přibývá mrtvých, vysušených těl, bludovský hejtman a jeho pátrací tým musejí rozplést záhadu a odhalit ukrytou laboratoř a v ní rostlinu, která je stejně krásná jako smrtící. -- 1. vydání.... celý text

Komentáře 10 Recenze 1

Malarkey
Malarkey
18.04.2021 4 z 5

Začátek na mě působil možná trošku nesourodě, asi i vzhledem k tomu, že jsem do Případů hejtmana Ambrože naskočil bez znalosti prvního dílu. Postupem času jsem si ale na ten svět Bludova (mimochodem hezké středověké živé město) zvyknul a zvykl jsem si i na to, že ač se jedná o klasickou detektivku, je protknuta fantastickými motivy. Na konci jsem si říkal, jak krásně je ta středověká atmosféra v knize znázorněna, že se vůbec nedivím, že autor po čase přeskočil na ryzí historické detektivky. Zkažené sémě je ale skvělá kniha a ač tu hejtman Ambrož jedná spíše zpovzdálí a kniha se orientuje spíš na jeho pohunky, vč. víl, tak je znát, že autor má klasické aristokratické detektivky moc rád.

Jarka_rybář
Jarka_rybář
02.10.2020 3 z 5

Výborná kniha, výborný svět. Sice trochu slabší, než ostatní knížky z Bludova, ale pořád super.

kristijan
kristijan
25.08.2020 4 z 5

O něco slabší než oba příběhy z knihy Případy hejtmana Ambrože, ale pořád velmi povedené. Nápaditá kombinace fantasy a detektivky zasazená do fiktivního českého středověkého města. Do popředí se tentokrát z vyšetřovacího sboru dostává víla Liliana. Všem fanouškům fantasy i historických detektivek můžu vřele doporučit, začněte ale určitě první knížkou v sérii.

hanzmb
hanzmb
17.10.2019 3 z 5

Nemohu si pomoci, ale 1. povídka z této série byla absolutně nejlepší. Tak trochu Zeměplocha, tak trochu česká fantasy a tak trochu historická detektivka. Přitom perfektně vyvážené. Postupně přibývá fantasy, ale bohužel ubývá autorovy fantazie. Počet vražd to nezachrání. Škoda. Zase jeden projekt, který sliboval víc než přinesl.

davidurban1973
davidurban1973
11.09.2018 4 z 5

Líbilo se mi to. Hezky napsané, slušný příběh, dobré postavy.
Moje první kniha od autora a z tohoto jeho fantasy světa. Jsem zvědav na další díly, třeba to bude dobrý základ série...

NemmamSlov
NemmamSlov
10.09.2018 3 z 5

Cakal som uplne nieco ine. S autorom som sa stretol v serii Kladivo na carodejnice a preto som sa rozhodol, ze dam autorovi sancu a precitam si viac z jeho tvorby. Nie je to zle, ale postradal som tam trosku humoru, ktory by dodal pribehu sladsiu prichut.

Temný snílek
Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Zkažené sémě je městské fantasy namíchané s detektivní zápletkou, což vytvořilo zajímavé počtení, které nadchne jak příznivce fantasy, tak i detektivek, tedy pokud jim nebude vadit, že se tu nestřílí z pistolí, ale místo toho se lidi masakrují meči.

kočičí anus
kočičí anus
24.11.2014 2 z 5

Ztráta času. Jediný klad je cestovní formát. Potenciál postav zcela nevyužit, zápletka pěkně zamotaná, ale nezajímavá. Nezačetl jsem se a příběh mě do sebe nevtáhl. Připadalo mi to jako debut nějakého amatérského nadšence literatury. Konec byl zcela retardovaný. Průměr

tenax
tenax
12.11.2014 4 z 5

Příjemná směs fantasy, detektivky a historie, dobře se čte a dobře si u toho člověk představuje ten středověký, pohádkový a zároveň tak trochu současný svět.

Alma-Nacida
Alma-Nacida
19.03.2014 4 z 5

Příjemná fantasy s detektivní zápletkou, děj rychle ubíhá, fajn oddychovka.