Anomálie

Co by se stalo, kdyby se v naší realitě objevila jistá anomálie? Po teroristickém útoku na newyorská Dvojčata americká vláda zjistila, že nemá jasný postup pro řešení krizových situací. Oslovila tedy dva odborníky, aby vypracovali manuál ke každé situaci, s níž by se letová kontrola mohla setkat. Ti sepsali soubor postupů, a navíc přidali protokol 42 pro neočekávané situace. A právě ten je jednoho dne opravdu aktivován a oni jsou povoláni řešit situaci, s níž se dosud nikdy nikdo nesetkal. V letadle z Paříže do New Yorku letí desítky cestujících. Mezi nimi jsou nájemný zabiják Blake, nigerijský popový zpěvák Slimboy, právnička Joanna nebo neúspěšný spisovatel Victor. Všechny spojuje jediná věc — vedou svým způsobem dvojí život. Během letu nastanou turbulence, jaké pilot ani posádka ještě nezažili. Naštěstí vše dobře dopadne a letadlo podle plánu přistává v New Yorku. Jenže něco je jinak. A výraz „dvojí život“ najednou dostává úplně nový význam....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476584/big_anomalie-DqW-476584.jpg 4.151

Vydáno: , Host

L'Anomalie, 2020

Kniha Anomálie

Katania

Taková trochu jiná kniha. Každopádně zajímavé, vtipné a nápadité.

ANTITERRA

(+ SPOILER) Brilantní dílo. Pokud je náš svět pouze x-tá projekce, jsem ráda, že jsem se ocitla zrovna v této verzi, kde jsem si mohla přečíst tento skvěle napsaný román, který autor zabydlel mnohovrstevnatými a uvěřitelnými postavami, se kterými pohybuje potměšile jako trochu zlomyslný, ale přesto laskavý bůh. Děkuji za fantastický zážitek.

harena

Perfektní, originální román, trošinku sci-fi a trošku filozofie, občas proložené vtipnými komentáří, že jsem se smála nahlas. Nejdřív se asi v osmi kapitolách seznámíme s jednotlivými aktéry. Netrpělivě jsem čekala, kdy se konečně tito účastníci letu sejdou v letadle, které má proletět strašnou turbulencí - jak je uvedeno v anotaci. Jsem nadšená nejen jazykem, stylem psaní, nápady, četla jsem i dvakrát, abych pochopila, třeba:
(možný spoiler)
"Tato technická civilizace, jediná z milionu, pak sama o sobě dokáže nasimulovat, řekněme, miliardu "virtuálních civilizací." Přičemž "virtuální civilizací" rozumíme pokaždé stovky virtuálních ticíciletí, během nichž se vystřídají miliony virtuálních civilizací, z nich se zrodí stovky miliard stejně virtuálně myslících bytostí. Tak například: za padesát tisíc let jejich existence kráčelo po Zemi ani ne sto miliard kromaňonců. Nasimulování kromaňonce, tedy nás, je pouhá otázka výpočetní síly. Je to zatím jasné?"

"Jestli je ta hypotéza správná, Adriane, pak žijeme v podobenství o jeskyni, ale na n-tou. A to je k uzoufání: že máme přístup jen k povrchu skutečnosti a žádnou naději, že dosáhneme skutečného vědění, jenže budiž. Ale že i ten povrch sám je iluze, to už je na mašli."
Nevím, jestli je vhodné, aby si program házel mašli," mírnil ji Adrian a podává jí třetí kávu toho rána."

Čím je delší doba od přečtení této knihy, tím víc jsem nadšená a snad si ji budu muset vychutnat ještě jednou.

lusila

(+ SPOILER) Zo začiatku ma to vážne bavilo, páčilo sa mi, že jednotlivé postavy sú tak rozdielne a celý čas som si kládla otázku, čo sa vlastne stalo. Po nútenom pristátí druhého lietadla v hangári, to však skĺzlo do nudného deja-stretnutia dvojníkov- nuda, čakala som niečo originálnejšieho. Záver ma nijako neprekvapil. Škoda.

dvojkadvacet

Čtivý francouzský cyberpunk, který je zároveň půvabným protitrumpovským pamfletem.

Jakubicek

Originální příběh a téma. Knížka je hezký zamotaná a často jsem se vracel k předchozím kapitolám, abych si dohledat nebo ověřil informace, které během čtení dostávají nový rozměr. Možná jen těch hlavních hrdinů a dějových linek je trochu moc a je celkem náročný všechny udržet v hlavě. Ale jako provokativní a stimulující podnět funguje tahle knížka bezvadně. A člověk si nakonec řekne, že i v našem racionálním světě se mohou dít věci, které prostě vysvětlit nedokážeme.

Mona-Lisa

Březen 2021. Let z Paříže do NY zažije turbulence, v pořádku přistane, jenže se stane po dvou měsících něco, co donutí tajné služby všechny pasažéry z toho letu seskupit a čelit této podivné situaci.
Neskutečně originální, lidský a osvěžující kousek. Který by mohl tlačit na pilu, ale nedělá to. Naopak, nechybí tomu nadhled, vtip, kousavost a nemilosrdný odraz lidského jednání. A takové kousky mám děsně ráda.
Taky palec nahoru, jak se mnou bylo pracováno jako se čtenáře, abych se bavila, jásala nad jazykem, cvičila paměť z hodin fyziky a zároveň sebezpytovala sama sebe, jak bych se zachovala v jejich situaci já. Nejde moc napsat, aby jste se nepřipravili o pointu ani to narvat do škatulky žánru. Já se nicméně v první řadě smála, rochnila v té situaci a konec přijmula s úšklebkem.

mikika

těžko zařaditelný román, na který jsem se těšila, ale anotace mě zmátla a příběh šel kapku jiným směrem. o to větší byl požitek z nečekaného vývoje.