Janulica Janulica komentáře u knih

Muž vdaných žen Muž vdaných žen Alex Walló (p)

Je zajímavé, přečíst si román o "vztazích" z mužského pohledu. Mě se to moc líbilo.

25.04.2024 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Z kniha jsem byla naprosto nadšená. Čtivě napsáno, skvěle podáno. Zejména ženská psychologie je zvládnutá na výbornou. Mužskou psychologii nejsem schopná posoudit, ale ta mi přišla povrchní a málo rozpracovaná.

19.04.2024 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Krásné zakončení strhující trilogie.

08.04.2024 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Čím větší očekávání, tím větší zklamání.

03.04.2024 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nádherné. Smutné. Tragické. Krásná duše Báry je permanentně ničena despotickými rodiči. Je hrozné, že se to děje i v realitě.

20.03.2024 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Moc pěkná knížka. Čtivá, romantická, povedená. A na konci i slzy ukápnou.

01.03.2024 4 z 5

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Krásná kniha. Moc jsem si ji užila.

25.02.2024 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Vladimir Nabokov

Po Lolitě druhá kniha od tohoto významného autora a ani ona mne nezaujala. Asi proto, že v Čaroději je de facto povrchněji, stručněji a nezajímavěji zpracováno zcela identické téma jako ve zmiňované Lolitě.

07.02.2024 2 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Šok. To ve mě zůstalo po přečtení knihy, když jsem si uvědomila, že se nejedná o smyšlený příběh nýbrž o realitu. Je mi smutno z toho, že ti, kteří by naši pomoc nejvíce potřebovali, museli zažívat právě toto.

02.02.2024 4 z 5

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Třetí díl skvělého thrilleru. Ani v tomto díle jsem nebyla ani na minutku zklamaná.

21.01.2024 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Stejně jako první díl - napínavé, strhující, akční a velmi čtivé.

21.01.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Klasicky krásná a přitom depresivní tvorba Petry Dvořákové. Život jedné běžné rodiny, ve které nefungují vzájemné vztahy, vázne komunikace a žije se život bez radosti a lehkosti.

06.01.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Mě se Gazely od první stránky nesmírně líbily. Mám ráda na knihách pana Hartla to, že jsou tak všední, že se v nich čtenář snadno najde a lehce jim uvěří.

04.01.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Romány Petry Soukupové mi vyloženě sedí a hltám každé její písmenko. Za mě opět bravurně rozebraná psychologie jednotlivých členů rodiny, díky které se čtenář může velmi dobře vžít do fungování rodiny a vztahů a porovnat to s tím, co sám zažívá. Popsaný stereotyp, obyčejnost dnů a mezigenerační rozpor je nádherně ubíjející a z knihy neuvěřitelně sálá.

28.12.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Za mě je kniha tak trochu terapií pro lidi, kteří v životě tápou nebo se zrovna nacházejí v ne moc šťastné životní fázi. Kniha se hezky četla a mě umožnila si uvědomit, jaké mám štěstí, že žiju svůj hezký, stabilní a vyrovnaný život. Zhruba od půlky mi ale kniha přišla spíš jak motivační příručka pro seberozvoj než jako román.

28.12.2023

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Moje první kniha od Charlese Dickense. A v této předvánoční době jsem si snad nemohla vybrat lépe. Moc milá pohádka, která pohladí po duši a nádherně a citlivě zachytí kouzlo vánoc. .

21.12.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Povedená detektivka, i když množství brutality mě překvapilo a zaskočilo.

11.12.2023 3 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Moc hezké téma, ale psáno tak nějak zvláštně. První polovina knihy se četla hezky, lehce, v druhé půlce už děj ztrácel dech a bylo to poněkud těžkopádné.

02.12.2023 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Je to moje druhá přečtená kniha od této autorky a opět je to příběh plný temna. Mám takové knihy ráda, i když se nelehko čtou a těžko se po nich usíná. Z tohoto příběhu mi bylo špatně nejen psychicky, ale i fyzicky. Představa, že takovou hrůzu nějaké dítě zažívá, je skličující a tížívá.

24.11.2023 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Dámský gambit je jednou z mála knih, u nichž jsem nejprve viděla seriálovou předlohu a teprve poté jsem četla knihu. Musím říct, že jsem byla nadšená z obojího, i když určité odlišnosti knihy od seriálu tam byly.
Jediné, kdy mi trochu vázl knižní děj, byl dlouhý popis šachových partií. V seriálu mi to nevadilo, v knize se přiznám, jsem drobně přeskakovala.

17.11.2023 4 z 5