Milá pani Birdová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Londýn, rok 1940. Emmy Laková sa snaží pomôcť vojnou zmietanej krajine. Pracuje ako dobrovoľníčka v operačnom stredisku požiarneho zboru. Keď si Emmy prečíta inzerát na miesto redaktora v London Evening Chronicle, je o krok bližšie k snu stať sa vojnovou korešpondentkou. Emmy sa však na pohovore dá uniesť predstavivosťou, a tak až po nástupe zistí, že v skutočnosti ide o miesto prepisovateľky pre nekompromisnú a neobľúbenú Henriettu Birdovú zo ženského časopisu. Napriek sklamaniu si Emmy sadne a pustí sa do práce. Pani Birdová má jasné pravidlá. Listy s nevhodnými témami patria rovno do koša. Emmy dojímavé príbehy žien, čo zašli priďaleko s nesprávnymi mužmi alebo sa nemôžu zmieriť s odchodom vlastných detí, nedajú spávať a sama im odpovedá. Kým nemecké lietadlá nivočia mesto nočnými náletmi, Emmy tajne odpisuje rozcíteným čitateľkám a zájde aj oveľa ďalej. Navždy sa však nič neutají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386817/mila-pani-birdova-hF5-386817.jpg 3.958
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Ikar (SK)
Orig. název

Dear Mrs. Bird

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Milá pani Birdová

Přidat komentář
Mermaida
07. března

Mně to bohužel nesedlo, ačkoliv se kniha četla celkem příjemně, tak dějově za mě nic moc. Do čtení jsem se musela nutit a kolem půlky jsem uvažovala, že knihu odložím nedočtenou - ale to tak nerada dělám.... Tak jsem ji nakonec "přelouskala". Naštěstí pro mě, byla poslední třetina knihy o něco zajímavější a čtivější.
Jako oddechovka dobrý, ale osobně: kdybych knihu nečetla, o nic bych nepřišla.

Andrea864
23. ledna

Čtivá, příjemná kniha. Mile mě překvapilo, že se děj netočil jen kolem redakčních dopisů. Příběh byl sice občas předvídatelný, ale vynahradil to humor a atmosféra té doby.


vikaa
05.11.2020

Kouzelný příběh z válečného Londýna na vás zapůsobí tou pravou britskou atmosférou a anglickým humorem. Přestože kniha píše také o velmi smutných věcech, je ve své podstatě optimistická a pohladí vás po duši. Ukáže vám, co je v životě opravdu důležité: láska, přátelství a pomoc druhému v nouzi. Určitě doporučuji ke přečtení všem ženám, které se nespokojí jen s červenou knihovnou!!!

kaja77
15.10.2020

Kniha se mi velmi líbila. Během vyprávění o osudu dívek za druhé světové války v bombardováném Londýně, dokázala autorka navodit příjemně "starosvětskou" atmosféru. Celkem mně pobavila postava šéfredaktorky paní Birdové, co ta osoba zařadila do seznamu"nepřijatelné" a ty její rady čtenářkám.... dost vtipné.

kusma
11.07.2020

Tak toto mi opravdu sedlo. Kniha se mi moc líbila. Vypravěčka byla vtipná, téma zajímavé. Některé scény me vyloženě pobavily (hlavně krátká diskuze o kachnách v kavárně), jiné naopak rozbrečely, nebo dojaly. Úplně mě mrzelo, že to klidně není podrobnější, osudy víc popsané, a to i (nebo zejména) u vedlejších postav. Strašně by se mi líbilo pokračování, abych věděla, jak to s hrdiny bude dál.
A co milá paní Birdová? Pomůžu si trefnou hláškou z knihy:
"Paní Birdová před tím na moment ztratila řeč, ale nyní přímo báječně zrudla, ošívala se a vůbec vypadala, jako když se pod tím svým peříčkovým kabátem chystá snést obrovské vejce."
Knihu doporučuji.

martina7276
21.11.2019

Prislo mi to cele takove pomale, ve srovnani s nasi Mornstajnovou, ktera do stejneho objemu nacpe historii 4 generaci :D Myslim, ze valecny Londyn nabizel vice moznosti... ale jako oddychovka to nebylo spatne... mozna jsem na ni stara :D

Josh
13.11.2019

Hlavní hrdinka Emmy je mladá, dost naivní, takže si za malé nedorozumění jakou práci vzala mohla sama. ALE buď měla drzost, nebo spíše odvahu a srdce, že to nevzdala a kromě výzvy zůstat se zapojila..... začala tajně psát odpovědi čtenářkám časopisu, které by se jinak odpovědi nedočkaly. To je v každém případě mimo růžovou knihovnu. A především pak doba v níž se příběh děje. Lidé, jimiž je obklopena jsou vykresleni někdy možná příliš zdlouhavě, ale variace charakterů, lidskost a cena přátelství se autorce zapřít nedá. Lehce čtivé:o)

Sice nevím, jak se autorce v tomhle možná "sladkém holčičím" příběhu podařilo zůstat u reálného života, ale je to tak. Na nic si nehraje a zůstává u svého záměru - je určitě zvláštní pročítat časopisy snad 80 let staré a vnímat, jaké starosti měly naše pra/pra/pra. Co teprve v době války. Někdy stačí najít časopis z našeho dětství a plaveme v sentimentu....

Chlapská část čtenářů nebude v tomto případě asi nijak zvlášť sdílet zájem o válečný příběh. Možná je to škoda.

L.Helena
04.08.2019

Hodně dlouho jsem se nemohla pořádně začíst, ale možná to bylo i tím, že jsem si vzala knížku na dovolenou a ne vždy jsem ji otevřela v čase a místě, kdy by mě při čtení nic nerozptylovalo. Podle anotace jsem očekávala, že tam bude trochu víc čtenářských dopisů i příběhů a na ně tajných odpovědí. Takto mi to ale opravdu přišlo spíš jako čtení z kategorie červené knihovny. Teprve poslední třetina nabrala na dramatičnosti a knize tím trochu vylepšila "celkové skóre".

1