Jap Jap komentáře u knih

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Nějak nám ten díl pořádně "zhnědnul" a navíc detektivní romány z této série se postupně mění v sondu do německého žití-nežití, v době nastupujícího nacismu v třicátých letech.

08.12.2021 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Ááááách Ashly, i tak by se dala kniha shrnout. Velký příběh o jedné "potvoře", která jde proti proudu a velkém prozření. Ale na rovinu, který z nás chlapů by právě o takou "potvoru" nestál. Troufnu si říci, že nějakou tu Scarlett znám i mezi náma a je to dobře, svět by byl jinak šedivým. Nesmrtelný příběh, jednou se k němu opět vrátím.

08.06.2020 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Nezbývá než oteřít Labyrint duchů. Už se asi opakuji, ale tahle série je psána krásným jazykem.

08.06.2020 5 z 5

Klasika u které mi chvilku trvalo se srovnat s notoricky známým filmem. Knížku jsem četl v minulosti už několikrát, ale opět jsem se dobře bavil. „Čo bolo, to bolo! Terazky .........“

04.02.2020 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Překvapení a opravdu výborná detektivka, která se čte sama.

02.12.2019 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Knížka je to výborná a čte se moc dobře. Klasický Remargue, ale zároveň trochu jiný, vtipnější.

17.11.2018 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásné čtení. Kniha psaná nádherným jazykem. Místy mi připomínala stylem mého oblíbeného Ranhojiče. Nevím, co po přečtení napsat víc, jsem okouzlen. Snad jen, že jí budu každému doporučovat.

24.12.2017 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Pěkný a čtivý příběh. Začátek mě moc nechytnul, ale tak od sté stránky mě to vtáhlo a bavilo. Život je složitý a nikdo neví co nás čeká a co nám přinese.

06.11.2017 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Přemýšlím nad komentářem nad touhle skvělou knihou a v hlavě mam spoustu dojmů. Je těžké hodnotit takovouhle knihu. Chtělo by se mi říct, že se tohle už nesmí nikdy opakovat! Ale když se podívam okolo sebe, co se děje ve světě nejsem si tím vůbec jistý. My lidé jsme prostě nepoučitelní.

22.10.2015 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak tohle byla velká paráda. Těším se na pokračování.

28.04.2024 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Krásné čtení. Dávkoval jsem si to jako lék po malých dávkách.

17.04.2020 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Trochu jsem se knihy dle zdejších komentářů bál, ale nebylo proč. Určitě nemá tak pohádkový nádech jako Ranhojič nebo westernový děj jako Šaman, ale četba je to opět velmi pěkná. Celá trilogie je kvalitní a rád si ji někdy znovu přečtu.

11.03.2018 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Místy trochu těžší čtení, ale Steinbeck to umí. Je nutné se překousnout přes úvod a pak už panu spisovateli věříte každé slovo. Je to příběh o naději, touze, bídě, nenávisti a hladu, ale hlavně o rodině a o obyčejném žití se všemi radostmi a starostmi.

01.12.2017 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Před několika lety jsem přečetl Šóguna a tak mě nadchl, že jsem si pořídil další knížku od Clavella a to Tchaj-pana. Čas nějak plynul a kniha zůstala dlouho v knihovně a už ani nevím proč. Asi vše chce svůj čas. Až nedávno jsem si ho všimnul a i díky zdejším komentářům jsem ho zkusil. Ze začátku, než se příběh rozjel, mě to moc nebralo a říkal jsem si, že je to na mě nějak moc náročné a nepřehledné - spousta čínských jmen, názvů, atd. Naštěstí jsem vydržel a musít říct, že knížka je fantastická a strhující. Vynikající dobrodružný román o střetu dvou tak odlišných kultur.

16.10.2015 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Steinbeck to prostě umí. Adam, Cathy, Lee, Samuel, Caleb, Aron, údolí Salinas.

04.08.2015 5 z 5

Jsem rád, že jsem na konci cesty. Celá epopej byla kvalitní a bavila mě, ale už mi pomalu docházel dech. Jinak škoda, že se takto neučí dějepis.

26.03.2019 4 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Další moc příjemné čtení od Noaha Gordona, které mě moc bavilo. Po vynikajícím Ranhojičovi a čtivém Šamanovi jsem se odhodlal k dalšímu románu tohoto autora a opět nezklamal.

09.05.2017 5 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Knihu jsem četl už po několikáté. Pod spoustu myšlenek Jacka Londona bych se mohl podepsat. Některé názory jsou sice naivní (například, že ženy zatočí s alkoholem), ale na tom je vina hlavně doba ve které autor tvořil a žil. Rozhodně toto dílo stojí za přečtení a za trochu přemýšlení.

12.04.2017 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Asi to není můj šálek kávy. Knižku jsem přečíst zvládnul, ale trochu mě to chytlo až v poslední třetině. Jinak jsem se v tom dost ztrácel a přemýšlel, proč ta knížka je tak vyzdvihována. Šílení mi přišli celkem všichni. Rozhodně si nemyslím, že by kniha měla být jako povinné čtení, protože bude spíš začínající čtenáře od čtení odrazovat.

18.10.2016 3 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Krásné pokračování lékařské dynastie Coleů.

22.08.2016 5 z 5