Janniska Janniska komentáře u knih

Tání Tání Arne Dahl (p)

Já Vám nevím.Knihu jsem dostala darem.Stále jsem čekala kdy to bude dobrý , už za půlkou jsem si řekla že už asi nebude.Hvězda je za nápad, druhá aby se úplně neřeklo.Příšerný zeměpisný názvy (já vim že za to ta země nemůže) vyšetřovatelé bez šťávy.Tohle nebude moje srdcovka.

10.07.2023 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Poslouchala jsem audioknihu ,geniálně namluvenou.Miluju hlas Borise Rösnera.
Samotné dílo mi nahání husí kůži.Jak nadčasové,strašidelné a smutné,v lecčems pravdivé.

30.06.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Slza mi ukápla a přivedlo mě to trochu do deprese.Ženy by neměli číst romantické knihy a muži koukat na porno , pak jsme z toho zmatený.
Letní počteníčko jedna báseň.Hezky napsáno , postavy sympatické (až na Jamese ,to byl od začátku kokot) slupla jsem ten příběh jako malinu.

27.06.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Moje detektivní oko je zamžené.Tipovala jsem úplně někoho jiného.Moje tipy na vraha se postupem čtení měnily ,ale tohle by mě nenapadlo.Čtení fajn, i když postavy mi neseděli.Ani jedna z nich mi nebyla sympatická.
Napínavé až do samého konce.Správná detektivka.

19.06.2023 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Opět musím tleskat.Sice né v stoje , ale tleskám.Geniální Rhyme a ohnivá Amélie v akci.Moc fajn vymyšlené prostředí iluzionistů,úplně mě nalákalo zajít na nějakou produkci.Závěr plný zvratů.paráda.

16.06.2023 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Tohle bylo lehce předvídatelné,nebudu ale spoilerovat.Opět precizně napsáno.Čtivé,má to spád.Série s Linkem a Kamélií (drobný fórek) mě baví.A šup na Iluzi.

04.06.2023 5 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Knížka na mě mrkla v knihboxu v našem domě.Ta nádherně zpracovaná obálka mě zaujala,o to úžasnější překvapení bylo když jsem knihu otevřela a spatřila ty nádherné ilustrace květin.
Celý příběh jsem četla se zatajeným dechem,napjatá jak to dopadne.Popisy míst a květin mě uchvátili.
Dovolím si poopravit jednu klasickou postavu a napíšu knihy jsou jako bonboniéra,nikdy nevíš po jaké sáhneš. :-)

21.05.2023 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Krásně provedená kniha.Krásné pohádky které dolaďují zbytek knih autorky.

16.05.2023 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Skvělé.Tleskám.Napínavý do samého konce jak guma u trenek nadrženýho puberťáka.Rozuzlení na jedničkupopojedem!

05.05.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Excelentní.Nemám absolutně co vytknout ,knihu jsem sfoukla na dva zátahy.Má to spád a je to napínavý jak Kardašiančiny legíny.Super,tleskám a těším se na další knihu.

27.04.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Musim uznat že to mělo všechno co má takový počteníčko pro holky mít.
Okamžitě jsem dostala chuť na kafe,skořicovýho šneka,cestování a sex.
Nechybělo tam ani žili šťastně až do smrti.
Prostě to,co každá knihoholka občas potřebuje.

23.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tohle nebylo vůbec lehký čtení.Těžký téma,moc smutný.Knížky paní M. mám moc ráda.Loňský Listopád byl velmi odlišný od knih co doposud napsala,letošní Les v domě je důkazem jejího vývoje,posunu jinam.Rozhodně na tenhle druh knih musí být nálada.Těším se na další.

19.04.2023 5 z 5

Ghost story Ghost story Peter Straub

Chtěla jsem tomu dát,fakt chtěla!Ale i přes to že miluju Kinga,nemáme stejný vkus.Neprokousala jsem ani první stovkou stran :-(

02.04.2023 1 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Já Vám nevím.Chyběl mi tam ten dřívější drajf jako čte se to dobře,známé postavy,brutalita a zápletkaprostě to něco jsem tam marně hledala.Možná je laťka příliš vysoko.Počkám si na další.

21.03.2023 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Dokonalý zvrat.Napínavé a čtivé.

13.03.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jako ano,je to možný.Za dvě odpoledne Ti prostě dokáže postava jako je Ove přirůst k srdci. Já sem brečela jak malá holka.O lásce,o životě,o bolesti a koncích.Krásně napsané.

05.03.2023 5 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Přečteno doslova na třikrát.Velmi čtivé,až neskutečně skutečné a možné.Ještě teď mám husí kůži.

01.03.2023 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Poslední z trilogie mě ani teď nezklamala.Mám tenhle typ vyprávění o lidských životech ráda.

10.02.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou panem Rímským když jsem neměla čas na čtení a zároveň četla papírovou knihu.Kombinace luxusní.Kniha velmi zajímavá,občas jsem se lehce ztrácela v postavách,ale tím mi paradoxně pomohl poslech.Doufám že J.K.R. Bude pokračovat s příběhem Strika a Robin.Rozuzlení na jedničku.

10.02.2023 5 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Roztahané,překombinované.Postava vyšetřovatelky nemastná ,neslaná.Jen závěrečný popis Jezevce se mi líbil a představa jeho vzhledu mě trochu děsila.

25.11.2022 1 z 5