Milá pani Birdová

Milá pani Birdová https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386817/mid_mila-pani-birdova-hF5-386817.jpg 4 103 30

Londýn, rok 1940. Emmy Laková sa snaží pomôcť vojnou zmietanej krajine. Pracuje ako dobrovoľníčka v operačnom stredisku požiarneho zboru. Keď si Emmy prečíta inzerát na miesto redaktora v London Evening Chronicle, je o krok bližšie k snu stať sa vojnovou korešpondentkou. Emmy sa však na pohovore dá uniesť predstavivosťou, a tak až po nástupe zistí, že v skutočnosti ide o miesto prepisovateľky pre nekompromisnú a neobľúbenú Henriettu Birdovú zo ženského časopisu. Napriek sklamaniu si Emmy sadne a pustí sa do práce. Pani Birdová má jasné pravidlá. Listy s nevhodnými témami patria rovno do koša. Emmy dojímavé príbehy žien, čo zašli priďaleko s nesprávnymi mužmi alebo sa nemôžu zmieriť s odchodom vlastných detí, nedajú spávať a sama im odpovedá. Kým nemecké lietadlá nivočia mesto nočnými náletmi, Emmy tajne odpisuje rozcíteným čitateľkám a zájde aj oveľa ďalej. Navždy sa však nič neutají.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Dear Mrs. Bird , 2018

Moncele
07.07.2019 5 z 5

Úžasné, vynikající, kouzelné...Očekávala jsem tak trochu selanku, ale je to krásný příběh z nelehké doby - o přátelství, lásce a odvaze. Doporučuji!

Radka1911
05.06.2019 4 z 5

Milý, vtipný příběh odehrávající se v Londýně v období jeho bombardování za 2. světové války, inspirovaný autorčiným náhodným objevem magazínu z r. 1939. Knížka se pěkně četla a líbila se mi.

Olava
31.05.2019 4 z 5

Po všech těch detektivkách, thrillerech a hororech je to příjemná změna. Když chce člověk "lehčí" knihu, myslím, že toto je dobrá volba. Je to sice z doby 2. světové války... ale pojaté autorkou takovým stylem, že se člověk usmívá ještě dlouho po přečtení. Není to zlehčení té kruté doby, ale je to jakási pocta těm, kteří i když nebyli zrovna v první linii, dokázali pomoci i tam, kde to zdánlivě nebylo nejnutnější - v srdcích obyčejných lidí.

Šánka
05.04.2019 4 z 5

Milá paní Birdová,
Vy jste neskutečně zapšklá babizna! Naštěstí máte kolem sebe plno milých a laskavých lidiček, kteří i v tak těžké válečné době dovedou pomáhat, být pro druhé kamarády, nevzdávat se a vzepřít se Vašim nesmyslným zákazům. Proto se mně příběh o nich a vlastně i o Vás líbil, byl vtipný i smutný.
A já zavírám knížku a usmívám se....
S úctou
Vaše spokojená čtenářka

alzbeta4340
16.03.2019 5 z 5

Emmy se touží stát válečnou dopisovatelkou, ale díky nedorozumění se stane členkou redakce časopisu "Přítel ženy". Má na starosti dopisovou poradnu a na "nevhodné" a vyřazené dotazy začně potajmu odpovídat. Chce tím ulehčit dívkám a ženám, které ve válečné Británii mají spoustu starostí, o kterých se nemluví.
Velmi milé čtení z nelehké doby, autorka má určitě ještě prostor k dalšímu dílu.

Atuin
03.03.2019 4 z 5

Přítel ženy by měl rezignovat na svůj název a měl by se jmenovat Nepřítel ženy nebo Kazatel či Soudce ženských srdcí.
Docela by mě zajímalo a je škoda že na to autorka nepomyslela, které dopisy prošly okem cenzury. Velice příjemné čtení na zotavení, možná nezocelí úplně ale rozhodně ( stejně jako kniha Slečna P začíná žít) těžké chvíle zpříjemní 4/5

Márinka
01.03.2019 3 z 5

Příběh je čtivý a vtipný, i když chvílemi inklinuje k červené knihovně. Jeho „nadhodnota“ spočívá v líčení osudů obyvatel Londýna, zejména žen, v době nepřetržitých náletů Hitlerových bombardérů. Při čtení, ať už přímého děje, nebo dopisů čtenářek časopisu Přítel každé ženy, se nám odkrývá obyčejný život rodin bez mužů, kteří byli odveleni, ve městě, které den za dnem ztrácí svou tvář a stává se stejně nebezpečným jako válečná fronta.

Kamiliana
15.02.2019 4 z 5

Vtipné, bláznivé, dojemné, pravdivé, život vystihující.. každá holka by měla mít svou Bunťu :-) Moc jsem ocenila "nadýchaný" styl psaní a také informace o práci žen v Londýně během 2. světové války. Ještě několik ní po přečtení mi chyběly další dopisy a problémy nadepsané Milá paní Birdová...

sykomora
03.02.2019 4 z 5

Pokud se dobře pamatuji ještě nikdy jsem nečetla knihu o válce tak moc a umně protkanou humorem. Velmi příjemné čtení. A velmi sympatická hlavní hrdinka, její zájem o ostatních a snaha pomáhat působí autenticky, a že ne vždy to dopadne to už je jiná věc...

zaba335
13.01.2019 5 z 5

Velmi čtivá kniha s originálním příběhem.