janamaluveckova janamaluveckova komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Do 2/3 výborné; pak jako by to dopsal někdo jiný. Změní to rytmus a je z toho jiná kniha. Škoda.

21.04.2024 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá oddechovka; kousek chyběl, aby to snad bylo i víc.

01.01.2024 4 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Pokud máte rádi pomalé tempo, hloubku, popisy vztahů, duševních pochodů atd., budete nadšení. Kdo chce rychlovku a la Nesbo, ať hledá radši jinde. Moc se mi líbilo, jak někdo někde o autorce napsal, že její detektivky jsou pro čtenáře, co nečtou detektivky. Bingo.

01.01.2024 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Vypadá to, že je to o něčem, ale je to o ničem. Dá se číst z jakéhokoli místa, o nic čtenář nepřijde.

23.08.2022 3 z 5

Mlíkař Mlíkař Anna Burns

Strhující čtení, jedním dechem.

28.06.2022 5 z 5

Anomálie Anomálie Hervé Le Tellier

Kniha se čte sama, navíc - jako bonus - je doslova prošpikovaná odkazy na jiná díla, lidi, filmy, hlášky... Takový postmoderní koktejl, trochu v duchu Binetovy Sedmé funkce jazyka. Pokud nemáte rádi scifi, tak se nebojte - není to klasická scifi a celý scifi prvek je tu spíš jako podkres...

V lesích V lesích Tana French

Pro milovníky pomalého vyprávění, pak skvělé. Kdo hledá rychlovku plnou dějových zvratů, bude zklamán. Posloucháno jako audiokniha - výborně načtená Petrem Jeništou.

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Román? Pamflet zapšklého nenávistníka Čechů. Dočteno se sebezapřením. Slabé myšlenkami i literárně.

24.01.2022 2 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Takový "euroromán", od všeho trocha a nic pořádně, uspokojí průměrnou chuť, ale ne labužníka.

10.12.2021 3 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Strhující, inspirativní, detailní.

21.05.2019 5 z 5

Kniha, kterou posypal hvězdný prach Kniha, kterou posypal hvězdný prach Nora Eckhardtová

Zklamání. Strašlivá slátanina. A co hůř, napsaná tak špatně, jak bývá psaná slohovka průměrného čtvrťáka. A práce s reáliemi? K evokaci 19. století si vystačí se slovem drožka a Ferdinandovou třídou. Sním klobouk, jestli takhle nějak nebude vypadat čtivo (de)generované AI.

10.04.2024 1 z 5

Zapomenuté příběhy Zapomenuté příběhy Marian Kechlibar

Takové výpisky z brouzdání netem, články do populárního obrázkového magazínu, nic, co by nebylo jinde, a často lépe (žánr Součkův, Pacnerův, Lesného aj.). Kultivované čtení do vlaku.

09.01.2024 3 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Na téhle knize nezestárla ani věta.

01.01.2024

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Doporučuju audioverzi - podání D. Novotného je geniální, katapultuje knihu mnohem výš. A ráčkování dr. Proktora nedostanete z hlavy.

01.12.2022 5 z 5

Černý pavouk Černý pavouk Jeremias Gotthelf

Slyšeno jako audiokniha (Český rozhlas). Strhující, klasické v pomalém rozjezdu a následném dějovém fofru. Opravdu strašidelné.

28.06.2022 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Takovej postmoderní mix, od všeho něco, ale nic pořádně, všechno vám bude něco připomínat, ale nezanechá to ve vás po přečtení moc stop. Paradoxně mi přišlo zfilmování lepší než kniha.

23.06.2022 3 z 5

Tyll Tyll Daniel Kehlmann

Výborně napsané, čte se samo. Pokud jde dobu, je to dost povrchní, což je škoda a za mě jediná větší výtka. Podobné knihy: Bloudění (Durych), Kladivo na čarodějnice (Kaplický), Dobrodružný Simplicius Simplicissimus (Grimmelshausen)

23.06.2022 4 z 5

Knihy Jakubovy Knihy Jakubovy Olga Tokarczuk

Dá fušku se začíst a hlavně dočíst, ale když se vám to celé pospojuje. je to čistá radost.

01.02.2022 4 z 5

Sedmá funkce jazyka Sedmá funkce jazyka Laurent Binet

Neskutečný nářez. Literární Pulp Fiction pro inťouše. Nejde přestat číst.

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Rozhodně nekupujte vydání Atlantisu. Je autorem "vylepšeno", mj. tam chybí celá slavná pasáž o Gottovi jako idiotovi hudby.

17.03.2021 2 z 5