Max, vyprojektovaný kluk z předměstí

Max, vyprojektovaný kluk z předměstí obálka knihy
Mé hodnocení:

Max je chytrý a sebevědomý šestnáctiletý kluk. Jeho matka se rozvedla a nemá na něj čas, protože si buduje kariéru. Když se ve škole probírá antikoncepce, potraty nebo umělé oplodnění, má Max stejné názory jako většina spolužáků. Jeho pohled na svět se začne měnit poté, co na ulici před bandou spratků zachrání malého Tea. Bezbranný kluk s Downovým syndromem si oblíbí svého zachránce – a Max začne zblízka poznávat něco úplně jiného než dosud. Obyčejné teplo domova, upřímnost, pomoc, vzájemný respekt i lásku. Záhy se zamiluje do Teovy sestry Niky. Jakmile však začne pátrat po svém otci, objeví tajemství, které jeho život obrátí vzhůru nohama... Strhující román si podmaní mladé čtenáře napětím i realistickými obrazy ze života dospívajících. Ukáže jim víru jako sílu, která člověku pomáhá poprat se s nesnázemi, jež prináší život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416758/max-vyprojektovany-kluk-z-predmesti-WwK-416758.png 4.76
Duchovní literatura, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Karmelitánské nakladatelství

Johnny Designed, 2013

Kniha Max, vyprojektovaný kluk z předměstí

Jarka_rybář
02.10.2020

Velmi pěkná kniha, která mne chytla od prvních stránek. Max, který je fakt šikovný, ale zanedbávaný kluk v kontrastu s postiženým chlapcem a jeho milující rodinou... Životní odhalení, která otřesou celým životem a čtenáře přimějí zamyslet se nad možnostmi dnešního světa (a že jsou občas dosti děsivé)...
Parádní příběh.

VcelkaMaja157
23.05.2020

Tato kniha mě naučila číst. Nikdy jsem nebyla čtivý tip a přečetla jsem jednu knihu tak za rok.. vím smutné.. Ale jak říkám tato kniha mě naučila číst a od té doby jsem přečetla už 6 knížek a nemám v plánu s tým přestat. I když mi z této knihy nijak nespadla brada tak jsem ráda že jsem ji na Vánoce dostala :D

Elka252
11.03.2020

Pěkná kniha

lenka0383
12.10.2019

Kniha mě hodně bavila a na mnoha místech i dojala. Občas jsou některé situace trochu umělé a je z nich příliš cítit snaha autorky navodit nějaké téma nebo pocit u čtenáře, ale další kapitola mi dojem vždycky zlepšila. Příběh má i romantickou a napínavou linku. Dojem trochu kazí nepřehlednost členění na odstavce, kdy člověk čte a najednou zjistí, aniž by to bylo jakkoli graficky ošetřeno, že se ocitl v hlavě úplně jiné postavy, na jiném místě nebo dokonce o pár dní či týdnů později. Taky mi vadila nesouslednost v dodržování spisovné a nespisovné řeči postav, ale to už je věc překladu :-/ Všechny tyto nedostatky ale vyvažuje rozhodně zajímavý a napínavý příběh, který je originální a obsahuje nečekané zvraty a dramatický vývoj postav.

Elmo
08.08.2019

Moc mě to bavilo, dojalo, chytlo, i když už nejsem věkem správná cílová skupina. Ano, je to trošku vyhrocené, kýčovité, nebo příliš dojemné, ale dá se to skousnout.
V zásadě jde o křesťanské odpovědi na bioetické otázky zabalené do povedeného napínavo-romanticko-vztahového příběhu.