Janca007 Janca007 komentáře u knih

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ze začátku jsem se špatně orientovala, nakonec jsem se začetla a knížka mě pohltila... Osud lidí může být nevyzpytatelný. Knížka se mi moc líbila, Jojo nezklamala :-)

18.12.2019 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Příběh se mi líbil, ukápla mi na konci i slza. Nicméně před knížkou jsem viděla i film a musím říct, že filmové zpracování mě oslovilo více než kniha.

25.10.2019 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Knížka mě moc překvapila, líbil se mi příběh, přečetla jsem jí jedním dechem. Víc takových knížek.

02.09.2019 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Na začátku jsem se v knížce trochu ztrácela kvůli množství postav. Příběh se mi líbil :)

27.06.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka se mi složitě četla, příběh mě také moc neoslovil...

19.06.2019 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Příběh o přátelství dvou chlapců... Velmi čtivá knížka, stálo by za to si ji určitě přečíst kdo nečetl.

03.04.2019 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Krásná knížka, krásný příběh. Místy byly pro mě některé pasáže trochu zdlouhavé, ale nic, co by se nedalo přečíst. Knihu si plánuji přečíst určitě ještě jednou. V porovnání s filmem se mi kniha narozdíl od mnohých, se kterými jsem o ní i filmu mluvila, líbila víc.

19.09.2016

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tak i já mám trilogii dotčenou a super :-)

17.03.2024 5 z 5

Smutné čtení o 12leté holčičce, její rodine, životě,.., kdy po ní zůstal jen deník, který si psala.

01.01.2024 5 z 5

Knížka měla zajímavé téma, ale asi nic, co bych si přečetla podruhé. Nevím, jsou ve mě rozporuplné pocity.

05.11.2023 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Knížku jsem dočetla, ale bylo to utrpení. Překvapuje mě vysoké hodnocení, jsem jedna z mála, která pointu asi nepochopila. Možná jsem do ní ještě nedozrála. Tak třeba ji zkusím přečíst ještě později.

02.02.2023 2 z 5

Milá pani Birdová Milá pani Birdová A. J. Pearce

Knížku jsem četla pěkně dlouho, ale nelituji. Krásný příběh z válečné Anglie o přátelství mezi ženami, lásce, odvaze... Vyhovovala mi délka kapitol i prokládání články z nakladalstvi Přítele ženy.

26.05.2022 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Knížka mě zaujala, koupila jsem ji kdysi v Levných knihách. Celou dobu jsem prožívala 5 dní Mary a čekala, jak vše dopadne, ale víc mě zaujal příběh Scotta a malého Curtise. Knížka určitě stojí za přečtení :)

15.01.2021 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Ze začátku jsem knížku chtěla odložit, ale prokousala jsem se a nelituju. Knížka postavená na skutečných událostech. Nedovedu si představit, co pro rodiče musí být, když jim je ukradeno dítě a adoptováno jiným lidem... smutný a drsný příběh, knížka, kterou se nakonec nedalo nedočíst.

08.02.2020 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Knížka se mi líbila, pohodová četba. Zaujal mě příběh i prostředí, ve kterém se odehrávalo.

25.10.2019 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Doporučuji k přečtení, nemohla jsem se odtrhnout :)

02.02.2019 5 z 5

Sbírka úloh z matematiky pro základní školu Sbírka úloh z matematiky pro základní školu František Běloun

Cenná kniha na procvičení mozku, přispěje k úspěšnému absolvování přijímacích zkoušek. Připomíná mi to školní léta :-)

21.09.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha i příběh jak pro děti, tak pro dospělé. Svým příběhem a životní filosofii zaujme snad každého. Jednoduše krátká, ale výstižná :-) Doporučuji, stojí za přečtení.

21.09.2016 4 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Taky jsem čekala trochu jiný příběh podle názvu. Ale knížka se četla dobře, byla zajímavé, postavy byly ale trochu ploché. Konec mě překvapil. Na plných 5 hvězdiček to nevidím vzhledem k tomu, že knih o holocaustu jsem už přečetla dost.

12.09.2023 4 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Kniha mě zaujala svým názvem. Četla se mi dobře, je napsána na zajímavé téma. Čekala jsem více popisu, co se v Magdaleninych prádelnách dělo. Je těžké si pro mě představit, kolik krutosti se v nich ukrývalo.

29.06.2022 4 z 5