Janulica Janulica komentáře u knih

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Příběh odehrávající se během několika málo hodin. Nedorozumění, které by se s určitým životním nadhledem, zralostí a empatií dalo zvládnou. Pro někoho tak mladého, jako jsou hlavní hrdinové, však může mít i malé nepochopení nedozírné následky.

08.08.2023 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Neuvěřitelně silný a dojemný příběh, ve kterém nevíte, kde jsou hranice dobra a zla, koho milovat a koho nenávidět, komu přát vítězství a komu prohru. Tak zajímavou knihu jsem dlouho nečetla. A posledních dvacet stránek? Slzy tekly proudem. Po dočtení poslední kapitoly jsem ještě půl dne byla myšlenkami u Toma.

25.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příběh legendy, která milovala, uměla získat od lidí co sama chtěla, přesto nikdy nebyla pořádně šťastná.

Naprosto jedinečná kniha, kterou máte problém odložit.

20.03.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tato kniha pro mne byla milým překvapením. Četla jsem ji ve vánočním čase, takže mi sedl pomalý a romantický děj, který nebyl nijak náročný. Knížka je sice trochu romantické klišé, ale mě to sedlo a chytlo. Jediné, za co ubírám jednu hvězdičku, je nereálný osud postav. Že by si dva velmi mladí lidé ve věku těsně po dvacítce jen tak mimochodem zrekonstruovali zchátralý penzion, mi přijde trošku mimo. Ale jinak moc doporučuji jako příjemné čtení třeba na dovolenou.

29.12.2022 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Zajímavé, napínavé a nervydrásající čtení.

17.08.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Moc hezký a velmi dojemný příběh tří naprosto fascinujících sester. Cibi, Magda a Livia slíbily kdysi svému tatínkovi, že vždy budou spolu a že se nikdy neopustí. Tento slib se snažily ze všech sil splnit i v okamžiku, kdy všechny tři skončily v koncentračním táboře. Vzájemná láska těchto tří dívek, sesterská blízkost, podpora, obrovská síla, naděje a touha žít. To jsou věci, které se mi na této knize líbily úplně nejvíc.

22.02.2023 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Kniha se hezky čte, má spád a není rozvleklá. Nápad není asi úplně originální, ale na dovolenou nebo jen tak k přečtení přes víkend je fajn. Stojí za přečtení, i když podruhé bych ji už asi číst nemusela.

27.05.2022 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Výborný thriller. A ten konec? Ten mě teda dostal.

06.11.2023 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Osudy čtyř lidí, kteří se navenek chovají určitým způsobem, okolí jejich chování určitým způsobem vnímá a posuzuje, ale nikdo už neví, co se vlastně za tímto "zvláštním" chováním ukrývá.

Kniha se mi líbila, je kraťoučká, melancholická, svým způsobem i smutná. A vyvolala ve mě pocit tíživosti, osamělosti a zbytečného obětování se.

19.07.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Chata ve Švýcarsku byla moje druhá kniha od této autorky. Před 14 dny jsem od autorky dočetla vánoční román ze Skotska. Nevím, kde se stala chyba, ale tento příběh mi nesedl. Resp. možná by mi sedl, ale byla jsem přesycena její předchozí knihou, kterou jsem hodnotila velmi kladně.

Mělo to vlastně podobný romantický děj jako Hrad ve Skotsku, nikde žádný zádrhel a pokud se náhodou zádrhel objevil, tak byl okamžitě vyřešen. Už od začátku vlastně víte, jak kniha dopadne. Když přečtete jednu takovou knihu, tak je člověk nadšený. Pokud se ale stejný průběh v autorčiných knihách stále opakuje, tak už je to nuda.

16.12.2022 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Moc pěkná knížka. Čtivá, romantická, povedená. A na konci i slzy ukápnou.

01.03.2024 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Tato kniha byla daleko větší pecka, než jsem očekávala. Film jsem neviděla, takže nemohu srovnávat. Ale ani si nemohu představit, že by mohl být lepší než-li tento román.

05.10.2023 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Oddychovka na dovolenou. Děj předvídatelný, příběh sladký jako cumel, ale přesto jsem si to užila.

14.07.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Milá a příjemná romantická knížka, která se odehrává ve Skotsku v období vánoc. Jelikož jsem knížku četla v adventní čas, tak mi to ještě prohloubilo prožitek z příběhu. Knížka určitě stojí za přečtení.

13.12.2022 5 z 5

Zrozeni k propojení Zrozeni k propojení Michal Bartoš

Kniha se mi nelíbila. Velmi obtížně se čte, má nehezké formátování stránek, nahuštěný text, nepřehledné uspořádání a názvy odstavců. Je tam poměrně rozsáhlý historický exkurz, který sice může být důležitý pro dovysvětlení našich stávajících vzorců chování, ale kdyby tento exkurz zabral jen třetinu textu a nebyl tak neutěšeně rozsáhlý, jako je teď, tak to úplně stačí.
Navíc kniha nám ukazuje, že nemáme v životě dělat kompromisy, máme si jet plně svou vlastní cestou, abychom se sami cítila za všech okolností dobře a na ostatní nebrat ohled. Buď budou mít jiní stejnou cestu nebo nemají v našem životě co dělat.
Myslím si, že pokud bychom se poučkami v knize řídili, tak zůstaneme na světe bez jakýchkoliv vztahů a zcela opuštěni.

31.07.2022 odpad!

Muž vdaných žen Muž vdaných žen Alex Walló (p)

Je zajímavé, přečíst si román o "vztazích" z mužského pohledu. Mě se to moc líbilo.

25.04.2024 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Stejně jako první díl - napínavé, strhující, akční a velmi čtivé.

21.01.2024 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Povedená detektivka, i když množství brutality mě překvapilo a zaskočilo.

11.12.2023 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Po přečtení prvního fantastického dílu jsem se okamžitě pustila do toho druhého. Bála jsem se, že budu zklamaná. Nicméně moje obavy nebyly na místě. I druhý díl je skvělý, úžasný, parádní.

05.10.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Vše začalo nevinně - při hledání důkazu v drogové kauze byly v zatopeném lomu nalezeny ostatky dívenky. Kdo je ona holčička, kdo může za její smrt, jaké tajemství skrývá její rodina? Skvělý námět na příběh a základ pro výbornou detektivku. Bohužel je v knize spousta nereálností a nelogičností a někdy jsou situace až moc překombinované a nedůvěryhodné.

28.07.2023 3 z 5